Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Молочниця у немовлят

7-03-2015, 13:38
1842
0
Молочниця у немовлят
Молочниця у немовлят, також як і дорослих, виявляється у вигляді білуватого нальоту слизової ротової порожнини. Багато молоді батьки можуть асоціювати його з залишками грудного молока або суміші, але на відміну від них білий наліт не зникає, а після його видалення незабаром з'являється знову. Ми постараємося докладно розглянути, як молочниця проявляється у немовляти, її основні причини та лікування.


Причини появи молочниці у немовляти
Поява у немовляти молочниці пов'язане з розмноженням на слизових оболонках грибка роду Candida. Досить часте його поява пов'язана з особливостями організму малюка. Так, шкіра і слизові новонародженої дитини стерильні і не мають корисних бактерій, які захищають їх від патологічних мікробів і грибків. Крім того, шкірні залози немовляти ще не працюють на повну силу і не виділяють секрет, який обволікає шкіру дитини у вигляді невидимої «гідроліпідної мантії», яка також відіграє роль захисту.
З найбільш частих ендогенних причин молочниці виділяють наступні:

 • Діти, що перебувають на штучному вигодовуванні (дешевими молочними сумішами) і недоношені діти . У цієї категорії дітей значно знижено рівень факторів захисту.

 • Часта блювота і зригування.

 • Наявність таких патологічних станів, як: гіпотрофія, рахіт, анемія, порушення мікрофлори кишечника (дисбактеріоз), порушення обміну речовин.


 • А тепер уявімо перелік екзогенних причин:

 • Різного роду травми слизової оболонки ротової порожнини малюка, при цьому будь-яка ранка може стати місцем проникнення інфекції (бактеріальної, так і грибкової).

 • Прийом антибіотиків, які вбивають або не дають заселитися корисним бактеріям, а також знижує захисні сили організму немовляти в боротьбі з мікробами і грибками. Опірність організму знижується також при прийомі цитостатиків і гормонів.

 • Кандидозний вульвовагініт у матері під час вагітності.

 • Малюк може бути інфікований при контакті з родичем, який є носієм спор грибка.
 • Молочниця у немовлят - основні симптоми
  Найбільш характерною ознакою молочниці ротової порожнини у дитини грудного віку є білі творожистие нальоти на слизовій ротової порожнини. При їх видаленні через деякий час вони знову з'являються (губи, внутрішня сторона щік, ясна, небо). Характерні зміни слизової оболонки під білим нальотом, вона має яскраво червоний колір, набрякла і має підвищену чутливість. Слизова пошкоджується навіть при незначних навантаженнях, відкриваючи ворота для проникнення бактеріальної інфекції.
  Малюк може бути тривожним і примхливим, відмовлятися від грудей і пляшечки. Або, взявши груди (пляшку), раптом різко починає плакати.


  Ніж лікувати молочницю у немовляти?  Для лікування кандидозу ротової порожнини використовуються місцеві протигрибкові засоби (розчин Кандида , краплі Ністатин). Тривалість лікування становить 5-10 днів.
  Молочниця у немовлят
  Препарат відміняють після консультації з лікарем-педіатром. Крім того, ротову порожнину рекомендують обробляти теплим содовим розчином (на 1 літр теплої кип'яченої води додають 1 чайну ложку соди). Намочивши у цьому розчині ватний тампон, змочують їм всю слизову рота дитини. Таку маніпуляцію слід проводити кожні 3 години або намочити в ньому соску малюка.


  Таким чином, при появі перших симптомів молочниці слід негайно звертатися до лікаря, щоб вчасно почати лікування. Затягування лікування може призвести до генералізації грибкової інфекції, а також приєднання бактеріальної.
  Читайте також
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у малюків відома багатьом мамам, особливо часто вона виникає у роті, адже крихітки без кінця тягнуть ручки в рот, а це одна з причин
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Як лікувати молочницю у новонароджених?
  Молочниця у новонароджених - досить часте явище. Виникає вона в силу ряду факторів, що сприяють розвитку даного захворювання. Як допомогти малюкові і
  Білий мова у немовляти
  Білий мова у немовляти
  Однією з частих причин занепокоєння у молодих мам є поява білого нальоту на язиці у малюка.У більшості випадків причиною є зараження ротової
  Молочниця у роті в немовляти
  Молочниця у роті в немовляти
  Багато батьки звикли самі лікувати молочницю в роті у грудних дітей - протерти содою і готово. Однак таке лікування може призвести до загострення
  Молочниця мовою у немовляти
  Молочниця мовою у немовляти
  Кожна мама може зіткнутися з молочницею мовою у немовляти. Розглянемо причини його появи, способи швидко вилікувати малюка і те, які профілактичні
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця - захворювання, викликане грибами, більш відоме як жіноче захворювання. Але коли гриби селяться в роті у дитини, там відбувається таке ж