Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чим лікувати кашель у немовляти?

Чим лікувати кашель у немовляти?

7-03-2015, 14:20
2390
0
Чим лікувати кашель у немовляти?
Діти першого року життя, що знаходяться на грудному вигодовуванні зазвичай володіють хорошим імунітетом і простудними захворюваннями хворіють дуже рідко. А ось діти на штучному вигодовуванні і недоношені хворіють часто. Факторами, додатково знижують імунітет, вважають рахіт, недостатнє або надмірне збільшення у вазі дитини, поганий догляд, рідкісне перебування на свіжому повітрі, спадковість.

Лікування кашлю у грудних дітей: особливостіОсновні причини, при яких виникає кашель у немовлят:

 • ГРВІ, найбільш частими симптомами якого будуть кашель, нежить і підвищення температури тіла.

 • Запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, які є бактеріальними ускладненнями ГРВІ і теж проявляються кашлем.

 • Забруднене повітря у приміщенні або на вулиці, занадто сухе повітря в кімнаті дитини.

 • Рефлекторний кашель, який з'являється при попаданні чужорідного тіла у верхні дихальні шляхи. Проявляється на тлі повного здоров'я під час їжі, особливо при вживанні горіхів або сухого печива, а також при грі дитини сильним нападом кашлю. Буває при запаленні середнього вуха через подразнення барабанної перетинки.


 • Лікування кашлю дітей до року залежить не тільки від причин, що викликали кашель, але і від виду кашлю. Розрізняють такі види:

 • сухий, непродуктивний (без виділення мокроти) і вологий продуктивний (з виділенням мокротиння);

 • гострий (до 3 тижнів) і хронічний;

 • постійний і короткочасний, а також епізодичний і нападоподібний.


 • Чим лікувати кашель немовляті?


  У дітей грудного віку лікування кашлю, особливо домашніми методами, можливо тільки при відсутності підвищеної температури тіла. Якщо температура підвищена, то лікування кашлю у немовлят проводять тільки в лікарні під наглядом лікаря.
  Якщо ми лікуємо кашель без температури у новонародженого, то перш за все, повинні подбати про мікрокліматі у кімнаті, де перебуває дитина. Приміщення необхідно провітрювати регулярно - не менше 2 разів на день, температура повинна бути 20-22 градуси, а для збільшення вологості повітря в кімнаті можна повісити мокру пелюшку або поставити відкриті ємності з водою.
  Для поліпшення відкашлювання дитині роблять легкий масаж грудної клітки і живота. Щоб зменшити інтоксикацію і для профілактики зневоднення дитині дають достатню кількість рідини для пиття. Дуже корисним для дитини з кашлем буде свіже повітря, тому не слід уникати прогулянок на вулиці і рекомендується укладати на денний сон немовляти на добре провітрюваній веранді, але тільки при нормальній температурі тіла. Якщо у дитини сухий кашель, його необхідно зробити вологим, для чого часто використовують компреси.
  Лікарські препарати для лікування кашлю на першому році життя
  При сухому кашлі застосовують препарати, які пригнічують кашель тільки тоді, коли він стає нападоподібний і ризикує стати передвісником бронхоспазму.
  Чим лікувати кашель у немовляти?
  Разом з ними призначають і протиалергічні препарати (Діазолін), а при необхідності - гормональні ін'єкції.
  Якщо кашель вологий, то для полегшення виведення мокротиння використовують засоби для її розрідження (Лазолван, Амброксол) у дітей після 3 років, як і спреї, а для виведення мокротиння використовують спеціальні прийоми масажу, чаї з ромашкою і мати-й мачухою, компреси і розтирання грудної клітини з маззю евкаліпта, гірчичники через кілька шарів марлі.
  При високій температурі лікар призначає жарознижуючі препарати. А при гнійному запаленні може додати ін'єкційний курс антибіотиків широкого спектру дії (найчастіше з групи цефалоспоринів).
  Читайте також
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Дитяча суха мікстура від кашлю
  Дитяча суха мікстура від кашлю
  Сухий кашель у дитини, вважається продуктивним, так не допомагає відхаркувати мокротиння і виводити інфекцію з дихальних шляхів. Тому головне
  Сильний кашель у дитини
  Сильний кашель у дитини
  Багато дитячі захворювання супроводжуються таким симптомом, як кашель. Однак буває, що дитину дуже мучить сильний кашель. Чому він виникає і як з ним
  Кашель без температури у дитини
  Кашель без температури у дитини
  Ми звикли вважати кашель у дитини супутників респіраторних захворювань, які найчастіше супроводжуються підняттям температури. Однак нерідко кашель
  Кашель під час вагітності
  Кашель під час вагітності
  Кашель під час вагітності буває ознакою небезпечного захворювання, наслідки якого можуть бути трагічними для здоров'я дитини.
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні