Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток недоношеної дитини по місяцях

7-03-2015, 14:28
8226
0
Розвиток недоношеної дитини по місяцях
Ті малюки, які народилися раніше покладеного терміну, як правило, мають деякі особливості, і закономірно відрізняються від своїх однолітків при народженні. Надалі розвиток недоношеної дитини по місяцях трохи відстає від народженої в строк.
Особливості харчування
Як правило, недоношена дитина росте набагато швидше, ніж його однолітки, які народилися згідно поставленому терміну. Це правило має місце лише в тих випадках, коли недоношеність невелика, і дитина народжується не раніше 32 тижнів.
При глибокої недоношеності, в тих випадках, коли малюк знаходиться на апаратній виходжуванні і поміщений в кувез, розвиток його відбувається зовсім іншими темпами. У такій ситуації надбавка у вазі і зростанні невелика через те, що ці малюки втрачають у вазі спочатку і часом не можуть засвоювати харчування відразу.
Ще однією складністю, яка безпосередньо відбивається на рості і вазі новонародженого, є сам процес харчування. Коли недоношеність невелика, діти здатні самостійно смоктати груди або годуватися з пляшечки. Коли ж дитина народжується з великою недоношеністю, виникає необхідність у введенні їжі через зонд, а часом і парэнтерально. По мірі того, як у таких дітей дозріває смоктальний рефлекс, їх переводять на звичайне годування грудним молоком або ж адаптивної молочною сумішшю.
Особливості розвитку
Як правило, діти до 2-3 місяця свого життя подвоюють свою вагу, до 6 місяців - потроюють, а до 1 року - вага збільшується в 4-8 разів. При цьому спостерігається закономірність: чим менше вага при народженні, тим більш значні будуть спостерігатися щомісячні поповнення. Але це не означає, що дитина, що мав при народженні вагу дещо більше 1 кг, до року буде важити так само, як і той, що мав масу 35 кг при народженні. Для недоношеної дитини вага 7-8 кг до року життя є відмінним.
Існує навіть певна таблиця ваги недоношених дітей, згідно з якою динаміка прибавку у вазі така:

 • 1 місяць - 500-700 г;

 • 2 місяць - 400-800 м;

 • 3 місяць - 500-700 г;

 • 4 місяць - 500-800 г;

 • 5 місяць - 500-700 г;

 • 6 місяць - 500-600 р.


 • Далі збільшення маси тіла відбувається так само, як у дітей, які народилися в строк. До року надбавка у вазі у недоношених становить 5500-7500 р.
  Зростання ж недоношеної дитини повністю залежить від того, як він додає у вазі. Перші місяці, приблизно до 6-го, зростання збільшується досить швидко, і може складати до +6 см щомісяця. До року цей показник зазвичай становить 25-38 см, у середньому зростання недоношеної в рік дорівнює 70-80 див. протягом другого року життя збільшення росту відбувається вже не так інтенсивно, і він збільшується лише на 1-2 см в місяць.
  Розвиток недоношеної дитини по місяцях

  Крім збільшення росту і маси тіла збільшуються і окружності тіла. Особливу увагу необхідно приділяти окружності голови, щоб не пропустити розвиток патології. Обсяг голови в перші півроку життя перевищує об'єм грудей новонародженого та щомісяця збільшується на 1 см. За півроку приріст становить 12 див.
  Розвиток недоношеної дитини по місяцях
  Саме в цей час обсяги голови і грудей стають рівними.
  Також ще однією особливістю в розвитку недоношених дітей є те, що терміни прорізування перших зубів значно зсуваються. Перше їх поява розраховується по терміну гестації. Наприклад, якщо малюк народився після 35 тижня вагітності, то поява перших зубів необхідно очікувати на 7-8 місяці життя. Якщо ж немовля народився в проміжку 30-34 тижні, то перші зуби з'являться не раніше 9 місяців. При глибокої недоношеності (народження дитини раніше 30 тижня вагітності) зуби з'являються вже після 10-12 місячного віку.
  Читайте також
  Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
  Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
  Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
  Таблиця розвитку дитини до 1 року
  Таблиця розвитку дитини до 1 року
  Від народження і до року малюк проходить неймовірно довгий для нього шлях фізичного розвитку і становлення психіки. Батьки уважно стежать за
  Надбавка у вазі у немовлят
  Надбавка у вазі у немовлят
  Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
  Недоношена дитина - 7 місяців
  Недоношена дитина - 7 місяців
  Дітки, народжені передчасно, помітно відрізняються від тих малюків, які з'явилися на світ вчасно, але, як правило, до року вони вже у всіх відносинах
  Нормальна вага новонародженого
  Нормальна вага новонародженого
  В останні роки статистика пологових будинків рясніє списками маловагих новонароджених і малюків - «гігантів» з вагою понад 5 кг І те, і інше виходить
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,