Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кон'юнктивіт у новонароджених

7-03-2015, 13:24
889
0
Кон'юнктивіт у новонароджених
Кон'юнктивіт у новонароджених зустрічається дуже часто. Початковими його симптомами є: легке почервоніння очка, сльозотеча, зараження другого очка, поява плівки білуватої на слизовій.
У гнійного кон'юнктивіту трохи інші ознаки: багато гною в глазиках, набряклість, почервоніння, око не відкривається після сну через злипання, подразнення слизової.
Це захворювання ще дуже схоже за симптомами на стандартне нерозкриття слізного канальця, яке теж треба лікувати, інакше воно теж може перейти в кон'юнктивіт.

Причини захворювання
Причинами зараження кон'юнктивітом грудничка може бути занесення інфекції під час пологів, слабкий імунітет, недотримання гігієни тіла новонародженого, попадання бруду в око. Більшість причин залежить від здоров'я жінки, тому краще запобігти кон'юнктивіт малюка, ніж лікувати.
Лікування кон'юнктивіту
У жодному випадку у такого маленького створення не можна займатися самолікуванням. Для початку необхідно переконатися, що це саме кон'юнктивіт. Для цього треба обов'язково викликати лікаря додому, щоб він поставив діагноз.
Якщо лікування кон'юнктивітів у новонароджених не почати вчасно, то гнійна інфекція може передатися і далі. У малюка ще не сформовані кісточки і перегородки належним чином - поки це ще дуже м'які хрящики. Тому легко піддаються ураженню гноєм.
Виникає питання: чим лікувати кон'юнктивіт у новонароджених? Найчастіше препаратами для лікування є звичайні трави і масаж, дуже рідко коли виписуються медичні препарати.
Це можуть бути:

 • розчин фурациліну;

 • відвари календули, ромашки, шавлії, якими промивають очі;

 • левомецитиновые краплі;

 • Альбуцид .


 • Також призначають масаж слізного канальця. Найголовніше чітко дотримуватися рецепту від лікаря. Бабусині рецепти використовувати не можна, так як здоров'ям малюка дуже крихке. Якщо в чомусь сумніваєтеся, то зателефонуйте лікарю і уточніть питання.
  Якщо після курсу лікування кон'юнктивіт у немовляти не відступає, головне набратися терпіння і продовжити лікування. Швидкість одужання залежить від імунітету і здоров'я малюка. Саме головне не переживати і оточити своє чадо увагою і турботою, так як йому і так нелегко. Крім цього йому нічого не треба. Ручки мами - найбезпечніше і захищене місце, де відбуваються всі хвороби.
  Читайте також
  Кон'юнктивіт у дітей – лікування
  Кон'юнктивіт у дітей – лікування
  В залежності від виду, а їх існує декілька, безпосередньо залежить і схема лікування кон'юнктивіту. Батькам важливо розпізнавати недуга і знати
  Гнояться очі у дитини - чим лікувати?
  Гнояться очі у дитини - чим лікувати?
  Загноение очей у дитини є вірною ознакою кон'юнктивіту. Та тільки от лікування цілком і повністю залежить від виду захворювання, а точніше його
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Чим лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  Кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока, може мати різну природу: алергічну, вірусну чи бактеріальну. Відповідно і лікування повинно бути
  Гноїться очко у новонародженого
  Гноїться очко у новонародженого
  Молоді мами часто лякаються, коли у дітей з'являються жовті липкі виділення біля очей. При цьому самі очі не червоніють, а шкіра навколо ...
  Чому гнояться очі у дитини?
  Чому гнояться очі у дитини?
  Кон'юнктивіт - це хвороба очей, від якої страждають як дорослі, так і малеча. Найбільш часто кон'юнктивітом хворіють діти з ослабленим імунітетом.
  Кон'юнктивіт у дітей
  Кон'юнктивіт у дітей
  На жаль, багатьом дітям деколи доводиться зустрічатися з таким небезпечним і досить поширеним недугою, як кон'юнктивіт. Це захворювання ...