Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Висип на обличчі у немовляти

7-03-2015, 14:04
4528
0
Висип на обличчі у немовляти
Висип на обличчі у немовляти є досить частим явищем, що приводить в жах багатьох батьків. Причин її розвитку може бути безліч. До того ж, різні причини можуть викликати різну висип, але вона локалізується в однаковому місці.
Гормональні висипання
Як правило, висипання, локалізовані на обличчі у немовляти, викликані формуванням гормонального фону . У такому разі висип має вигляд дрібних прищів, переважно червоного кольору, які переходять на шию, і навіть на волосисту частину голови немовляти.
Досить часто, приблизно на 2-3 тижні у новонародженого з'являються прищики, які мають гнійничок в центрі.
Алергія
Наступною за поширеністю причиною висипки на обличчі (щоках) у грудничка може бути алергічна реакція. Особливо часто спостерігається у малюків, які перебувають на вигодовуванні грудним молоком. Виникає в результаті недотримання мамою дієти або при включенні в раціон крихітки нового продукту. Приміром, досить сильним алергеном є білок курячого яйця. Саме тому педіатри не рекомендують включати її в раціон раніше 1 року, а давати виключно варений жовток. Крім того, годуюча жінка просто зобов'язана відмовитися від вживання в їжу продуктів з червоним пігментом.
Пітниця
Досить часто молоді мами через брак достатнього досвіду, занадто тепло одягають дитину, в результаті чого він інтенсивно потіє. З-за того, що його потові і сальні залози працюють не стабільно, з'являється висипка, що локалізується на обличчі, так і на голові немовляти. Крім того, нерідко пітниця є результатом недотримання гігієни. Тому, особливо в жаркий час року, дитина повинна приймати ванну щодня.
Пустульоз
У рідкісних випадках причиною висипки може бути неонатальний дитячий пустульоз. Дане захворювання проявляється приблизно у 20% дітей. Воно вимагає медикаментозного лікування. Особливістю його є те, що прищі не мають в центрі забрудненої пори, і досить рідко гниють, тому навколо них не утворюється вогнище запалення, що тільки ускладнює їх виявлення.
При неонатальному цефалитическом пустулезе спостерігається зміна шкірного рельєфу, що досить важко розрізнити візуально. Виявляється воно при пальпації. В окремих випадках утворюються червонуваті пустули, які локалізуються в області шиї та обличчя дитини.
Профілактика і лікування
Велику роль в боротьбі з висипом на обличчі, голові немовляти відіграє профілактика. Тому мама, щоб попередити її появу, повинна дотримуватися наступних правил:

 • Щодня обмивати малюка чистою кип'яченою водою. Для таких маніпуляцій можна також використовувати розчини череди і ромашки, які володіють антисептичними властивостями.

 • Постійно підтримувати фізичні параметри повітря в кімнаті на оптимальному рівні: температура 18-21 вологість до 70%.

 • Дотримуватися гіпоалергенної дієти, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні.

 • Якщо ж велика площа поверхні особи вражена висипом,
  Висип на обличчі у немовляти
  необхідно обов'язково звернутися до лікаря.

 • Як правило, при появі висипу у дитини не можна використовувати антигістамінні препарати, спиртові розчини (зеленка, календула), розчин марганцівки, гормональні мазі, антибактеріальні препарати.


 • Таким чином, дотримуючись всі перераховані вище правила, мама зможе самостійно попередити розвиток висипки у дитини та запобігти її поширення. При цьому варто пам'ятати, що перед застосуванням тих чи інших засобів, важливо обов'язково проконсультуватися з дерматологом, який при необхідності призначити грамотне лікування.
  Читайте також
  Алергічний висип у дитини
  Алергічний висип у дитини
  Молоді мами досить часто стикаються з проблемою прояви алергічних реакцій малышового організму на алергени, якими можуть виступати продукти
  Висип у немовляти
  Висип у немовляти
  Висип у дитини грудного віку - далеко не завжди алергія або потничка. Це може бути і вітрянка, краснуха, та інші дитячі інфекції. У будь-якому
  Пітниця у новонародженого на обличчі
  Пітниця у новонародженого на обличчі
  Не всі молоді матусі знають про те, що пітниця у новонароджених може бути і на лиці, переживаючи, що малюк заразився краснухою або вітряну віспу. Як
  У новонародженого прищики на обличчі
  У новонародженого прищики на обличчі
  Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
  Почервоніння щік у дитини
  Почервоніння щік у дитини
  Багато мам панікують, помітивши у дитини «палаючі» щоки. Підстави для побоювань у такій ситуації є, оскільки це може бути симптомом діатезу. Однак не
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...