Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пронос у новонароджених

7-03-2015, 14:27
1483
0
Пронос у новонароджених
Пронос у новонароджених може бути як окремо взятим симптомом складного захворювання, так і проявом дисбактеріозу.
Чим небезпечний пронос?
Подібного роду захворювання небезпечне для маленької дитини зневодненням. Під час діареї з організму виводиться велика кількість рідини разом з мінеральними речовинами. Як наслідок, слизова оболонка кишечника стає досить вразливою мішенню для численних бактерій і вірусів. В результаті крайнього ступеня зневоднення у дитини підвищується температура, і стан вимагає термінової госпіталізації.
Як розпізнати діарею?
В перший місяць життя випорожнення у дітей може бути після кожного годування, і це прийнято вважати нормою. Консистенція у більшості випадків нагадує кашку, і деяким батькам здається рідким.
Ознаками того, що новонароджений паплюжить, можуть бути наступні симптоми:

 • дитина какає в 2 рази частіше, ніж зазвичай;

 • випорожнення стає водянистим, мають зеленуватий колір;

 • стілець має різкий запах;

 • спостерігається здуття живота.


 • При цьому сам акт дефекації має свої особливості: випорожнення выпрыскиваются «фонтаном». Крім того, визначити пронос можна і по поведінці малюка: він часто плаче, відмовляється від прийому їжі, веде себе неспокійно.
  В особливо важких випадках, з-за сильного зневоднення тіло дитини може ставати пастозним і безпомічним, а на ягодічках з'являються виразки і попрілості.
  Причини
  Причин проносу у новонародженої дитини може бути велика кількість, тому часом встановити одну з них практично неможливо. Так, при вигодовуванні дитини груддю його стілець практично повністю залежить від раціону матері. Наприклад, якщо мама з'їсть чорнослив, капусту, буряк, то ймовірність розвитку діареї у її малюка дуже велика.
  Часто пронос виникає при перекладі дитини від грудного вигодовування до штучного. Але все ж, основною причиною порушення стільця в такому віці є інфекції. Мабуть, найбільш поширеною останнім часом є ротавірус . Зараження відбувається повітряно-краплинним і контактним шляхом.
  Крім перерахованого вище, причиною розвитку проносу у дітей першого року життя можуть бути прорізуються зуби. При цьому діарея триває не один день, але легко усувається прийомом лікарських засобів.
  Що робити мамі?
  Багато мам, вперше зіткнувшись з проносом у новонародженого, не знають що робити. У такій ситуації найголовніше-не зволікати, а при перших підозрах викликати лікаря на дім, який оглянувши немовляти, встановить причину.
  Мама також може полегшити самостійно стан свого чада. Так, необхідно частіше давати пиття, якщо дитина годується грудним молоком - частіше прикладати до грудей. Це допоможе уникнути розвитку зневоднення.
  Крім того, в більш старшому віці для поповнення рідини призначається Регідрон . Для приготування його, вміст пакетика розводять на 1 л теплої, кип'яченої води.
  Для скріплення стільця малюкові з 4 місяців дозволено давати рисову кашу, яка відмінно справляється з діареєю.
  Пронос у новонароджених

  Обов'язковою умовою, що мама повинна дотримуватися в такому випадку, є гігієна. Після кожної зміни підгузника необхідно проводити обробку рук. Крім того, батьки зобов'язані стежити за тим, щоб малюк не брав у рот брудних іграшок.
  При приєднанні температури, необхідно застосовувати жарознижуючі, які призначив лікар. В такому випадку можна запідозрити інфекцію, симптомом якої є пронос.
  Таким чином, батьки, при розвитку у новонародженого їх діареї, у першу чергу повинні попередити розвиток зневоднення, що і є їх головним завданням.
  Читайте також
  Пронос у грудничка
  Пронос у грудничка
  Пронос у грудничка може свідчити, як про ряд захворювань, так і про звичайну реакції на введення нового прикорму. Тим не менш, будь-який розлад
  Рідкий стілець у немовляти
  Рідкий стілець у немовляти
  У немовляти дефекації бувають багато разів на день, і при цьому кал достатньо рідкий, і це не говорить про якесь захворювання. Однак, якщо змінився
  Діарея у дітей: симптоми, причини і методи лікування
  Діарея у дітей: симптоми, причини і методи лікування
  Рідкий стілець - це досить поширене явище у дітей раннього віку. У зв'язку з особливістю живлення і ще не зміцнілої травної системи стілець не має
  Блювання і пронос у дитини
  Блювання і пронос у дитини
  Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби
  Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
  Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
  Діарея (у народі пронос) - знайоме всім мамам явище, коли дитина мучиться від болю в животі. Особливо вона загострюється в теплу пору року. З діареєю
  Колір калу у новонароджених
  Колір калу у новонароджених
  Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен