Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як виглядає алергія у новонароджених?

7-03-2015, 14:18
2360
0
Як виглядає алергія у новонароджених?
З кожним роком через погіршення екологічної обстановки, нераціонального харчування та стресових впливів зростає кількість випадків алергічних реакцій. Прояви цього багатогранні, тому важливо знати, як виглядає алергія у новонароджених і які її основні симптоми.
Причини
Перед тим, як проявляється алергія у новонароджених, повинен відбутися контакт з алергеном. У малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні, симптоми можуть з'явитися після погрішностей у раціоні матері. Особливо, якщо має місце спадкова схильність. Також прояви можливі після вживання суміші або після введення прикорму.
Крім харчових факторів, викликати алергічну реакцію можуть засоби для догляду за шкірою, одяг, білизна та іграшки з неякісних матеріалів. Сприяти появі симптомів алергії у новонароджених може вплив несприятливих факторів в період внутрішньоутробного розвитку. Наприклад, гіпоксія, інфекції, стреси і нервові перенапруження, паління матері.
Клінічна картина
Основні ознаки алергії у немовляти наступні:

 • Зміни на шкірі. Найчастіше виникають висипання і гіперемія, які супроводжуються сверблячкою. Змінюється стан шкіри від вираженій сухості і лущення і до надмірної вологості. Може виникати кропив'янка, яка характеризується появою пухирів. У немовлят алергія проявляється у вигляді почервоніння і лущення в області щік. На волосистій частині голови з'являються лусочки і скоринки.

 • Алергічний нежить, чхання.

 • Порушення функціонування травної системи. Сюди можна віднести здуття живота, метеоризм, часте зригування, біль у животі за типом кольки, розлади стільця від проносу до запорів. Така симптоматика зазвичай спостерігається при вживанні продукту-алергену.

 • Набряк Квінке - це загрозливе для життя стан, обумовлено щільним набряком гортані. Відповідно, виникає утруднене дихання, аж до нападу задухи.


 • Важливою обставиною, що підтверджує наявність алергії, є зникнення клінічної симптоматики після припинення впливу алергену. Говорячи про те, як визначити алергію у новонародженого, варто відзначити, що у дітей у віці до одного місяця нерідко з'являються дрібні прищики. Як правило, це не алергія. А пов'язані вони з адаптацією організму і зміною гормонального статусу.
  Читайте також
  Алергія у немовлят
  Алергія у немовлят
  Коли говорять про алергії у немовлят, найчастіше мають на увазі харчову алергію, що виникає в результаті того, що мама дозволила собі продукт, з яким
  Харчова алергія у немовлят
  Харчова алергія у немовлят
  Найпоширеніший вид алергії у немовляти - харчова. Причому реакцію може викликати не тільки з'їдений малюком продукт, але і та їжа, якою живиться
  Алергія на гречку у грудничка
  Алергія на гречку у грудничка
  Незважаючи на те, що ступінь алергенності гречки вважається дуже низькою, все частіше і частіше у грудних дітей діагностують прояви алергічних
  Алергія на молоко у дітей
  Алергія на молоко у дітей
  Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей - це ознака надчутливість імунної системи дитячого організму при повторюваних діях алергену на раніше роздратований таким алергеном
  Алергія у дитини грудного віку: що робити?
  Алергія у дитини грудного віку: що робити?
  Алергія сьогодні вважається хворобою століття. За деякими даними, нею страждають не менше 20% дітей. Більше того, сьогодні не рідкість ...