Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

УЗД кульшових суглобів новонароджених

7-03-2015, 14:22
1806
0
УЗД кульшових суглобів новонароджених
В даний час УЗД кульшових суглобів новонароджених призначається дуже часто, так як багато дітки народжуються з тими чи іншими патологіями. Найбільш частою патологією є дисплазія, ознаки якої може помітити педіатр або уважна мама: при дисплазії кульшових суглобів помітна різниця в довжині ніжок малюка і відсутність симетрії в ягодично-стегнових складках. УЗД кульшового суглоба визнається самим інформативним, точним і не завдає шкоди методом, що дозволяє діагностувати відсутність або наявність дисплазії, предвывихов і вивихів.

УЗД суглобів новонародженого - переваги діагностики


Ще 20 років тому патології суглобів таза виявляли виключно за допомогою рентген апарату, але зараз ортопеди та педіатри вважають за краще направляти діток на ультразвук. Переваги цього методу наступні:

 • УЗД кульшових суглобів дозволяє максимально рано виявляти вроджені патології у дітей, тобто ще до того, як в тазу з'являться точки окостеніння (що є необхідною умовою для проведення рентген дослідження), а, отже, лікування консервативним шляхом може бути розпочато набагато раніше, що є безсумнівним плюсом.

 • Ультразвук є абсолютно безпечним методом, не завдає ніякої шкоди у вигляді променевого навантаження (порівняно з рентгеном), що дозволяє використовувати даний метод багаторазово для здійснення контролю ходу лікування.

 • Метод ультразвуку вважається дуже надійним, так як позбавлений суб'єктивізму, якщо дотримані всі правила проведення дослідження.

 • Метод ультразвукової діагностики патологій кульшового суглоба вимагає мінімальних часових і фінансових витрат.


 • Як проводять УЗД кульшових суглобів дитині?


  Якщо є підозра на дисплазію, УЗД слід виконувати до того, як малюку виповниться 8 місяців, так як до цього часу починається окостеніння головки стегнової кістки. Ядро окостеніння відкидає тінь, що заважає візуалізації будови кісткової структури, що не дозволяє побудувати потрібні кути для здійснення діагностики.
  При проведенні ультразвукової діагностики таза його зображення виводиться на площину, на якій здійснюють побудова декількох кутів і ліній. На основі аналізу фотографії ультразвуку та вимірювання таких кутів ставлять діагноз. Важливо знати, що такі порушення класифікуються за ступенями - від норми до повного вивиху.
  Для точної постановки діагнозу важливо правильно укласти немовляти. Його тазостегнові суглоби під час дослідження повинні бути нерухомими. При підготовці до ультразвукової діагностики потрібно обмежити рухову активність малюка. Під час дослідження він повинен бути спокійний, нагодований. Процедуру найкраще проводити через 30-40 хвилин після годування, щоб не було зригування під час дослідження.
  УЗД кульшових суглобів новонароджених
  Також важливо виконувати дослідження в той період, коли дитина здорова, і його нічого не турбує (тобто, у нього не повинно бути кишкових кольок , алергії, нездужання, пов'язаного з прорізуванням зубів).
  При проведенні описуваного аналізу можуть виникати діагностичні помилки. Це відбувається, коли площина сканування обрана неправильно, і розміри досліджуваних кутів спотворюються. Проте боятися таких помилок не варто, так як вони завжди призводять до так званої гіпердіагностики - тобто до помилкової діагностики дисплазії, коли її насправді немає. Вважається, що пропустити наявну дисплазію при проведенні даного аналізу неможливо.
  Читайте також
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - симптоми
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей сьогодні зустрічається все частіше. На щастя, сучасна медицина в силах допомогти впоратися з цією недугою,
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів сьогодні має широке поширення серед малюків. На щастя, сучасна медицина володіє низкою ефективних засобів і методів для
  Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
  Дисплазія кульшових суглобів у новонароджених
  На сьогоднішній день у кожного п'ятого дитини зустрічається дисплазія кульшових суглобів. Якщо це захворювання виявлено, як це часто і буває, в самій
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених нерідко зустрічається ортопедична проблема. Пов'язана вона з недорозвиненням або неправильним розташуванням
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей: головне - вчасно діагностувати!
  Тазостегновий суглоб - одна з найважливіших складових опорно-рухового апарату, від його розвитку залежить формування ходи, постави. Тому дисплазія