Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Температура у дитини до року

7-03-2015, 13:17
1567
0
Температура у дитини до року
Кожен педіатр знає, що терморегуляція у новонародженого і, відповідно, його температура тіла, суттєво відрізняється від теплообміну дорослої людини. У багатьох діток перші кілька днів після народження температура може триматися на позначці 373-374 градуси. Згодом показники знижуються до звичних 366 градусів, зазвичай цей період займає близько року.
Але, як би там не було, підвищення температури може бути і симптомом серйозного захворювання. Тому молодим мамам необхідно уважно стежити за коливаннями температури, і знати певні дитячі особливості, які можуть впливати на показники термометра.

Нормальна температура у новонародженої дитиниТемпература у немовляти 37 градусів вважається нормою, особливо, якщо малюк бадьорий і активний. Причому вона може ще більше підвищитися, якщо дитина тільки поїв, плакав, чи одягнений не по погоді. Також не варто міряти температуру немовляті відразу після того, як він прокинувся, чи повернувся з прогулянки. І в цьому випадку показники можуть виявитися дещо завищеними.
Особливо нестабільна температура у малюків до трьох місяців. В залежності від умов навколишнього середовища в цьому віці дітки швидко перегріваються або переохолоджується.
Щоб дізнатися, яка температура тіла вважається нормальною для кожної конкретної дитини у віці до року, необхідно регулярно її вимірювати по кілька разів в добу, в один і той же час протягом певного періоду. Отримані дані можна записати у спеціальний щоденник. Це дозволить відразу запідозрити недобре, якщо температура підніметься вище звичайного.
У педіатричній практиці у діток від 1-го місяця до 5-7 років нормальними вважаються показники:

 • В пахвовій западині до 373 градусів.

 • Ректальна температура може досягати показників 375 градусів.

 • Оральна - 372 градусів.


 • Крім того, дуже важливо навчиться правильно вимірювати температуру у дитини до року.

  Як міряти температуру немовляті?  Найкраще вимірювати температуру у новонародженого під час сну. Для цього необхідно положити дитину на бік, а термометр встановити в пахвовій западині.
  В даний час батьки можуть скористатися не тільки ртутним градусником (який, навіть порівняно з останніми новинками, залишається найнадійнішим), але і електронним, інфрачервоним , соскою-термометром і іншими сучасними пристосуваннями. Звичайно, вони суттєво полегшують сам процес, однак результати можуть виявитися не зовсім вірними.
  Варто скористатися електронним або інфрачервоним градусником, якщо у дитини жар і температуру потрібно виміряти як можна швидше.

  Як збити температуру дитині до року?  При значному підвищенні температури, викликаному інфекційними агентами або вірусами необхідно діяти за обставинами. Лікарі не рекомендують приймати жарознижуючі засоби якщо термометр показує 385 і нижче. Така температура вважається захисної і свідчить про те, що організм активно бореться з мікробами. Однак, це не стосується тих випадків, коли у малюка на тлі підвищення температури тіла виникають судоми, він постійно плаче і вередує, або ж при наявності захворювань серцево-судинної і дихальної систем. У такій ситуації набагато безпечніше відразу дати дитині ліки, щоб уникнути небажаних наслідків.
  Також краще нехтувати рекомендаціями, і заздалегідь вжити жарознижуючий засіб, якщо температура починає стрімко підніматися на ніч. Тому як, мама - теж людина і може банально заснути, і не встежити, коли температура почне зашкалювати.
  Що стосується способів зниження температури, тут існує кілька варіантів:

 • Сироп. Якщо температуру потрібно збити якомога швидше, і при цьому у дитини немає блювоти, можна дати даний вид лікарського засобу.
  Температура у дитини до року
  Він починає діяти через 20-30 хвилин після прийому.

 • Свічки - вважаються більш щадним засобом для шлунково-кишкового тракту, однак свою дію вони надають не раніше ніж через 40 хвилин після введення. Але коли дитина відмовляється пити сироп, або вириває його відразу ж після прийому, свічки є чудовою альтернативою.


 • Якщо ви дали ліки як раз під час стрімкого підвищення температури, то після прийняття жарознижуючий засіб, вона може ще деякий час (до години) підніматися, або триматися на високій позначці.
  При відсутності позитивного результату, необхідно негайно викликати швидку допомогу.
  Читайте також
  Температура у новонародженої дитини
  Температура у новонародженої дитини
  Висока температура у дитини здатна загнати в паніку навіть самих загартованих батьків. Але багато хто не знає про те, що невелике підвищення може
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  У перші тижні після народження батьки повинні стежити за показниками температури крихти, вимірювати її кілька разів в день. Але у багатьох виникає
  Як поміряти температуру немовляті?
  Як поміряти температуру немовляті?
  Вимірювання температури у дитини - одна з найбільш частих процедур в дитячому віці. Зробити це не так просто, адже малюк не буде слухняно сидіти з
  Температура у немовляти
  Температура у немовляти
  В арсеналі кожної людини є запас засобів і способів, що знижують температуру. Але більшість з них не підходять дітям грудного віку. Як бути в разі
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Багато батьки, побачивши навіть невелике підвищення температури у дитини, поспішають збити її до норми. Проте лікарі стверджують, що не у всіх
  Температура у немовляти: причини і лікування
  Температура у немовляти: причини і лікування
  Молода мама зобов'язана знати, що в перші дні після його появи на світло температура у немовляти буває трохи підвищена - близько 37°. Поступово