Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ознаки рахіту у немовлят

7-03-2015, 14:20
1743
0
Ознаки рахіту у немовлят
Рахіт - це одна з найбільш часто зустрічаються патологій у дітей грудного віку. Даним захворюванням в сучасному світі, на відміну від минулого століття, коли їй страждала більша частина малюків, найчастіше страждають діти, які народжуються у недбайливих матусь. Попередити його досить легко, але потрібно систематично виконувати ряд рекомендацій. Якщо все-таки малюк переніс рахіт у ранньому віці, то у нього формується ряд характерних кісткових деформацій, які значно псують зовнішній вигляд дитини, а згодом - дорослої людини. Далі, ми розглянемо характерні ознаки рахіту у немовлят, а також лікування та профілактику цієї патології.


Причини і симптоми рахіту у немовлят
Найбільш частою причиною рахіту у дітей грудного віку є нестача вітаміну Д в організмі. Як відомо, в організмі людини існує фермент, який під впливом сонячних променів сприяє виробленню цього вітаміну.
Недолік вітаміну Д призводить до порушення фосфорно-кальцієвого обміну, і вже на 2 місяці життя можуть з'явитися перші симптоми цієї патології. Ознаки нестачі кальцію маніфестують порушеннями з боку нервової та кісткової системи.
Дитина стає дратівливою і плаксивою, погано спить. Відзначається витончення кісткової тканини, особливо добре це відчувається при обмацуванні країв великого тім'ячка. Якщо цими ознаками не додати значення, то 5-6 місяців вже буде розгорнута картина рахіту у немовлят. Перерахуємо, як вона проявляється:

 • Найбільш яскраві симптоми проявляються з боку кісткової системи. Так, для рахіту характерно подальше розм'якшення кісткової тканини навколо великого тім'ячка, сплощення потилиці, збільшення лобових бугрів. Коли дитина починає стояти і ходити, то відбувається викривлення нижніх кінцівок (О-подібне або Х-подібне викривлення).

 • Наростають симптоми ураження центральної нервової системи: дитина вередлива, полохливий, здригається від щонайменшого шереху, млявий.

 • З'являється надмірна пітливість - головка малюка майже весь час волога, особливо після сну і під час годування.

 • Дитину турбує свербіж, з-за чого він треться головою об подушку, і в місці тертя у неї випадає волосся.

 • Ослаблений м'язовий тонус, в'ялі м'язи дитини (симптом «жаб'ячого живота»).

 • З боку шлунково-кишкового тракту можуть спостерігатися запори, які погано піддаються лікуванню, іноді жовтяниця (при ураженні печінки).

 • Діагноз рахіту може підтвердити аналіз крові, в якій виявляють знижений вміст фосфору і підвищення активності фосфатази.
 • Профілактика та лікування рахіту у немовлят
  Специфічним лікуванням рахіту є призначення великих доз вітаміну Д. Доза вітаміну розраховується виходячи з тяжкості захворювання. При легкому ступені тяжкості призначають від 150000 до 300000 МО, при середньої тяжкості - від 300000 до 600000 МО, а при важкій - від 600000 до 800000 МО.
  До провідним заходів профілактики відносять наступні:

 • Щоденні прогулянки на свіжому повітрі. При цьому важливо, щоб сонячні промені потрапляли на шкіру дитини. У погану погоду можна з дитиною гуляти на балконі і періодично підносити його до вікна.

 • Введення в раціон дитини вітаміну Д
  Ознаки рахіту у немовлят
  в профілактичній дозі - 500 МО (1 крапля масляного розчину).

 • Для дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, слід вибирати якісні молочні суміші, з раціональним збалансованим складом вітамінів і мікроелементів. • Як бачимо, рахіт досить легко запобігти, якщо виконувати всі нескладні заходи профілактики. А якщо мама лінується вивести малюка погуляти або капнути йому краплю вітаміну Д, тоді у дитини починаються проблеми. Сформувалися кісткові деформації виправити вже не можна.
  Читайте також
  Рахіт у дітей - симптоми
  Рахіт у дітей - симптоми
  Всі матусі чули про можливості розвитку рахіту у дітей, при нестачі вітаміну Д в крихітному організмі, але тільки деякі знають, як розпізнати цей
  Вітамін Д для немовлят
  Вітамін Д для немовлят
  Для повноцінного розвитку і зростання грудних дітей багато важливі вітаміни і мінерали. Нестача навіть одного з них може привести до серйозних
  Рахіт у дітей: ознаки
  Рахіт у дітей: ознаки
  Ми нерідко чуємо про важливість повноцінного і збалансованого харчування вагітних жінок, від якого напряму залежить здоров'я майбутніх дітей. І таке
  Рахіт у немовлят
  Рахіт у немовлят
  Недарма, малюк від народження і до року повинен проходити щомісячний огляд у лікаря-педіатра. Адже, завдяки цьому, доктор може відстежити розвиток
  Чому у дитини пітніє голова під час сну?
  Чому у дитини пітніє голова під час сну?
  Досить часто матусі маленьких дітей турбуються з-за того, що у їх дитини пітніє голова. Зазвичай доктора на поставлене питання: - «Чому ...
  Може це рахіт?
  Може це рахіт?
  Часто мами 1-15-місячних крихт скаржаться на такі симптоми у малюків як дратівливість, вздрагивание, капризи, пітливість волосистої частини голови