Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Обструктивний бронхіт у немовляти

7-03-2015, 14:04
999
0
Обструктивний бронхіт у немовляти
По тяжкості протікання обструктивний бронхіт у немовляти є другим захворюванням, поступаючись лише пневмонії. Його можна віднести до найпоширенішим і досить серйозних захворювань верхніх дихальних шляхів. Особливістю даної патології у дітей першого року життя є те, що із-за частих рецидивів захворювання існує ризик розвитку бронхіальної астми, яка є наслідком обструктивного бронхіту у немовлят. Однак при своєчасному лікуванні вдається уникнути таких ускладнень.
Обструктивний бронхіт - що це таке?
Обструктивний бронхіт - захворювання слизової оболонки бронхів запального характеру. При цій хворобі відбувається порушення прохідності бронхів - обструктивний синдром, який супроводжується скупченням слизу в бронхіальному просвіті, в результаті чого настає набряк слизової. Як правило, у дітей може протікати в 2 формах: хронічній і важкою. Внаслідок постійного подразнення рецепторів, локалізованих у слизовій бронхів, у дитини розвивається рефлекторний бронхіальний спазм, що призводить до порушення вентиляції, і настає задуха.
Причини захворювання
Як правило, дане захворювання розвивається на тлі нещодавно перенесених інфекцій вірусного походження: ангіна, грип, тонзиліт. Першими захворювання вражає більш крупні бронхи, а потім дрібні.
Крім перерахованого вище, до причин розвитку обструктивного бронхіту у немовлят можна віднести наявність бактеріальних інфекцій, збудниками яких є стрептококи, моракселлы, гемофільна паличка .
Нерідко ця патологія є наслідком попадання чужорідного, дрібного предмета в дихальні шляхи дитини. Такими можуть бути дрібні шматочки їжі або ж деталі від якої іграшки. Разом з ними в організм може потрапити інфекція, яка залишається після витягання чужорідного тіла із дихальних шляхів. Вона і призводить до розвитку обструктивного бронхіту.
Також лікарі виділяють так звані змішані причини, коли патологія викликана відразу і бактеріями і вірусами. Наприклад, якщо дитина має схильність до алергічних реакцій, то вони можуть призвести до розвитку обструкції бронхів.
Ознаки обструктивного бронхіту в дітей
Найчастіше захворювання починається ускладненням процесу дихання. Для дітей раннього віку характерно гостре і швидкий розвиток хвороби. Першими симптомами розвитку обструктивного бронхіту у немовляти можуть бути гучне, видовжене дихання і задишка. У таких випадках видих значно подовжений, при цьому грудна клітка втягується, і дитина не може ні вдихнути, ні видихнути. Кашель сухий і має нападоподібний характер, в окремих випадках спостерігається виділення мокротиння.
При аускультації дихання жорстке, прослуховуються хрипи, а при важких формах цього захворювання вони можуть бути чути навіть на відстані. З плином часу відбувається збільшення температури тіла до субфебрильних цифр.
Лікування захворювання
Лікування обструктивного бронхіту у немовляти - досить складний і тривалий процес. При перших же ознаках необхідна термінова госпіталізація. Лікування даної патології проводиться виключно в стаціонарі. При цьому терапевтичні заходи мають наступні особливості:

 • Гіпоалергенна дієта. Під час лікування захворювання необхідно виключити всі продукти, які викликають алергію.
  Обструктивний бронхіт у немовляти

 • Застосування бронхолітиків. Дані препарати знімають спазм дрібних бронхів. Дозування призначається виключно лікарем.

 • Спазмолітики. Вводяться у формі ін'єкцій, призводять до зменшення спазму.

 • Антибіотикотерапія. У разі, якщо причиною захворювання є бактеріальна інфекція, призначаються антибіотики.

 • Відхаркувальні препарати. Застосовуються для видалення з бронхів скупчилася мокротиння, яка спричинює їх набряк.
 • Читайте також
  Бронхіт у дитини - 2 роки
  Бронхіт у дитини - 2 роки
  Бронхіт - не рідкість серед малюків, тому кожна мама повинна знати ознаки захворювання для своєчасного початку лікування. Як самостійно визначити
  Обструктивний бронхіт у дітей - симптоми
  Обструктивний бронхіт у дітей - симптоми
  Про бронхіті мають уявлення багато, а ось що таке обструктивний бронхіт - далеко не всі. Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нашу статтю, а також про
  Обструктивний бронхіт у дітей - лікування
  Обструктивний бронхіт у дітей - лікування
  Обструктивний бронхіт - досить часте захворювання у дітей, при якому порушується дихання в бронхах. Лікування його - комплексне і включає в себе
  Бронхіт у дитини. Лікування бронхіту
  Бронхіт у дитини. Лікування бронхіту
  Бронхіт - запальне ураження трахеобронхіального дерева, зумовлену подразненням бронхів різними шкідливими чинниками, в результаті чого відбувається
  Кашель у дитини. Причини дитячого кашлю
  Кашель у дитини. Причини дитячого кашлю
  Кашель - один з найчастіших патологічних процесів, які зустрічаються у дітей. Це симптом, супутній дуже багатьом дитячим захворюванням - гострих ...
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні