Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Енцефалопатія новонароджених

7-03-2015, 14:19
2284
0
Енцефалопатія новонароджених
Енцефалопатія у новонароджених є патологією головного мозку, що виникає в перинатальний період. Іншими словами, це мозкова дисфункція, якийсь збірний діагноз, що дає загальний опис порушень, що виникає в роботі центральної нервової системи (ЦНС) малюків у перший рік життя.

Прояв енцефалопатії новонародженого


Щоб поставити цей діагноз, лікарі оцінюють можливі відхилення у реакціях та рефлексах діток. Можуть спостерігатися наступні синдроми (комплекси симптомів):

 • Рухові порушення у вигляді гіпертонусу або гіпотонус м'язів. Невролог повинен вміти розрізняти даний синдром від фізичної гіпертонусу. Цьому сприяє його вміння визначати норму тонусу, властиву певного віку.

 • Підвищення нервово-рефлекторної збудливості, діагностується на основі відомостей про якість сну дитини, легкості засипання, про можливе тремтінні ручок, ніжок і підборіддя.

 • Пригнічення нервової системи, показником чого вважається загальмованість і млявість дітей. При цьому виражена гіпотонія, асиметричність обличчя і тіла з причини різного тонусу м'язів. Про пригнічення ЦНС говорить також погане смоктання діток і часте поперхіваніе в процесі ковтання.

 • Внутрішньочерепна гіпертензія , яка може бути ускладнена водянкою головного мозку, що потребує оперативного вирішення. Сигналами тривоги є: збільшення окружності голови малюка, вибухання та/або збільшення великого тім'ячка, розходження черепних швів.

 • Судоми, які важливо визначати поряд з еквівалентами судом (гикавкою, зригуванням, автоматичними жувальними рухами, підвищеним слиновиділенням), які можу бути показниками ураження ЦНС.


 • Причини енцефалопатії у новонароджених


  Дане захворювання зустрічається приблизно у 4 дітей з 100. Причини можуть бути наступними:

 • ускладнення та патології вагітності, в тому числі і загроза її переривання;

 • родова травма і ускладнені пологи;

 • порушення обміну речовин;

 • інфекції матері під час вагітності.


 • Найбільш часто причиною ураження ЦНС є гіпоксія, в результаті чого виникає гіпоксична ішемічна енцефалопатія новонароджених - наслідок недостатності кровопостачання головного мозку малюка до народження, в процесі пологів і в перший місяць після народження, що виявляється як у незначних неврологічних відхилень, так і в більш серйозних станах, наприклад, у формі дитячого церебрального паралічу.
  Лікування енцефалопатії у немовляти має бути комплексним і залежить від терапії спостережуваних симптомів. Енцефалопатія у немовляти виліковується в чверті випадків, якщо виявлена вчасно.
  Читайте також
  Мозкова гіпертензія у грудних дітей
  Мозкова гіпертензія у грудних дітей
  Однією з неврологічних патологій, що зустрічаються у дітей, є підвищений внутрішньочерепний тиск - мозкова гіпертензія. У нашій статті ми детальніше
  Перинатальна енцефалопатія
  Перинатальна енцефалопатія
  Перинатальна енцефалопатія - серйозний діагноз, який здатний ввести в паніку батьків. Суть його - в розладі центральної нервової системи малюка.
  ПЕП у новонароджених
  ПЕП у новонароджених
  Під абревіатурою ПЕП може ховатися маса неврологічних захворювань. Але так само цей діагноз може означати лише тимчасові проблеми у новонародженого,
  Ішемія головного мозку у новонароджених
  Ішемія головного мозку у новонароджених
  Гіпоксія головного мозку новонароджених є універсальним пошкоджуючим фактором. Наслідки такого стану можуть проявлятися як у ранній період, так і
  Перинатальна енцефалопатія у дітей (ПЕП)
  Перинатальна енцефалопатія у дітей (ПЕП)
  Перинатальна енцефалопатія - це розлади центральної нервової системи новонароджених та дітей перших місяців життя, що розвинулися в зв'язку з
  Церебральна ішемія у новонароджених
  Церебральна ішемія у новонароджених
  Церебральна ішемія (вона ж гіпоксично-ішемічна енцефалопатія ) - це ускладнення патології вагітності і пологів, яке викликано у новонароджених