Блювота жовчю у дитини

Блювота жовчю у дитини
Нудота і блювота - це рефлекторні захисні реакції організму, сприяють очищенню травного тракту від небезпечних для здоров'я речовин. Людина може відчувати напад нудоти, навіть якщо отруйні його речовини надійшли в організм через травний тракт, а, приміром, через легені.
Також блювота може бути симптомом багатьох захворювань - гастриту, холециститу, гастропоэзы і т. д. Незалежно від причин, що викликали блювоту у дитини, слід негайно звернутися до лікаря, особливо, якщо ви не можете точно визначити, що послужило причиною нападу або якщо дитину сильно нудить, рве жовчю, піднімається температура. Досвідчений лікар може визначити діапазон можливих причин за характером блювотних мас, тому батькам бажано звернути на них увагу.
Наприклад, якщо дитину рве жовчю, блювання буде жовтого або зеленого кольору і з гірким смаком. Часто при цьому спостерігаються сильні болі в животі, іноді підвищується температура.
Допомога дитині при блювоті
Розглянемо загальний алгоритм того, що робити, якщо дитину рве жовчю:

 • звернутися до лікаря, детально описати стан дитини;

 • заспокоїти дитину, себе і рідних;

 • нормалізувати температуру тіла;

 • зробити промивання шлунка. Промивання робиться до тих пір, поки шлунок не звільниться від усього вмісту. Якщо дитина втрачає свідомість або постійно знаходиться в несвідомому стані, промивання робити не можна;

 • дати випити кілька склянок води і активоване вугілля (або інший абсорбуючий препарат);

 • забезпечити дитині спокій, покласти;

 • якщо через деякий час напад повторюється, можна дати води з додаванням солі (05 ч. л. на склянку води) або соди (на кінчику ножа на склянку води);

 • після того, як дитину вирвало жовчю, йому не дають їжі в середньому 6-12 годин (або відповідно з рекомендаціями медиків);

 • ні в якому разі не можна залишати дитину без нагляду.


 • Причини блювання жовчю у дитини


  Розглянемо причини, чому дитину рве жовчю. Найчастіше напади нудоти і блювання у дітей бувають після вживання
  Блювота жовчю у дитини
  жирної, гострої і смаженої їжі (особливо на ніч). Блювота жовчю має найчастіше такі причини у дітей, як дискінезія жовчних шляхів, закупорка жовчних проток або інші патології жовчного міхура і жовчовивідних шляхів. Також дитина може зригувати жовчю при апендициті і отруєннях різного роду.
  Щоб запобігти блювання жовчю у дітей, слід дотримуватися наступні профілактичні заходи: своєчасно отримувати кваліфіковану медичну допомогу і догляд при будь-яких захворюваннях, дотримуватися здоровий спосіб життя, не пропускати планові профілактичні медогляди, повноцінно і різноманітно харчуватися, дотримувати гігієнічні правила, проводити загартовування організму і т. д.