Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Герпес у немовляти

7-03-2015, 13:18
2128
0
Герпес у немовляти
Герпес у немовляти - це вірусна інфекція, яка зустрічається приблизно у однієї дитини з 2-5 тисяч дітей. Дитина може заразитися від мами ще під час вагітності, якщо вірус проникне через кров і плаценту або під час пологів при проходженні через родові шляхи.
Перше питання, яке виникає у мами: небезпечний герпес для грудничка? При ураженні вірусом герпесу головного мозку, печінки, легень в них відбуваються важкі зміни, які можуть спричинити навіть смерть дитини. Симптоми з'являються у дитини в перші чотири тижні життя.
Спочатку це герпетичні висипання на губах, крилах носа, на слизових оболонках ока, висипання на тілі. Далі інфекція може поширюватися, і будуть з'являтися такі симптоми, як судоми, сонливість, зниження м'язового тонусу, ознаки гепатиту, підвищення температури тіла і т. д. Тому мамі потрібно обов'язково звертатися за медичною допомогою, якщо вона помітила у немовляти герпес на губі.
Форми захворювання
Симптоми герпесу у немовляти залежать від форми захворювання:

 • Локалізована форма - висипання на тілі і слизових оболонках. Вони можуть проходити протягом двох тижнів, дитина може бути неспокійним, вередливим, можливо погіршення апетиту і поганий набір ваги. Якщо не лікувати цю форму, можливе поширення процесу на весь організм.

 • Генералізована - стан дитини погіршується. Піднімається температура тіла, дитина млявий і відмовляється від їжі, можливий розвиток пневмонії, гепатиту, менінгоенцефаліту.

 • Герпетичне ураження ЦНС - буває, що висипань при цій формі немає. До вищеописаних ознаками додається різко виражена збудливість зміняється сонливістю і млявістю, можуть бути судоми .


 • Лікування герпесу у немовляти
  Чим, як і де лікувати герпес у немовляти, завжди вирішує лікар. При необхідності дитина госпіталізується. Обов'язково призначається противірусні препарати за типом Ацикловіру всередину і зовнішньо. Проводиться симптоматична терапія - протисудомна, жарознижувальну, імуностимулююча та иммуноукрепляющая. Існують також специфічні імуноглобуліни, які застосовуються у важких випадках. Грудне вигодовування не рекомендується припиняти.
  На питання, як не заразити герпесом немовляти, є одна відповідь - не хворіти мамі. Якщо у мами є висипання на губах, то не потрібно цілувати дитину, необхідно виділити окремий посуд. Але найчастіше для мами хвороба дитини стає несподіванкою, так як вона може бути носієм вірусу і не знати про це. Тому кожній жінці потрібно зміцнювати свій імунітет ще до вагітності.
  Читайте також
  Герпес у дітей
  Герпес у дітей
  З герпесом не з чуток знайомі багато хто з нас. Але ось що робити, якщо дані з'явилися висипання на тілі або обличчі вашого малюка, знають далеко не
  Герпес на губах у дитини
  Герпес на губах у дитини
  Від такої неприємності, як поява герпесу на губах, не застрахований ніхто, в тому числі і діти. Велика частина людей є носіями цього вірусу, але
  Герпес в роті у дитини
  Герпес в роті у дитини
  Вірус герпесу присутня в кожному організмі в латентній формі, і проявляється за певних умов, які сприяють пробудженню захворювання. Сьогодні ми
  Герпес в горлі у дитини
  Герпес в горлі у дитини
  Вірус герпесу має безліч різновидів і набуває різні форми. Він настільки поширений, що живе в організмі кожної людини, перебуваючи в прихованій формі
  Герпесу 6-го типу у дітей
  Герпесу 6-го типу у дітей
  Однієї з різновидів вірусу герпесу у дітей є, так звана, інфекція герпесу 6-го типу або простим герпесом, який не має нічого спільного з застудою на
  Герпес у дітей. Що робити?
  Герпес у дітей. Що робити?
  Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.