Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Харчова алергія у немовлят

7-03-2015, 14:14
1608
0
Харчова алергія у немовлят
Поява харчової алергії у немовлят стає все більш частим явищем. І пов'язано це не тільки з впливом факторів зовнішнього середовища та якістю продуктів харчування, але і зі станом організму малюка. Адже відомо, що ускладнений перебіг вагітності та пологів у подальшому призводить до зниження активності імунної системи. В результаті організм дитини неадекватно реагує на різні фактори, що і викликає алергічні прояви.
Причини
Крім факторів, прояви харчової алергії у немовляти можуть викликати перегодовування і вживання таких продуктів як:

 • коров'яче молоко;

 • курячі яйця;

 • полуниця, малина, цитрусові;

 • шоколад;

 • кави;

 • гриби;

 • креветки, кальмари, ікра;

 • горіхи.


 • Варто уважно ставитися не тільки до вибору прикорму для дитини, але і коригувати раціон годуючої мами. Так як часто похибки в її харчуванні викликають характерні симптоми у малюка. Більш того, навіть якщо жінка зловживала продуктами-алергенами під час вагітності, то ймовірність розвитку ознак харчової алергії у немовляти досить висока. Важлива спадкова схильність і шкідливі звички жінки в період вагітності.
  Основні прояви
  Симптоми харчової алергії у немовлят досить різноманітні. Для зручності їх можна поділити на три групи.

 • Ураження шкіри - висипання, гіперемія, виражений свербіж і лущення. З'являються попрілості, а також гнейс на волосяній частині голови.

 • Прояви з боку шлунково-кишкового тракту - діарея або запор, часті зригування, блювання, болі в животі і метеоризм.

 • Рідко з'являються симптоми з боку дихальної системи, обумовлені набряком слизової оболонки (нежить, осиплість голосу, кашель, обумовлений спазмом бронхів). У тяжких випадках спостерігається набряк гортані аж до розвитку задухи.


 • Надалі вищевказані ознаки можуть «перерости» в атопічний дерматит, бронхіальну астму та інші алергійні захворювання.
  Терапевтична тактика
  Тепер розберемо, чому ж лікувати харчову алергію у немовлят і як швидко позбутися від неприємних симптомів. На сьогоднішній день ефективним вважається вплив на кілька напрямів: виведення алергену з організму, запобігання контакту з ним і симптоматична терапія.
  З моменту введення прикорму жінці необхідно вести щоденничок харчування дитини. У ньому записують: що малюк з'їв, і були які-небудь патологічні зміни в стані на нову їжу. Таким чином, можна відразу вирахувати «ворога», запобігаючи серйозні реакції організму.
  Головний принцип лікування харчової алергії у немовлят полягає в усуненні дії алергену і правильному харчуванні. Тобто попросту не включати в раціон нестерпний продукт. Як правило, після цього основні симптоми поступово зникають. Вони поновлюються лише при повторному контакті з алергеном. І ось тут згадаємо про ще одному важливому напрямку - нам необхідно
  Харчова алергія у немовлят
  подбає про зміцнення організму малюка і відновлення мікрофлори кишківника. Адже відомо, що алергії часто супроводжує дисбактеріоз. Добре допомагають різні пробіотики, які заселяють травний тракт корисними бактеріями. Також ефективно курсове лікування энтеросорбентами. В період маніфестації симптомів вони беруть участь в елімінації алергену з організму.
  З препаратів, дія яких направлена безпосередньо на усунення симптомів застосовують антигістамінні засоби у вигляді мазей, сиропів, свічок, таблеток і розчинів для ін'єкцій. Найбільш поширені - це Супрастин, Тавегіл , Димедрол, Кларитин, Фенкарол та інші.
  Читайте також
  Алергія у немовлят
  Алергія у немовлят
  Коли говорять про алергії у немовлят, найчастіше мають на увазі харчову алергію, що виникає в результаті того, що мама дозволила собі продукт, з яким
  Як виглядає алергія у новонароджених?
  Як виглядає алергія у новонароджених?
  Якщо шкіра новонародженого «цвіте», далеко не завжди це означає алергічну реакцію. Як відрізнити алергію від інших захворювань у малюків ми розповімо
  Алергія на молоко у дітей
  Алергія на молоко у дітей
  Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей - це ознака надчутливість імунної системи дитячого організму при повторюваних діях алергену на раніше роздратований таким алергеном
  Почервоніння щік у дитини
  Почервоніння щік у дитини
  Багато мам панікують, помітивши у дитини «палаючі» щоки. Підстави для побоювань у такій ситуації є, оскільки це може бути симптомом діатезу. Однак не
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...