Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

ГРВІ у немовляти

7-03-2015, 14:16
800
0
ГРВІ у немовляти
Часто для дорослих ГРВІ - це всього лише привід прийняти противірусний препарат, навіть на лікарняний рідко виходять з таким діагнозом. Але, якщо захворіла дитина, реакція зовсім інша. ГРВІ у немовляти часто стає причиною паніки у батьків. Насправді все не так страшно.

ГРВІ у грудних дітейІмунітет маленької дитини ще не до кінця сформований, тому йому складно протистояти вірусам. Як лікувати ГРВІ у немовляти краще дізнатися до того, як малюк захворіє, щоб батьки змогли ефективно протистояти вірусу. Організм в змозі боротися з вірусами, головне завдання батьків - допомогти йому в цьому.
Для боротьби з хворобою карапузові потрібно якомога більше пити, краще всього теплу кип'ячену воду або улюблений фруктовий компот. Найголовніше ліки для малюка - мамине грудне молоко. У ньому містяться імуноглобуліни, які беруть активну участь у протистоянні вірусу.
Головна небезпека ГРВІ - можливість ускладнень. Тому лікування ГРВІ у немовляти потрібно починати вчасно. Дуже важливо контролювати вологість у кімнаті дитини, проводити прибирання і провітрювати. Сухе повітря сприяє тому, що слиз стає густою і ГРВІ може перерости в набагато більш серйозне захворювання.
Не менш важливо промивати ніс малюка спеціальним сольовим розчином. Якщо температура піднялася вище 38 її необхідно збити з допомогою суспензії або ректальних свічок з парацетамолом або ібупрофеном дуже важливо дотримуватися дозування і інтервали застосування. Але найголовніше: лікувати дитину і призначати йому препарати може тільки лікар.

Симптоми ГРВІ у немовлятиМалюк не зможе «сказати», що в нього болить, тому батькам потрібно звертати увагу на всі зміни поведінки дитини. Примхливість, дратівливість, сонливість, плаксивість, порушення стільця - все це може бути симптомами ГРВІ. Безумовно, вказує на хворобу і температура, але в перші місяці життя температура до 372 буває нормальною. Батьки повинні пам'ятати: при будь-яких підозрах, що малюк захворів, необхідно звернутися до педіатра, він допоможе визначити, чи хвора дитина, і призначити відповідне лікування.

Профілактика ГРВІ у немовлят


Для немовлят найкраща профілактика - мамине молоко, але навіть якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, це не гарантує,
ГРВІ у немовляти
що дитина зовсім не буде хворіти. Основні правила для здоров'я малюка:


 • регулярна вологе прибирання і провітрювання кімнати;

 • одяг по сезону: якщо мамі жарко в футболці, тепла кофта не потрібна і малюкові;

 • повноцінне харчування: грудне молоко або суміші, що відповідають віку;

 • активний спосіб життя і часті прогулянки. • Симптоми та лікування ГРВІ у немовляти бувають різними, тому призначати ліки повинен тільки лікар.
  Читайте також
  Скільки тримається температура при ГРВІ у дитини?
  Скільки тримається температура при ГРВІ у дитини?
  Захворівши на вірусну інфекцію, дітки переносять недугу по-різному: один організм справляється з температурою швидше, інший трохи довше. Однак,
  Профілактика ГРВІ у дітей
  Профілактика ГРВІ у дітей
  Всі знають, що хворобу краще не лікувати, а попередити, тому завдання батьків займатися профілактикою захворювань у дітей, у тому числі і вірусних.
  Хочете вилікувати застуду у дитини? Запобігти її появу!
  Хочете вилікувати застуду у дитини? Запобігти її появу!
  Лікувати дитину, коли він захворів - це дуже тривалий і іноді небезпечне заняття. Адже із-за не до кінця сформувався імунітету більшість вірусних
  Чим лікувати ГРВІ у дітей? Причини того, чому це питання постійно актуальне
  Чим лікувати ГРВІ у дітей? Причини того, чому це питання постійно актуальне
  Млявість і сонливість, зниження активності і апетиту, бажання закритися від світу і незрозуміла примхливість - відразу зверніть на це увагу, можливо,
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Як правильно лікувати нежить у немовляти
  Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.