Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Молочниця у роті в немовляти

7-03-2015, 14:14
1888
0
Молочниця у роті в немовляти
Молочниця у грудничка в роті є поширеним захворюванням. Саме дана форма кандидозу найбільш характерна для дітей у віці до року. Ознаки захворювання розвиваються при дисбалансі мікрофлори слизової оболонки рота, при надмірному зростанні грибка з роду Candida.
Причини
Збудник кандидозу відноситься до умовно-патогенних мікроорганізмів, тому для маніфестації захворювання і появи клінічної симптоматики необхідна наявність певних чинників. Причинами появи молочниці у роті в немовляти можуть бути перелічені нижче стани:

 • Недоношеність і аномалії розвитку. При цьому органи і системи не здатні повною мірою протистояти збудника.

 • Штучне вигодовування . Відомо, що в грудному молоці міститься велика кількість імуноглобулінів та інших факторів захисту. Відповідно, при годуванні сумішами малюк недоотримує корисні речовини і стає більш вразливим до негативного впливу різних факторів навколишнього середовища. Ще один мінус сумішей полягає в наявності підвищеного рівня цукру. А це є хорошим середовищем для розмноження грибка.

 • Стан після операції. Будь-яке хірургічне втручання вважається стресом для всіх систем організму. До того ж у післяопераційному періоді часто вимагають призначення антибіотиків, що істотно порушує складу мікрофлори.

 • Вітамінна недостатність.

 • Порушення процесів обміну речовин та захворювання ендокринних залоз.

 • Травмування слизової оболонки порожнини рота. При цьому створюються ворота для впровадження грибка.

 • Зараження від матері при проходженні через родовий канал в разі наявності у неї кандидозного вульвовагініту під час вагітності.

 • Контакт з інфікованим медичним інструментарієм та побутовими предметами (пустушки, пляшечки, іграшки та інші).


 • Клінічні прояви
  Аби вчасно розпочати лікування, необхідно знати, як виглядає молочниця у грудничка в роті, і які її основні ознаки. Отже, в першу чергу при молочниці у грудничка на мові утворюється характерний нерівномірний білий наліт у вигляді плям або бляшок. За структурою він нагадує казеозні маси, легко знімається, в більш важких випадках залишає під собою ділянки почервоніння або ерозії. В зв'язку з такими змінами, прийом їжі стає болючим, дитина відмовляється смоктати груди. Малюк неспокійний і дратівливий. Також патологічний процес здатний поширюватися на слизову оболонку щік, ясен, небо.
  Терапевтична тактика
  Тепер розберемо, як і чим лікувати молочницю у роті в немовляти і при цьому не нашкодити. На початковому етапі хвороби рекомендовано зрошувати ділянки ураження розчином соди. Змащувати змінену слизову оболонку можна розчином метиленового синього або розчином Люголя. При більш серйозному перебігу без протигрибкових препаратів не обійтися. Більш зручно місцево застосовувати суспензію Пимафуцина, Ністатину або Леворина. Для кращого результату краще чергувати полоскання з содою та протигрибкові засоби.
  Молочниця у роті в немовляти
  Тривалість курсу визначає лікар, адже якщо припинити терапію раніше часу, то рецидив не змусить довго чекати.
  З методів народної медицини добре усувають симптоми і знезаражують порожнину рота полоскання з відварами і настоями ромашки та шавлії. Для прискорення загоєння мікротравм, ерозій та виразок уражені ділянки обробляють обліпиховою олією.
  Головне пам'ятати, що лікування молочниці у грудничка в роті є завданням лікаря. Тому не варто захоплюватися самолікуванням. До того ж дане захворювання може маскувати більш серйозні стану.
  Читайте також
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у роті дитини - чим лікувати?
  Молочниця у малюків відома багатьом мамам, особливо часто вона виникає у роті, адже крихітки без кінця тягнуть ручки в рот, а це одна з причин
  Білий мова у немовляти
  Білий мова у немовляти
  Однією з частих причин занепокоєння у молодих мам є поява білого нальоту на язиці у малюка.У більшості випадків причиною є зараження ротової
  Молочниця у немовлят
  Молочниця у немовлят
  Молочниця у немовляти може вражати не тільки ротову порожнину, але і шкірні покриви, слизові інших органів. Це відбувається, якщо не лікувати хворого
  Молочниця мовою у немовляти
  Молочниця мовою у немовляти
  Кожна мама може зіткнутися з молочницею мовою у немовляти. Розглянемо причини його появи, способи швидко вилікувати малюка і те, які профілактичні
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця у роті у дітей
  Молочниця - захворювання, викликане грибами, більш відоме як жіноче захворювання. Але коли гриби селяться в роті у дитини, там відбувається таке ж
  Стоматит у дітей
  Стоматит у дітей
  Стоматит - захворювання слизової порожнини рота, що розвивається під впливом бактерій, грибків, вірусів і багатьох інших факторів (фізичних,