Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Анемія у немовляти

7-03-2015, 14:19
790
0
Анемія у немовляти
Анемія у немовляти являє собою зменшення кількості еритроцитів у крові та зниження рівня гемоглобіну.
Наше завдання розібрати, чим же небезпечна анемія у немовляти, і як з нею боротися. Основна небезпека полягає в тому, що організм дитини в такому віці ще не має компенсаторними можливостями як у дорослого. Тому будь-який збій призводить до більш виражених наслідків.
Причини
Причинами анемії в немовляти можуть служити наступні стани:

 • недолік заліза в організмі жінки під час вагітності та в період лактації;

 • недостатнє надходження в організм фолієвої кислоти і вітамінів, особливо В12;

 • крововтрати під час вагітності, що викликає анемію у матері;

 • плацентарна дисфункція, аномалії будови плаценти і порушення кровообігу в ній;

 • резус-конфлікт під час вагітності ;

 • нерідко анемія спостерігається у недоношених дітей;

 • внутрішньоутробне інфікування;

 • захворювання шлунково-кишкового тракту у дитини, при яких порушено всмоктування заліза;

 • тяжкі захворювання нирок (у них секретується речовина, що стимулює утворення і дозрівання еритроцитів). • Ознаки анемії в немовляти часто виникають у разі, якщо він знаходиться на штучному вигодовуванні. Особливо це характерно при живленні коров'ячим або козиним молоком , яке хоч і корисно, але недостатньо збалансоване за необхідними поживними речовинами.
  Основні прояви
  Для своєчасного виявлення даної патології важливо орієнтуватися в основних ознаках. Отже, симптомами анемії в немовляти будуть такі стани:

 • Астено-невротичний синдром, який проявляється в загальній слабкості і психоемоційних порушеннях. Дитина малорухомий, емоційно лабільний, плаксивий, дратівливий. Порушується сон. При тривалому перебігу відзначається затримка в розвитку.

 • Зниження або відсутність апетиту, як наслідок, відсутність прибавки і зниження маси тіла.

 • Блідість і сухість шкіри. Волосся стають слабкими і млявими, а нігті легко ламаються.

 • З боку серцево-судинної системи з'являються неспецифічні симптоми, такі як прискорене серцебиття, задишка, аускультативно можливий шум.

 • Знижується активність імунної системи і як наслідок - часті простудні захворювання.

 • Часто виникають стоматити, характерно наявність тріщин навколо рота. • При наявності таких симптомів необхідно звернутися до педіатра і здати кров на клінічний аналіз. І при підтвердженні діагнозу слід приступити до лікування анемії. Запідозрити той чи інший тип анемії та її причину допомагають форма та розміри еритроцитів.

  Терапевтична тактика
  Лікування анемії в немовляти має ґрунтуватися на усунення причини, що викликала цей стан. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то необхідно використовувати суміші, збагачені залізом (так як саме дефіцит цього елемента найчастіше викликає зниження рівня гемоглобіну).
  При годуванні груддю підкоригуйте свій раціон, вживайте більше залізовмісних продуктів (печінка, овочі, пшеничні висівки та інших). Коли малюк досяг шестимісячного віку, пора вводити прикорм. А в деяких випадках це роблять навіть раніше.
  Анемія у немовляти
  І це не дивлячись на вид вигодовування.
  Тепер розберемо, ніж лікувати анемію у немовляти, і які препарати можна використовувати. Адже не завжди вдається підвищити рівень гемоглобіну та еритроцитів, лише виправивши недоліки в раціоні.
  У медичній практиці для боротьби з дефіцитом заліза у немовлят застосовують Феррум Лек у сиропі, краплі Мальтофер та Актиферрин. Для більшої ефективності додатково рекомендують аскорбінову кислоту. Для корекції дефіциту фолієвої кислоти і вітаміну В12 приймають відповідні лікарські засоби.
  Читайте також
  Низький гемоглобін у немовляти
  Низький гемоглобін у немовляти
  Від рівня гемоглобіну у немовляти залежить, як його організм забезпечується киснем, а відповідно, і як відбувається розвиток дитини. Яка норма
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  Як підвищити гемоглобін у дитини?
  При складанні планових аналізів, багато батьків помічають, що у їхнього малюка знижені показники рівня гемоглобіну в крові, у порівнянні з наведеною
  Анемія у дітей
  Анемія у дітей
  Анемія - знижений вміст гемоглобіну в крові - частий діагноз у дітей. Без контролю такий стан залишати не можна, так як нестача гемоглобіну веде до
  Залізодефіцитна анемія у вагітних: симптоми і лікування
  Залізодефіцитна анемія у вагітних: симптоми і лікування
  Є хімічні елементи, постійне надходження яких в організм людини абсолютно необхідно. Залізо необхідне для нормального протікання практично всіх
  Недокрів'я у дітей
  Недокрів'я у дітей
  У дітей найбільш частими причинами недокрів'я є дефіцит заліза в організмі або інфекції, що призводить до дефіциту еритроцитів, зниження рівня
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Низький гемоглобін - досить поширене явище в сучасному світі. Але чому низький гемоглобін небезпечний для здоров'я? Давайте сьогодні поговоримо про