Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У немовляти температура 37

7-03-2015, 13:33
1908
0
У немовляти температура 37
Діти до року, які знаходяться на грудному вигодовуванні, рідко хворіють запальними захворюваннями з підвищенням температури тіла, так як з молоком вони отримують хороший захист від інфекцій. А ось діти на штучному вигодовуванні можуть хворіти частіше з підвищенням температури тіла.
Але не завжди підвищена температура - це відразу ознака захворювання. Іноді при перегріві дитини занадто теплим одягом або в жаркій кімнаті температура у немовляти може підвищуватися до 37° градусів, і перше, що треба робити - зняти частину одягу, дати дитині попити і провітрити приміщення.
У перший тиждень після народження температура у немовляти коливається близько 37. Якщо мати помітила таке явище, то це варіант норми, а не симптом захворювання. Але найчастіше підвищення температури у дітей грудного віку пов'язано з прорізуванням зубів . При цьому у малюка підвищується температура до 372 і вище, рідше буває нежить, кашель, розлади травлення.
При вірусних захворюваннях температура у немовляти може підвищуватися до 376-385 без погіршення самопочуття дитини, і це не вимагає лікування, крім прийому великої кількості рідини. Але якщо вона продовжує підвищуватися, то необхідний прийом жарознижуючих препаратів.
Вимірювання температури тіла у дитини
При вимірюванні температури у малюка мати може зіткнутися з низкою труднощів: складно утримати градусник досить довгий час у потрібному положенні. Тому для вимірювання температури можуть використовуватися різні типи градусників.

 • Дуже зручні у використанні спеціальні смужки, які наклеюють на лоб малюка, але вони змінюють колір тільки на нормальну або підвищену температуру, не вказуючи при цьому, на скільки градусів вона підвищилася.

 • Електронні термометри не потрібно довго тримати під пахвою, вони видають звуковий сигнал про закінчення виміру. Але іноді у них бувають досить великі похибки у вимірюванні, і перед використанням краще порівняти показники такого термометра з температурою, яку вимірювали звичайним ртутним термометром.

 • Дуже зручні у використанні термометри-пустушки, але такі не завжди можна знайти в наявності в аптеках.

 • Простий ртутний термометр необхідно 8 хвилин тримати під пахвою у дитини, такі термометри легко розбити, а ртуть всередині їх дуже токсична. Їх також намагаються не використовувати у немовлят для вимірювання ректальної температури.


 • Як лікувати підвищення температури тіла у немовлят?
  Не варто збивати температуру нижче 375 градусів. Це - захисна реакція організму, яка дозволяє дитині ефективніше боротися з інфекцією, при цьому не порушують його загальне самопочуття. Але чим вище підніметься температура, тим складніше її буде збивати, бо після підвищення більше 38 градусів слід почати прийом жарознижуючих препаратів.
  Жарознижуючі препарати центральної дії впливають на центр терморегуляції мозку.
  У немовляти температура 37
  Їх призначає тільки лікар, але без спільних заходів по охолодженню організму вони не завжди діють. Для охолодження тіла дитини краще всього підходить клізма з невеликою кількістю води (50-100 мл) при температурі 20 градусів.
  Також для цих цілей підходить і розтирання тіла немовляти водою з оцтом в співвідношенні 1:4 або водою зі спиртом у співвідношенні 1:3. Дитині з температурою потрібно давати пити велику кількість рідини (несолодкі чаї, відвари лікарських трав або сушених фруктів, соки або вода). А курс лікування захворювань, які викликали підвищення температури тіла, призначає лікар, якому потрібно показати дитину.
  Читайте також
  Температура у немовляти 37
  Температура у немовляти 37
  Недосконалий процес терморегуляції у новонароджених - причина занепокоєння багатьох молодих матерів. Завжди є крапля сумніви - а чи все в порядку з
  Нормальна температура у немовляти
  Нормальна температура у немовляти
  Всі батьки новонародженої дитини зобов'язані стежити за показниками температури його тіла, щоб вчасно помітити можливі захворювання. Однак нерідко у
  Як поміряти температуру немовляті?
  Як поміряти температуру немовляті?
  Вимірювання температури у дитини - одна з найбільш частих процедур в дитячому віці. Зробити це не так просто, адже малюк не буде слухняно сидіти з
  Температура у немовляти
  Температура у немовляти
  В арсеналі кожної людини є запас засобів і способів, що знижують температуру. Але більшість з них не підходять дітям грудного віку. Як бути в разі
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Багато батьки, побачивши навіть невелике підвищення температури у дитини, поспішають збити її до норми. Проте лікарі стверджують, що не у всіх
  Температура у немовляти: причини і лікування
  Температура у немовляти: причини і лікування
  Молода мама зобов'язана знати, що в перші дні після його появи на світло температура у немовляти буває трохи підвищена - близько 37°. Поступово