Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Тонус м'язів у немовляти

7-03-2015, 13:24
3309
0
Тонус м'язів у немовляти
Тонус м'язів у немовляти часто хвилює молодих батьків. Деяких лякає саме слово «тонус», хоча він необхідний кожній людині, щоб підтримувати певне положення тіла. Інше тіло, що він повинен бути адекватним, або - фізіологічним. На жаль, існують порушення тонусу.
Порушення тонусу м'язів

Знижений тонус м'язів у немовляти називають «гіпотонус». Він частіше з'являється у недоношених діток або малюків, народжених через кесарів розтин. Його ознаки: малюк «обмякший», довго не тримає голову, завалюється на бік. Діти зі зниженим тонусом зазвичай спокійні, багато сплять і мало рухаються.

Підвищений тонус м'язів у немовлят або «гіпертонус» проявляється у надмірному напруженні ручок і ніжок, навіть уві сні малюк не розслабляється. Дитина може тримати голову практично з народження з-за підвищеного тонусу м'язів шиї.
У немовляти надмірно збудливого гіпертонус з'являється внаслідок великої кількості рухів, у крихти з-за цього може бути поганий сон, коліки і тремор підборіддя .
Тонус м'язів ніг у немовлят проявляється в тому, що дитина не ставить ніжку на повну стопу, а наче весь час норовить впертися носочком. Коли дитина почне ходити, це порушення може створити складнощі.

Як лікувати порушення тонусу?
Неврологи та педіатри рекомендую часті купання немовлят при тонусі м'язів, бажано у ванні з травами. Лікувальне плавання і масаж дають відмінні результати при тонусі м'язів у немовлят. Масаж при різних порушеннях повинен бути принципово різним. При гіпертонусі дадуть потрібний ефект розслаблюючі погладжування, а при гипотонусе - поплескування і «рубають» руху.
Тонус м'язів у немовлят залежить також від віку дитини. З народження до 4 місяців у більшості дітей зберігається гіпертонус , який після цього віку змінюється гипотонусом. До півтора-двох років положення м'язів дитини стає відповідним тонусу дорослої людини.
Читайте також
Гіпертонус у дітей
Гіпертонус у дітей
Гіпертонус м'язів при народженні є фізіологічним явищем, і поступово починає розпрямляти ручки і ніжки. Якщо ситуація не змінюється, то варто
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів при народженні і до 3 місяців є абсолютно фізіологічним процесом, а далі, потроху ручки-ніжки малюка починають розслаблятися.
Підвищений тонус у новонародженого
Підвищений тонус у новонародженого
Гіпертонус - підвищений тонус м'язів новонародженого - часто зустрічається явище. В легкій формі він не здатний завдати шкоди розвитку дитини. Якщо ж
Слабкий м'язовий тонус у дитини
Слабкий м'язовий тонус у дитини
Одним з патологічних станів новонародженого в перші місяці життя є наявність у нього слабкого м'язового тонусу, або гіпотонус. Таке явище обов'язково
Гіпотонус у дитини
Гіпотонус у дитини
Одним з порушень м'язового тонусу у дітей є гіпотонус - знижений тонус. Виражається він з надмірної сонливості, слабкості і малої фізичної
М'язове почуття або рефлекси новонароджених
М'язове почуття або рефлекси новонароджених
Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове