Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Прищики на обличчі у немовляти

7-03-2015, 13:34
4269
0
Прищики на обличчі у немовляти
В нормі у дитини перших трьох місяців життя на обличчі або на носі можуть з'являтися висипання, основна причина яких - не запалення, а порушення гормонального фону немовляти. Воно пов'язане з великим викидом в кров гормонів матері - естрогенів, які також потрапляють і в кров новонародженого. Зазвичай це дрібні прищики на обличчі малюка, а іноді вони не видні над шкірою, а лише визначаються на дотик. Але у немовлят буває висип і негормонального характеру.

Прищі на обличчі у немовляти - види, причини появи
 • Часто у немовляти бувають висипання, які виглядають як білі прищики. Вони не запалені, а в їх центрі знаходиться біле вміст. Місця локалізації таких прищів - лоб, підборіддя, крила носа. Виникнення цих висипань, які називаються милиями, пов'язане з незрілістю сальних залоз у немовляти. Як правило, міліі самі зникають через 2-3 місяці.

 • Дрібні червоні прищики можуть з'являтися і після прогулянок на свіжому повітрі в холодну пору року. Їх освіта - це адаптаційна реакція шкіри на нові умови навколишнього середовища.

 • Інші червоні прищики у немовляти, пов'язані із зміною температури - це пітниця , яка з'являється в шкірних складках при перегріві, надмірної вологості або поганому догляді за дитиною.

 • Також при недостатньому догляді можуть виникати висипи на голові у немовляти, вкриті сухими жовтуватими корочками - гнейс.

 • При введенні прикорму або неправильному харчуванні матері-годувальниці у немовляти можуть з'явитися алергічні висипи на тілі, що нагадують опік кропивою, а також почервоніння і висипання на щоках. Алергічні висипання супроводжуються свербежем шкіри, і їх може викликати не тільки вживання в їжу продуктів-алергенів, але це може бути реакція на засоби догляду за немовлям, пральні порошки, пір'я або шерсть в наповнювачах для подушок і ковдр.


 • Дитячі інфекційні захворювання з висипаннями
  Зараження дитячими інфекційними захворюваннями, які будуть супроводжуватися висипаннями на шкірі, можливо і на першому році життя дитини. До таких захворювань відноситься скарлатина, при якій яскраво-червоні прищики з'являються на згинальних поверхнях кінцівок і рідше - на тілі і на обличчі, крім носогубного трикутника. Підвищується температура тіла, лущиться шкіра долонь і стоп, з'являється почервоніння слизової глотки і малиновий колір мови.
  Ще одна дитяча інфекція з висипаннями - це кір. Характерно для корових прищиків їх поступове поява по днях на певних ділянках тіла:

 • у перший день - обличчя і шия;

 • другий - тулуб і плечі;

 • третій - кінцівки.


 • Прищики спочатку червоні, потім темніють і лущаться, висипання супроводжуються підвищенням температури тіла, світлобоязню, катаральними симптомами запалення верхніх дихальних шляхів.
  Вітряна віспа теж викликає появу прищиків, в тому числі на волосистій частині голови. Спочатку з'являється червоний прищик, іноді з прозорою рідиною всередині, яка змінюється гноєм і кірками. Висипання можуть бути множинними та поодинокими, можливі підсипання, що супроводжуються підвищенням температури тіла, особливо якщо дитина здирає або намочить великі висипання. Крім підвищення температури можливі симптоми запалення з боку дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту.
  Дуже небезпечним симптомом вважається поява висипань при менінгіті,
  Прищики на обличчі у немовляти
  які спочатку виглядають як невеликі червоні прищі - геморагічні висипання, які з'являються на тілі і особливо часто на сідницях. Але вони можуть бути на будь-якій частині тіла, їх кількість швидко збільшується, вони зливаються між собою. Такі висипання - ознака наявності збудника в крові, вони можуть супроводжуватися симптомами подразнення мозкових оболонок, високою температурою і загальним важким станом дитини.
  При наявності будь-яких прищиків у немовляти, особливо при погіршенні його загального самопочуття, краще проконсультуватися у педіатра і не займатися самолікуванням.
  Читайте також
  Як виглядає вітрянка?
  Як виглядає вітрянка?
  Про вітряну віспу знають всі, але не всі знають, як її розпізнати. Адже період зараження її досить тривалий, і починається ще задовго до того, як
  У дитини прищики на обличчі
  У дитини прищики на обличчі
  Поява висипань на тілі дитини є індикатором порушень, що відбуваються в організмі людини. Так, якщо на обличчі з'явилися прищики, то їх характер може
  Білі прищики у новонародженого
  Білі прищики у новонародженого
  Дуже часто батьки новонародженої дитини, при ретельному огляді можуть помітити білі прищики на обличчі. Чому вони виникають і чи потрібно їх
  Висип на руках у дитини: в чому причина?
  Висип на руках у дитини: в чому причина?
  Висип на руках у дитини може виникати в результаті негативного впливу на організм дитини різних чинників. Умовно їх можна розділити на кілька
  У новонародженого прищики на обличчі
  У новонародженого прищики на обличчі
  Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...