Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Лікування дисбактеріозу у немовлят

Лікування дисбактеріозу у немовлят

7-03-2015, 13:38
1645
0
Лікування дисбактеріозу у немовлят
Все частіше матусі стикаються з таким діагнозом, як дисбактеріоз у новонародженого. Порушення природного біоценозу кишечника проявляються у вигляді розладів або запорів, постійної нудоти і блювоти, частих зригувань, болю та здуття живота. Однак навіть якщо всі клінічні прояви очевидні, остаточні висновки можна робити після здачі аналізу, який підтвердить або спростує наявність дисбалансу.
Дуже складно давати загальні рекомендації, як лікувати дисбактеріоз у немовлят, оскільки в залежності від ступеня тяжкості захворювання відрізняються методика його лікування і необхідні препарати.

Заходи першої необхідності при дисбактеріозі

Найчастіше дисбактеріоз у немовлят виникає після тривалого лікування антибіотиками, неправильне введення прикорму, при штучному вигодовуванні і інших несприятливих для немовляти факторах. Також зростання патогенної мікрофлори можуть сприяти конфлікти в родині і часті стресові ситуації, вірусні та інфекційні захворювання, порушення роботи органів травлення.

Крім хворобливої симптоматики дисбактеріоз загрожує відсутністю апетиту, браком корисних і поживних речовин через поганий усмоктуваності кишечника, втратою у вазі, зниженням імунітету і іншими неприємними наслідками.
Лікування дисбактеріозу у немовлят має бути комплексним: це спеціальні препарати і супутні заходи. До таких належать:

 • Усунення причини, що спричинила захворювання.

 • Збереження грудного вигодовування.

 • Діткам-искусственникам дають лікувальні суміші.

 • Важливо відкоригувати дієту і режим харчування немовляти. При дисбактеріозі протипоказані сирі овочі і фрукти, жирні сорти м'яса, молочні продукти, соки. Дозволяються печені яблука, банани і рисова каші, картоплю, м'ясо курки і кролика.

 • Перед тим, як лікувати дисбактеріоз у немовлят, необхідно налагодити правильний режим дня, захистити дитину від переживань і емоційних навантажень.

 • Для усунення патогенних мікроорганізмів
  Лікування дисбактеріозу у немовлят
  лікарем призначаються спеціальні препарати (антибіотики, бактеріофаги або кишкові антисептики - в залежності від результатів аналізів), потім з допомогою пробіотиків або пребіотиків в кишечник заселяються лакто - і біфідобактерії.

 • Щоб запобігти зневоднення і компенсувати втрату необхідних мікроелементів, дитині дають пити глюкозо-сольові розчини.

 • Лікування дисбактеріозу у немовлят можна доповнити народними засобами, такими як відвари ромашки , звіробою, шавлії та інших трав, які володіють антисептичними властивостями.
 • Читайте також
  Дисбактеріоз у дітей - симптоми
  Дисбактеріоз у дітей - симптоми
  Дисбактеріоз - порушення балансу мікрофлори кишечника може бути викликаний багатьма причинами. Прояви дисбактеріозу у дітей досить явні і
  Лікування дисбактеріозу у дітей
  Лікування дисбактеріозу у дітей
  У дитячому віці баланс мікрофлори кишечника найбільш піддається негативним факторам. І часто малюки стикаються з неприємними симптомами
  Дисбактеріоз у немовлят - симптоми
  Дисбактеріоз у немовлят - симптоми
  Травна система дитини в перший рік життя ще тільки налагоджує роботу і нерідко порушується баланс мікрофлори, що викликає стан, який називається
  Дисбактеріоз у немовлят: причини і лікування
  Дисбактеріоз у немовлят: причини і лікування
  Дитина народжується на світ з абсолютно стерильним кишечником. Вся потрібна флора після народження перекочує туди при грудному вигодовуванні.
  Дисбактеріоз у немовлят
  Дисбактеріоз у немовлят
  Коли у маленької дитини болить животик, переживає вся сім'я. Зрозуміло, з цією проблемою батьки негайно звертаються до педіатра. І ...
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Здуття живота у немовлят: як лікувати?
  Кишкові коліки у малюків - явище поширене, з цією проблемою рано чи пізно стикаються всі молоді батьки. Здуття живота у немовлят пов'язано з різними