Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як вилікувати нежить у немовляти?

7-03-2015, 14:15
1240
0
Як вилікувати нежить у немовляти?
Звичайно, нежить не відноситься до числа серйозних захворювань. Але проблем і переживань доставляє чимало. Що вже говорити про нежить у немовляти . Це явище вимагає особливої уваги, а іноді і термінових заходів.

Види нежить у немовляти і їх лікуванняПерш ніж йти в аптеку і купувати дорогі і не завжди безпечні засоби від нежиті у немовляти, необхідно визначити природу захворювання, від чого, власне, і буде залежати лікування. Отже, відомо кілька причин недуги:

 • Найчастіше нежить з'являється в результаті вірусної інфекції . У цьому випадку вилікувати нежить у немовляти як можна швидше не вийде. Справа в тому, що організму знадобиться певний час, щоб побороти інфекцію. Рясне пиття і тепло вкрай необхідні для підтримки захисних сил дитини.

 • Алергічна реакція . Не поспішайте лікувати нежить у немовляти, якщо дитина або мама з'їли новий продукт або у будинку з'явився домашній вихованець. Алергічний риніт проходить сам по собі, як тільки буде усунена причина.

 • Незважаючи на те, що багато педіатри заперечують взаємозв'язок між прорізуванням зубів і нежиттю, досвідчені матусі з ними не погодяться. Іноді у дітей все ж спостерігаються соплі перед появою нового зубика. У цьому випадку дитина спеціальної терапії не потребує.

 • В перші місяці життя малюка матуся може зіткнутися з таким явищем як фізіологічний нежить у немовляти. Це зумовлено адаптацією слизових до інших умов роботи. Особливого лікування такий вид нежитю не вимагає. Ретельний догляд, правильний температурний режим і необхідна вологість повітря - все, що потрібно в даній ситуації.

 • Рідше причиною нежиті у новонароджених стає переохолодження . Як правило, батьки уважно стежать, щоб дитина не замерз, не спітнів. Однак всяке буває, і такий варіант скидати з рахунків не варто.
 • Щоб визначити характер захворювання, можна відразу звернутися до лікаря або поспостерігати за якістю виділень та супутніми симптомами.
  Якщо сопелькі прозорі і рідкі, при цьому клінічна картина більше нічим не доповнена, приводу для занепокоєння немає. Впоратися з недугою можна самостійно за допомогою стандартної схеми лікування.
  Що робити, якщо нежить у немовляти придбав затяжний характер, виділення стали жовтими або зеленими, піднялася температура, з'явився кашель, краще запитати у лікаря?

  Перші заходи при нежиті у немовляти

  Яким би не був нежить, він доставляє чимало занепокоєння, а особливо немовлятам. Так як дихати ротом вони не вміють, а вузькі носові проходи швидко забиваються. В результаті у малюка утруднене дихання, він відмовляється їсти, постійно плаче і вередує.
  Щоб полегшити життя дитині, що мама повинна:

 • регулярно провітрювати та робити вологе прибирання приміщення, де знаходиться дитина;

 • забезпечити оптимальну температуру (не вище 22 градусів) і вологість повітря;

 • по мірі накопичення і перед кожним годуванням очищати ніс від слизу (для цього можна скористатися спеціальним пристосуванням або ж звичайною маленькою гумовою грушею);

 • після очищення потрібно закапати носик будь-сольовим розчином або засобом для гігієни носової порожнини малюків
  Як вилікувати нежить у немовляти?
  (фізіологічний розчин, Аквамаріс , Але-сіль та інші);

 • застосовувати судинозвужувальні препарати строго за приписом лікаря і в особливо важких випадках, коли дитині зовсім нічим дихати;

 • забезпечити малюкові рясне пиття, щоб запобігти зневоднення;

 • тримати кисті і стопи в теплі, такі заходи сприяють зміцненню імунітету.


 • Що робити при ускладненому інфекційному нежить у немовляти, лікар повинен розповісти, так як вилікувати його самостійно не вдасться, та й це може бути небезпечно.
  Читайте також
  Як швидко вилікувати нежить у дитини?
  Як швидко вилікувати нежить у дитини?
  Проблема нежиті у дітей актуальна і, звичайно ж, потребує негайного вирішення, щоб не погіршити ситуацію. Особливо це проблематично в грудному віці.
  Як лікувати нежить у дитини?
  Як лікувати нежить у дитини?
  Що робити, якщо у малюка соплі, знає будь-яка досвідчена мама. Але молодим матусям, часом, важко впоратися з цією проблемою. Далі в нашій статті ми
  Нежить у немовляти
  Нежить у немовляти
  Одним з основних симптомів респіраторних захворювань є нежить, який в грудничкового віці проходить найбільш важко, доставляючи дитині дискомфорт,
  Як вилікувати нежить у дитини?
  Як вилікувати нежить у дитини?
  З таким захворюванням, як нежить, знайомі всі без винятку. Малюки страждають від цієї недуги в 5 разів частіше, ніж дорослі. Батьки малюка задаються
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.
  Як лікувати нежить у немовляти?
  Як лікувати нежить у немовляти?
  Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?