Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кіста в голові у новонародженого

7-03-2015, 14:18
2639
0
Кіста в голові у новонародженого
Кіста в голові у новонародженого складається з стінок, утворюють порожнини, і з рідинного компоненту всередині.
Класифікація
Кіста в голові у новонародженої дитини може бути одна чи множинні порожнини. Також вони відрізняються за розмірами і розташуванням. Виділяють наступні види кіст:

 • Кіста судинного сплетення. Така кіста в голові у новонародженого вважається нормою на певному етапі вагітності. У більш пізньому періоді є небезпечним станом.

 • Субэпендимальная - зазвичай розвивається в місці порушення кровообігу в області шлуночків головного мозку. Такі освіти вимагають тривалого спостереження в динаміці.

 • Арахноідальной - характеризується швидким ростом і стрімким наростанням симптомів, пов'язаних зі здавленням структур мозку.


 • Причини виникнення
  Найчастіше причинами появи кісти в голові у новонародженого є вроджені аномалії розвитку головного мозку. Також вона може з'являтися як наслідок черепно-мозкових травм, у місці крововиливу. Патологічний осередок зазвичай розвивається на ділянці некротизованих тканин. Наприклад, при недостатності кровообігу або після перенесених запальних захворювань центральної нервової системи. На місці відмерлих тканин формується порожнина. Згодом дане освіта заповнюється рідиною і може викликати певну клінічну картину. Сприяють формуванню кісти головного мозку внутрішньоутробні інфекції. Зокрема, вірус герпесу.
  Ознаки захворювання
  Симптоми кісти в голові у новонародженого залежать від розміру та від локалізації порожнини. При малих величинах освіти безсимптомний перебіг захворювання. Клінічні прояви обумовлені здавленням структур головного мозку. При наявності патологічного вогнища в певної області мозку «випадає» функція, за яку вона відповідальна:

 • при розташуванні в потиличній області порушується діяльність зорового аналізатора (виникає двоїння, зниження гостроти зору і т. д.);

 • у мозочку - порушується координація, хода;

 • в області гіпофіза - гормональні порушення;

 • у скроневій частці - порушення слуху.


 • Крім перерахованого вище, у дитини можуть спостерігатися судоми і навіть інсульт. І в результаті - парези і паралічі. Також характерний ликворно-гіпертензивний синдром, викликаний підвищенням внутрішньочерепного тиску. Він проявляється частими головними болями розпираючого характеру, запамороченням, нудотою, блювотою, сонливістю. Наслідком кісти в голові у новонародженого можуть стати відставання у фізичному і розумовому розвитку.
  Методи лікування
  Лікування кісти в голові у новонародженого залежить від її виду. Кіста судинного сплетення зовсім не потребує специфічної терапії. Найчастіше такі зміни з часом розсмоктуються. При субэпендимальной необхідно кілька разів на рік проходити обстеження з метою спостереження за динамікою її зростання. Освіти арахноидального типу самі не зникають,
  Кіста в голові у новонародженого
  тому в цьому випадку показано оперативне втручання.
  Операції можна підрозділити на наступні типи:

 • Радикальна - відкрита операція з трепанацією черепа. При цьому мається на увазі повне видалення патологічного вогнища з усім вмістом і стінками.

 • Паліативні втручання - ендоскопічний метод або видалення через шунти. Дані способи менш травматичні, так як виконуються без трепанації, а через спеціальні проколи. Однак є невеликий недолік - порожнина освіти може спорожнятися не повністю і через деякий час зростання патологічного вогнища відновиться.
 • Читайте також
  Кіста головного мозку у новонароджених
  Кіста головного мозку у новонароджених
  Страшний діагноз - кіста головного мозку - все частіше ставлять новонародженим дітям. Але поспішаємо заспокоїти, лише невеликий відсоток таких кіст є
  Кіста судинного сплетення у новонародженого
  Кіста судинного сплетення у новонародженого
  Судинна кіста в головному мозку у дитини в утробі матері вважається нормальним явищем. Але вже у народженого малюка таких утворень бути не повинно.
  Кіста мозку у новонароджених: причини і методи лікування
  Кіста мозку у новонароджених: причини і методи лікування
  Молоді матері часто лякаються, коли їх малюкові ставлять такий діагноз, як кіста мозку у новонароджених. Кожна четверта дитина з десяти
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених [/b] дівчаток [/b] в останні роки стала зустрічатися все частіше. Її можна виявити навіть при ультразвуковому
  Нейросонографія новонароджених
  Нейросонографія новонароджених
  Сьогодні, коли ультразвукові дослідження стали загальнодоступним методом діагностики, нікого не дивує, що до його допомогою часто вдаються дорослі.
  УЗД головного мозку новонароджених
  УЗД головного мозку новонароджених
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною