Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Низький гемоглобін у немовляти

7-03-2015, 14:04
990
0
Низький гемоглобін у немовляти
Для того, щоб передчасно не впасти в паніку, кожна мама повинна знати, який у нормі рівень гемоглобіну повинен бути у її немовляти, а при яких значеннях він вважається низьким.
Значення
Так, рівень гемоглобіну у новонародженої дитини становить 145-225 г/л. Як видно, це - досить висока концентрація. Однак, приблизно вже на 2 тижні життя, рівень його знижується і приймає значення 120-200 г/л, а до 30 дня - 100-170. Гемоглобін у немовлят, яким всього 2 місяці зроду - 90-135 г/л. Після цього, його зниження, в нормі, не повинно відзначатися. Якщо все-таки це відбувається, необхідно запідозрити патологію.
Причини зниження гемоглобіну
Мабуть, найпоширенішою причиною низького гемоглобіну у немовляти є спадковість, тобто, якщо під час вагітності у мами відзначалася залізодефіцитна анемія, то ймовірність розвитку малокрів'я у малюка дуже висока. Тому кожна майбутня мама просто зобов'язана постійно контролювати рівень гемоглобіну в крові.
З-за нестачі заліза в організмі вагітної, плода не може нормально сформуватися так зване кров'яний депо, з якого вже після появи на світ у малюка формується гемоглобін. Вчені встановили, що близько 80% від усього гемоглобіну у новонароджених становить фетальна його форма, яка після народження активно розпадається. Замість його утворюється такий же гемоглобін, як і у дорослої людини.
Менш поширеними непрямими причинами, які призводять до розвитку анемії у немовлят , можуть бути:

 • передчасні пологи;

 • багатоплідна вагітність;

 • інтоксикація;

 • інфекція.


 • Нерідко зниження рівня гемоглобіну у немовлят спостерігається із-за передчасної перев'язки пуповини, тобто ще до того, як вона припинила пульсацію.
  Також як і у дорослих, зниження рівня гемоглобіну може бути результатом перенесених кровотеч або хірургічних операцій.
  Ознаки зниженого гемоглобіну
  Як правило, при низькому гемоглобіні у немовляти симптоми (ознаки) нечисленні: млявість, пастозність, зниження апетиту. Тому для своєчасної діагностики необхідно зробити малюкові загальний аналіз крові, що дозволить встановити діагноз.
  Лікування проблеми
  Процес лікування низького гемоглобіну у немовляти дуже тривалий і полягає в прийомі залізовмісних препаратів. Тривалість прийому повинна становити 3-6 місяців у дозі, призначеної педіатром.
  Крім медикаментозного лікування, застосовують і особливу дієту, яка полягає у вживанні в їжу продуктів з великим вмістом заліза (яблука, агрус).
  Профілактика анемії
  Щоб у молодої мами не виникало питання: «Чому у мого немовляти низький гемоглобін?», вона повинна ще до пологів подбати про профілактику цього захворювання.
  Протягом усього періоду нормально протікає вагітності жінка повинна застосовувати вітамінний комплекс, до складу якого обов'язково входить залізо. При цьому є невелика особливість. Необхідно стежити, щоб у складі таблеток було залізо II, а не III.
  Низький гемоглобін у немовляти
  Відомо, що тривалентне залізо не засвоюється при вагітності, тому від його застосування не буде користі. Крім того, не зайвим буде вживати в їжу продукти, в яких міститься багато заліза.
  Таким чином, важливим моментом у боротьбі з прихованою анемією є своєчасна діагностика і профілактика. Тому, якщо у немовляти виявлений низький рівень гемоглобіну, батьки повинні відразу ж вжити заходів, і звернеться за консультацією до гематолога, який і встановить справжню причину зниження. Можливо, це тимчасове явище, пов'язане з недосконалістю кровотворної системи у новонародженого.
  Читайте також
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін - важливий елемент крові, що відповідає за доставку кисню до внутрішніх органів. Його рівень багато в чому залежить від раціону харчування
  Гемоглобін - норма у дітей
  Гемоглобін - норма у дітей
  Один з показників аналізу крові, за якими спостерігають педіатри і батьки дитини, є рівень гемоглобіну. У нашій статті ми розповімо про його
  Низький гемоглобін у дитини
  Низький гемоглобін у дитини
  Гемоглобін - особливий білок крові, що забезпечує транспортування кисню в усі органи і тканини організму і виведення вуглекислого газу з них. Його
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  При складанні планових аналізів, багато батьків помічають, що у їхнього малюка знижені показники рівня гемоглобіну в крові, у порівнянні з наведеною
  Причини зниження гемоглобіну
  Причини зниження гемоглобіну
  Зниження гемоглобіну в крові - зараз дуже поширена медична проблема. Здавалося б, сьогодні на ринку продуктів харчування існує велика різноманітність
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Низький гемоглобін - досить поширене явище в сучасному світі. Але чому низький гемоглобін небезпечний для здоров'я? Давайте сьогодні поговоримо про