Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Нежить при прорізуванні зубів

7-03-2015, 13:33
2081
0
Нежить при прорізуванні зубів
Період прорізування зубів у немовляти доставляє багато клопоту батькам і занепокоєння для самої дитини. Підвищення температури і нежить при прорізуванні зубів можуть наштовхнути маму на думку про наявність у малюка гострої вірусної інфекції, за чим може послідувати непотрібне лікування. Далі ми розглянемо, які симптоми супроводжують прорізування зубів і особливості нежиті в цей час.


Нежить при прорізуванні зубів - симптоми
Якщо уважно спостерігати за своїм немовлям, то можна побачити, що період прорізування зубів має свої характерні симптоми. Наведемо деякі з них:

 • Характерним проявом прорізування зубів є припухання і свербіж ясен. При цьому дитина постійно все тягне в рот, щоб почухати місця прорізування зубів.

 • Дитина стає дратівливою, плаксивою, збудженим, у нього порушується сон;

 • Можливо порушення стільця під час прорізування зубів. Так, стілець стає частим і рідким.

 • Нежить і підвищення температури тіла під час прорізування зубів дуже характерні при зростанні великих різців.

 • У деяких дітей спостерігається поява кашлю, який імітує гостру вірусну інфекцію.

 • Дуже характерно в період прорізування зубів зниження опірності організму малюка до інфекцій. Тому, якщо не берегти малюка в цей відповідальний період, то нерідко на цьому тлі приєднується інфекція.
 • Якою буває нежить при прорізуванні зубів?
  Нежить, що виникає у відповідь на прорізування зубів, дуже відрізняється від вірусного. Причиною його є збільшення вироблення слизу у відповідь на запалення ротової порожнини, яке може зачіпати пазухи. Виділення з носа прозорі, рідкі, у великій кількості і мають слизистий характер і не порушують носового дихання. На відміну від такого бактеріальні та вірусні риніти мають свої особливості (густа біла або зелена слиз, нежить порушує носове дихання, що заважає дитині спати і їсти). А головною відмінністю є зникнення всіх патологічних симптомів після появи над слизової ясен білої горошини.


  Як допомагати малюкові, якщо на фоні прорізування зубів з'являється нежить?
  У цей відповідальний період дитина найбільше потребує батьківської уваги і ласки, ніж в інший час. Батьківська турбота для малюка в цей момент є головним ліками. Свого немовляти слід частіше брати на руки, розмовляти з ним і гладити по голівці. Дуже важливо берегти дитину від інфекції, адже в цей час організм його особливо уразливий, не слід довго гуляти на вулиці в прохолодну та вітряну погоду, якщо прорізування зубів випало на холодну пору року.
  Медикаментозну допомогу слід чинити, якщо симптоми, що супроводжують прорізування зубів, приносять виражений дискомфорт малюкові. Так, гелі для ясен з анестетиками (Бэбидэнт, Дентол) рекомендують для використання при вираженому свербінні ясен. Їх використання заспокоює запалені ясна дитини і дає можливість малюкові заснути або нормально поїсти.
  Нежить при прорізуванні зубів

  Використання жарознижуючих засобів (свічки Ефералган, Вібуркол, сироп Нурофен ) доцільно при підвищенні температури тіла вище 38? З і вираженому неспокої немовляти.
  Кашель і нежить, що виникає під час прорізування зубів, лікування не потребує, він проходить при появі проблемного зубика.


  Період прорізування зубів дуже напружений, а поява кашлю, температури і нежиті значно її ускладнюють. Головним лікуванням цих проблем є батьківська турбота і увага, а медикаментозна підтримка потрібна тільки в крайньому випадку. Лікування в цей період носить симптоматичний характер.
  Читайте також
  Кашель при прорізуванні зубів
  Кашель при прорізуванні зубів
  Прорізування зубів у дітей - природний процес, однак іноді він проходить досить болісно, доставляючи чимало дискомфорту дитині і його батькам. Однією
  Соплі при прорізуванні зубів
  Соплі при прорізуванні зубів
  Ох нелегко даються дітям перші зуби. Чого тільки не відчувають крихти: і біль, свербіж, підвищення температури, кашель, діарею і соплі. Чому ж
  Пронос при прорізуванні зубів
  Пронос при прорізуванні зубів
  Такий природний фізіологічний процес у дітей, як прорізування зубів, рідко проходить непомітно і безсимптомно. Зазвичай кожний новий зубик
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
  Прорізування перших зубів у малюка
  Прорізування перших зубів у малюка
  Як полегшити страждання дитини під час прорізування перших зубів? Часто прорізування перших зубів у дітей супроводжується підвищеною