Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Газики у новонароджених - що робити?

7-03-2015, 14:22
2200
0
Газики у новонароджених - що робити?
У новонароджених (у дітей віком від народження до трьох місяців) часто спостерігаються кишкові коліки , причиною яких може бути газоутворення. Коли виникають газики у новонароджених, що робити з цим знає не кожна мама. Однак є кілька способів, які дозволяють вирішити дану проблему.

Як розпізнати газоутворення у новонароджених?


Для усунення газів у крихіток важливо бути точно впевненим, що потрібно вирішувати саме цю проблему. Як правило, батьки вважають будь плач їх малюка обумовленим коліками, однак це не завжди так. Саме тому усувати або полегшувати газоутворення потрібно тільки після консультації з педіатром.

Що робити, якщо у новонародженого газики?


Гази у новонародженого не є патологічним явищем, а тому не слід докладати надмірних зусиль, намагаючись їх виправити. Головне - не боятися їх, а послідовно пробувати всі можливі способи для полегшення стану малюка. Опишемо ці способи.

 • Можна притиснути дитину до себе, розташувавши його на руці вниз личком. Вийде, що він буде перебувати в підвішеному стані. У такому положенні слід злегка похитувати дитини деякий час, щоб газики відійшли.

 • У стані, описаному для першого способу, можна підкласти щось тепле під животик дитини.

 • Приготуйте теплу ванну для малюка, щоб заспокоїти його. Прямо у ванні можна зробити масаж дитині, злегка погладжуючи його по животику круговими рухами за годинниковою стрілкою.

 • Масаж на животик можна зробити після купання малюка. Для цього потрібно злегка змастити руки дитячим кремом або олією. Всі рухи повинні бути спрямовані за годинниковою стрілкою і трохи вниз, щоб дитині було легше позбутися від газів. Пам'ятайте, що такий масаж можна проводити тільки тоді, коли дитина абсолютно спокійний, і напад кольок пройшов, інакше стан його тільки погіршиться.

 • Іноді від газик допомагає кропова вода, відвар ромашки, чай з фенхелю, а також спеціальні засоби від газів для дітей, які продаються в аптеках.


 • Для поліпшення функціонування всієї травної системи малюка і для профілактики кольок рекомендується регулярно проводити сеанси масажу. Вони можуть проводитися в певний час, а можна перетворити їх в ритуал, супроводжуючий, наприклад, зміну пелюшок або підгузника. Нижче наведені деякі вправи для масажу.

 • Вправа 1 . Просто покладіть ручки на живіт дитина, встановите з нею контакт, зарядіть його спокоєм.

 • Вправа 2 . Розкритою долонею погладьте по животику малюка у напрямку зверху вниз. Робити це потрібно поперемінно двома руками, щоб контакт з шкірою малюка не губився ні на секунду.

 • Вправа 3 . Розкритою долонею однієї руки гладьте малюка по животу зверху вниз, а другою рукою притримуйте ніжки дитини в піднесеному стані.

 • Вправа 4 . З'єднайте разом коліна малюка, підніміть їх до живота, здійснюючи найлегший натискання на животик. Зберігайте ніжки в такому положенні 5-10 секунд, потім опустіть ніжки, витягніть, погладьте, злегка покачайте малюка. Це вправа дуже добре відводить гази.

 • Вправа 5 . Помалюйте круги навколо пупка малюка розкритою долонею. Круги треба малювати тільки за годинниковою стрілкою, що відповідає розташуванню кишечника дитини.

 • Вправа 6. Виконайте розслаблюючі погладжування тіла малюка,
  Газики у новонароджених - що робити?
  злегка покачайте його стегна, допоможіть йому зняти напругу і розслабитися.


 • Як користуватися газовідвідною трубочкою для новонароджених?


  Коли постає питання, що робити з газами у новонародженого, багато мам і лікарі рекомендують використовувати спеціальну газовідвідну трубку , яку потрібно прокип'ятити перед кожним використанням, остудити, змастити закруглену частина вазеліном, а після ввести в попку. Малюк при цьому повинен лежати на животі з підігнутими до животика ніжками. Трубкою потрібно злегка покрутити, щоб гази і кал почали відходити. Зазвичай на це вистачає 10 хвилин.
  Читайте також
  Масаж живота для новонароджених
  Масаж живота для новонароджених
  Кольки - неприємність з якою стикаються малюки та їх батьки в перші місяці після народження. Існує чимало засобів для полегшення ситуації. Але одним
  Газики у новонароджених
  Газики у новонароджених
  Одна з головних проблем, з якою стикаються молоді батьки через деякий час після народження малюка - підвищене газоутворення або просто газики, що
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  Ліки від кольок у немовлят
  Ліки від кольок у немовлят
  Коліки у немовлят - неприємне явище, знайоме практично всім молодим батькам. У малюка болить животик, а мама мучиться від неможливості допомогти. Чи
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і