Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Атопічний дерматит у немовлят - лікування

7-03-2015, 14:20
1292
0
Атопічний дерматит у немовлят - лікування
Атопічним дерматитом (АТ) називається запальне захворювання шкіри, що супроводжується свербінням. Найчастіше починається атопічний дерматит у грудних дітей, тобто в перший рік життя малюка. Пізніше можуть спостерігатися періоди ремісії, змінюється вигляд висипань, а також місця зовнішнього прояви запалення. Захворювання властивий перехід в стійку довічну ремісію.
Якщо дитині поставлений діагноз «атопічний дерматит», як лікувати його правильно і ефективно повинен визначити лікар. Найчастіше виходять з алергенної природи даного захворювання, однак важливо поєднувати обмеження контакту з можливими алергенами і ретельно підібране медикаментозне лікування.

Харчування дитини при атопічному дерматиті (АД)


Харчування дитини з АД часто буває гіпоалергенним. Пов'язано це з тим, що лікарі, наказуючи виключити з раціону всі можливі алергени, намагаються підстрахуватися і прискорити настання позитивного ефекту від лікування. Тим не менш, на думку європейських фахівців, неможливо розробити універсальну дієту при атопічному дерматиті для тих дітей, які страждають від цього захворювання. Обмеження в їжі слід призначати тільки для тих дітей, у яких встановлена гіперчутливість до певних харчових продуктів.
Дуже важливо правильно вибрати суміш при атопічному дерматиті. Важливо, щоб суміш не містила білка коров'ячого молока. Рекомендується використовувати спеціальні адаптовані суміші, засновані на козячому молоці. Суміші на основі соєвого білка можуть виявитися нестерпними дітьми з АТ. Краще всього використовувати суміші на основі високо гідролізованого білка.

Лікування атопічного дерматиту у немовлят


Як вже було згадано, усувати контакт з можливим алергеном слід тільки тоді, коли є вагомі підстави вважати, що конкретний алерген є причиною атопічних проявів на шкірі. Це стосується не тільки продуктів харчування, але і контактів з домашніми тваринами та іншими носіями алергенів.
Крем при атопічному дерматиті, як правило, є місцевим глюкокортикостероидом. Він надає протизапальний ефект, зменшує виявлення інфікування шкіри. Часто на першому етапі лікування призначаються сильні препарати, а пізніше здійснюється перехід на більш слабкі.
Для лікування АТ використовують зволоження шкіри кремами, лосьйонами, мазями, призначаються антигістамінні і иммуноподавляющие препарати. Може бути призначена терапія ультрафіолетом.
Читайте також
Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню
Дієта при атопічному дерматиті у дітей: меню
Атопічний дерматит - хвороба сучасності, яка все частіше виникає у маленьких дітей. Це системне захворювання, і прояви на шкірі - лише айсберг, адже
Алергічний дерматит у немовлят
Алергічний дерматит у немовлят
В наш час алергій схильні практично всі, від мала до велика. Алергічні захворювання у дітей починаються з періоду новонародженості, і при їх
Атопічний дерматит у дітей - лікування
Атопічний дерматит у дітей - лікування
Атопічний дерматит - серйозна алергічна реакція організму неінфекційної природи. Лікування дітей з таким діагнозом включає в себе комплекс заходів
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Забруднення навколишнього середовища, а разом з тим води і ґрунту роблять нашу їжу, яка росте в таких умовах, повної шкідливих хімічних сполук. В
Атопічний дерматит у сина
Атопічний дерматит у сина
У мого сина атопічний дерматит. Підкажіть народні пом'якшувальні засоби . Відповідь: - Атопічний дерматит у процесі лікування