Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Рідкий стілець у немовляти

7-03-2015, 13:18
1402
0
Рідкий стілець у немовляти
Рідкий стілець у немовляти є причиною для занепокоєння будь-якої мами. Адже за даними симптомом може ховатися все, що завгодно: від банального розлади травлення, до інфекційного захворювання.
Дуже часто мами беруть до уваги лише частоту рідкого стільця у свого немовляти, не звертаючи уваги на колір. У нормі акт дефекації у таких крихіток може відбуватися до 15 разів за добу. Більше значення має не кількість, а саме консистенція і колір калу.
Причини поносу у малюків
Основне питання, яким задаються мами при появі діареї у крихти - чому у немовляти виникає рідкий стілець?».
Причин для появи рідкого стільця у дітей грудного віку може бути велика кількість. Часом їх навіть важко точно встановити.
Найбільш поширеною причиною виникнення даної патології є ротавірусна інфекція . При цій хворобі діарея супроводжується підвищенням температури, блюванням, інтоксикацією організму. Відмінною рисою є колір рідкого стільця у немовляти, - спершу він жовтий, потім темніє до помаранчевого. З часом його відтінок змінюється, і на 3 день він має сірий, глиняний колір.
Другий за поширеністю причиною появи рідкого, але рідкого стільця у немовляти є дисбаланс мікрофлори кишечника. Він може бути викликаний антибіотикотерапією, харчовими факторами. У таких випадках разом з рідким, пінистим стільцем, у немовляти також відзначають здуття живота.
Також в грудному віці діарея може супроводжувати різні захворювання з підвищенням температури, наприклад, тонзиліт, отит. У такій ситуації необхідно обов'язково враховувати анамнез дитини. Причиною появи у немовляти зеленуватого рідкого стільця зазвичай також є інфекційний процес.
Лікування проблем з кишечником
Лікування рідкого стільця у немовляти повинно проводитися обов'язково в комплексі і тільки після точного встановлення діагнозу. Допомога, яку можуть надати маляті батьки самостійно, часом не приносить йому полегшення.

 • В першу чергу, для усунення причин необхідно скорегувати харчування малюка. З раціону виключити нові продукти, які можливо були введені напередодні появи діареї.

 • Якщо після цього пронос не зник, можна припустити, що причиною його появи є інфекція. У таких випадках у немовляти дуже рідкий стілець, причому він спостерігається постійно, протягом 2 і більше днів. Звернення до лікаря за допомогою повинно бути невідкладним.

 • Єдине, чим мама може допомогти немовляті сама, - це поповнити об'єм втраченої ним рідини. Для цього необхідно давати дитині розчин Регідрону . Даний препарат продається в пакетиках, вміст яких розводиться в теплій кип'яченій воді.

 • Якщо причиною розвитку діареї є дисбаланс кишкової флори, то в таких випадках лікар призначає препарати, які відновлюють (Лінекс).
 • Рідкий стілець у немовляти

 • При бактеріальному гастроентериті, який також супроводжується діареєю, проводять антибактеріальну терапію. У важких випадках препарати вводяться парэнтерально.

 • Також проводяться детоксикаційні та регидрационные заходи, так як висока ймовірність розвитку у таких крихіток синдрому зневоднення.


 • Таким чином, лікування рідкого стільця у немовлят повністю залежить від причин, які призвели до його розвитку. Якщо ситуація не змінюється протягом 2 днів, мама повинна обов'язково звернутися до лікаря для встановлення діагнозу і призначення лікування.
  Читайте також
  Зелений стілець у дитини
  Зелений стілець у дитини
  Колір і консистенція стільця маленької дитини є частими приводами для занепокоєнь молодих матерів. Яким повинен бути стілець дитини і що вважати
  Стілець зі слизом у немовляти
  Стілець зі слизом у немовляти
  Яким повинен бути стілець у немовляти? Може бути присутнім в ньому слиз? В яких випадках вона є варіантом норми, а коли необхідно звертатися до
  Пінистий стілець у немовляти
  Пінистий стілець у немовляти
  Характер стільця дитини може багато що сказати про стан його організму. У нормі, стілець діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, схожий на
  Чому у дитини зелений стілець?
  Чому у дитини зелений стілець?
  У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
  У новонародженого зелений стілець
  У новонародженого зелений стілець
  Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
  Колір калу у новонароджених
  Колір калу у новонароджених
  Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен