Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Висип у немовляти

7-03-2015, 14:14
2109
0
Висип у немовляти
Висип у немовляти являє собою різні патологічні стани шкіри. Зазвичай висипання помітно відрізняються від нормального покриву за кольором, текстурою і формою. Серед первинних елементів висипу у дерматології виділяють пляма, вузлик, бульбашка, гнійничок, геморагії, розеолі, горбок і пухир. До вторинних можна віднести скоринки, рубці, лусочки, ерозії, виразки та інші наслідки первинних утворень.
Причини
Причинами висипки на тілі у немовляти можуть бути наступні стани:

 • Дитячі інфекції.

 • Алергічні реакції.

 • Недотримання правил особистої гігієни - попрілості, пітниця (часто у немовляти буває висип на шиї і в області потилиці). Сюди ж можна віднести везикулопустулез. Це дрібні гнійничкові висипання, викликані стафілококом.

 • Патологія судин, тобто зміни утворені в результаті підшкірних крововиливів.

 • Крім переліченого вище слід враховувати фізіологічні висипання у немовлят, що зумовлені перебудовою організму і адаптацією до життя поза утроби матері. Дрібна висипка білого кольору у немовляти (міліі) є варіантом норми. Через деякий час вона самостійно зникає, так само як вугри новонароджених та еритема.


 • Висип при інфекціях
  Будь-яка інфекція крім змін на шкірі буде проявлятися і іншими специфічними симптомами. Однак у деяких випадках висипання настільки специфічні, що діагноз не викликає сумнівів. Розглянемо найбільш поширені з них:

 • Кір . При даному захворюванні характерно поява висипань у вигляді дрібних плям і папул спочатку на обличчі, в подальшому висип у грудники поширюється по всьому тілу і кінцівки. Елементи схильні до злиття.

 • Вітряна віспа. Спочатку з'являються невеликі плями, які незабаром перетворюються в пухирці з каламутним вмістом. При цьому малюка мучить виражений свербіж. Характерно постійна поява нових патологічних елементів. У зв'язку з цим на одній ділянці шкіри можна помітити свіжі бульбашки і вже підсохлі скоринки.

 • При краснусі у немовлят спостерігається червона висипка у вигляді плям, розташованих переважно на розгинальних поверхнях рук і ніг. Колір шкіри між патологічними елементами не відрізняється від здорової.

 • Скарлатина . Висипання у вигляді дрібних червоних точок, розташованих на почервонілою шкірі. В процесі розвитку захворювання висип починає лущитися.

 • Розеола . На тлі інтоксикації і високої температури з'являється плямисто-папульозні висипання.

 • Менингококкцемия - надзвичайно небезпечний стан. Елементи висипу темного кольору, неправильної, «зірчастої форми, в центрі розташований ділянку некрозу. Спочатку з'являється на кінцівках, вухах, кінчику носа.

 • Також зміни на шкірі спостерігаються при иерсиниозе , інфекційному мононуклеозі , корості та інших.


 • Алергічні висипання
  Найбільш часто зустрічається алергічна реакція на продукти харчування, у тому числі при погрішностях в раціоні годуючої мами. При харчовій алергії висипання мають вигляд плям, що супроводжуються сильним
  Висип у немовляти
  сверблячкою. На відміну від інфекційних захворювань при алергічної висипки у грудничка загальне самопочуття не порушено, ні сонливості, температури, апетит не погіршений. Подібні симптоми можуть з'являтися при контакті з пилом, шерстю тварин, при прийомі медикаментів та застосування засобів особистої гігієни. При усуненні алергену, зміни на шкірі швидко зникають. До речі, висип у немовляти при дисбактеріозі також обумовлена алергізацією організму.
  У будь-якому випадку, якщо висипало немовляти, то, насамперед, необхідно проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.
  Читайте також
  Алергічний висип у дитини
  Алергічний висип у дитини
  Молоді мами досить часто стикаються з проблемою прояви алергічних реакцій малышового організму на алергени, якими можуть виступати продукти
  Висипання на долонях у дитини
  Висипання на долонях у дитини
  Навіть такий незначний симптом, як висипання на долонях у дитини, може свідчити про багатьох захворюваннях, деякі з яких вимагають спостереження у
  Висип на ногах у дитини: причини
  Висип на ногах у дитини: причини
  [/b] [b] Висип на ногах у дитини [/b] може з'явитися в результаті дії на організм дитини несприятливих зовнішніх факторів або бути симптомом
  Висип на сідницях у дитини
  Висип на сідницях у дитини
  [/b] [b] Висип на сідницях у дитини [/b] можуть виникати в результаті дії низки факторів. [b] ексудативний діатез. [/b]
  Висип на руках у дитини: в чому причина?
  Висип на руках у дитини: в чому причина?
  Висип на руках у дитини може виникати в результаті негативного впливу на організм дитини різних чинників. Умовно їх можна розділити на кілька
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Висипання на обличчі у новонародженого
  Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...