Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Блювота у немовляти

Блювота у немовляти

7-03-2015, 14:04
2342
0
Блювота у немовляти
Блювота у немовляти - досить часте явище. Сама по собі блювання це не що інше, як фізіологічний мимовільний акт видалення харчової маси з шлунка за допомогою перистальтичних його скорочень.
Причини блювоти
Причини блювоти у немовлят можуть бути найрізноманітнішими: від патології ШКТ до банального перегодовування. Тому в процесі її встановлення велику роль відіграє час, в яке вона виникає.
Так, якщо після годування сумішшю у немовляти виникає блювота (рефлюкс), то можна припустити, що малюк просто переїла. Досить часто під час прийому їжі в шлунок малюка потрапляє багато повітря. Вихід його назовні може супроводжуватися зригуванням, що молоді батьки можуть прийняти за блювоту.
Кишкова інфекція
Другий поширеною причиною є кишкова інфекція, рідше - непереносимість окремих компонентів суміші. В таких випадках без допомоги лікарів не обійтися. При цьому тактика фахівців повністю залежить від тяжкості захворювання. Прийнято вважати, що неважка форма, без лихоманки, не потребує будь-якого лікарського втручання. Потрібно просто дати час самоочиститися організму від продуктів інтоксикації. Дуже важливо давати дитині багато рідини, щоб заповнити її недолік. У разі, якщо блювота має неприборканий характер, необхідно терміново викликати лікаря додому.
У важких випадках, коли інфекція супроводжується сильною інтоксикацією, діареєю і постійної блювотою, через яку малюк може втрачати до 5% від маси свого тіла, показана термінова госпіталізація.
Пілоростеноз
Також ще однією причиною може бути анатомічне звуження стравоходу - пілоростеноз . При даному захворюванні блювання у немовляти виникає відразу ж після їжі. При цьому все з'їдене повертається назовні, навіть не дійшовши до шлунка. Харчування здійснюють парентеральним шляхом - введенням глюкози і фізрозчину. Виділяють кілька ступенів даної патології. Проте всі вони лікуються виключно хірургічним способом, і чим раніше, тим краще, так як дитина повільно втрачає вагу.
Травма
Найбільш рідкісною причиною може бути травма головного мозку або порушення нервово-психічного стану дитини. При цьому відбувається подразнення блювотного центру, тому така блювота не приносить полегшення. Дитина неспокійна, постійно плаче, тримається руками за голову.
Прорізування зубів
Найчастіше причиною блювоти у грудничка може бути банальне прорізування зубів . У такому випадку встановити причину досить складно. Єдиною ознакою може бути постійне неспокійне стан малюка, дратівливість, плаксивість. При огляді ротової порожнини малюка можна виявити набряклі ясна, що свідчить про швидку появу перших зубів. Як правило, при прорізуванні блювання носить поодинокий характер і легко усувається самостійно.
У дітей старшого віку
Блювота у немовляти
на тлі гарного загального стану можуть починатися раптово часті блювотні напади - ацетонемічне блювання. Вона є наслідком дії на мозок кетонових тел.
Однак найбільш поширеною причиною розвитку блювоти у ранньому віці є надлишкове споживання жирів. Вони просто не можуть нормально перетравитися підшлунковою залозою через її недосконалість, що призводить до розвитку блювотного рефлексу. Саме тому, мама повинна грамотно складати щоденний раціон свого малюка, щоб уникнути такої проблеми. При виникненні блювоти більш ніж 2 рази в день, батьки малюка повинні насторожитися і звернутися до лікаря за встановленням її причини і призначенням лікування.
Читайте також
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Часто блювоті супроводжує діарея, температура, але іноді батьки стикаються з ситуацією, коли крім неї інших ознак захворювання немає. Тоді виникає
Блювота при прорізуванні зубів
Блювота при прорізуванні зубів
Багато мам здригаються, згадуючи період, коли у їхніх малюків прорізуються зуби. Дуже часто це супроводжується примхами і поганим самопочуттям
Блювота у дитини без температури
Блювота у дитини без температури
Ми звикли, що блювота у дитини найчастіше є ознакою отруєння або інфекції і супроводжується підвищенням температури. Але так відбувається не завжди,
Дитини рве
Дитини рве
Що робити, якщо дитину рве і чому взагалі це відбувається? Які причини нудоти і як допомогти малюкові? Варто викликати лікаря або справлятися
Блювота у дитини: причини
Блювота у дитини: причини
Блювання виникає з-за того, що м'язи шлунка, черевного преса і діафрагма скорочуються. При цьому відбувається мимовільне викидання вмісту шлунка
Блювання і пронос у дитини
Блювання і пронос у дитини
Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби