Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гематома на голові у новонародженого

7-03-2015, 14:30
8711
0
Гематома на голові у новонародженого
Як би захищала малюка завбачлива природа, все ж поява гематом на голові новонародженої дитини в наш час не рідкість. У медицині словом гематома називаються різні травми м'яких тканин, при яких трапляється розрив кровоносних судин. У самій тканині утворюється порожній простір - порожнина, в яку стікається згорнулася кров. Зовні весь цей процес буде виглядати як синець, з тими ж кольорами, відтінками і тієї ж болем.

Види родових гематом на голові


1. Кефалогематома .
Це найпоширеніший і часто зустрічається вид гематом, тому ми зосередимо основну вашу увагу на ньому. З кефалогематомой може зіткнутися 1-2 дитини з 100 народжених. Основними причинами виникнення даної гематоми служать вузькі родові шляхи мами, невідповідність між ними і голівкою дитини, перепади тиску. Адже те, що відбувається всередині мами ніяк не схоже на те, що чекає малюка зовні. Ще одна відома причина появи цього виду гематоми - недоношеність , яка не дивиться ні на перебіг пологів, ні на ступінь їх складності. З-за всього цього, як правило, і відбувається пошкодження судин або їх стінок на голівці малюка.
Кефалогематому помічають зазвичай лише після того, як пройде післяпологова пухлину і набряклість у дитини. Особливістю цього виду гематоми є те, що вона може збільшуватися в розмірах у перші 3 дні життя і вільно переміщається по голові, як би плаваючи. Якщо легенько натиснути на цю гематому, то можна помітити, що від неї немов розходяться хвилі. Потім процес може піти по одному з двох сценаріїв:

 • на 10 день життя невелика гематома почне розсмоктуватися самостійно;

 • якщо ж розсмоктування не почалося, то на допомогу приходять лікарі.


 • Яке лікування проводиться при гематомі у новонароджених? В першу чергу лікарі займуться відкачуванням крові з-під окістя. Це зовсім не страшна і не небезпечна процедура робиться за допомогою двох невеликих голочок. Однією голкою виводять накопичилася кров, а інший підтримують рівень оптимального тиску в місці, що звільнилося. Якщо гематома велика, то буде робитися її прокол і пункція. Крім цих процедур також призначається прийом вітаміну К і кальцію.
  Які наслідки гематоми голови можуть бути у новонародженого? Не виявлена вчасно гематома може стати причиною деформації головки і форми черепа дитини. Що в майбутньому принесе того ряд незручностей.
  Чим небезпечні післяпологові гематоми на голові у новонароджених? Гематоми великих розмірів можуть починати процес нагноєння і окостеніння, якщо їх не виявити вчасно, то без операції не обійтися.
  2. Внутрішньомозкова гематома.
  З'являється, якщо в головний мозок новонародженого потрапила кров. Таке трапляється при складних пологах і травмах голови. Як правило, в таких випадках виникає не одна, а кілька внутрішньомозкових гематом.
  3. Епидуральная гематома.
  Відбувається при розривах кровоносної судини, який проходить між черепом і поверхнею твердої оболонки мозку. У таких випадках лікування починається моментально, інакше високий ризик смерті.
  4. Субдуральна гематома.
  Гематома на голові у новонародженого

  Причиною появи субдуральної гематоми є судоми і різноманітні рухові випадання. З-за цього під твердою оболонкою мозку може накопичуватися кров. Лікуватися цей вид гематом починається відразу ж, за допомогою ін'єкцій спеціальних препаратів. У більш складних випадках проводять операцію.
  Головне для батьків - це не накручувати себе. З усіх описаних видів гематом зустрічається часто лише перший, але при правильному підході і лікуванні все проходить досить швидко, практично не залишивши сліду. Тому не варто панікувати завчасно і налаштовувати себе на чорні думки.
  Читайте також
  Крововилив у мозок у новонароджених
  Крововилив у мозок у новонароджених
  Пологи - нелегкий процес не тільки для мами, але і для малюка. І трапляється, що він супроводжується родовими травмами. Однією з них може стати
  У немовляти вирує в животі
  У немовляти вирує в животі
  Одним з турбують молодих батьків симптомів може стати часті бурління в животику малюка. Давайте розберемося, чому вони виникають і як з ними боротися.
  Кефалогематома у новонароджених
  Кефалогематома у новонароджених
  Однією з родових травм новонароджених є кефалогематома - скупчення крові між окістям і зовнішньою поверхнею черепа немовляти. Найчастіше вона
  Шишка на голові у дитини
  Шишка на голові у дитини
  Діти такі непосиди. Вони не сидять на місці, а активно пізнають світ і свої можливості. Нерідко справа закінчується саднами і шишками. Якщо малюк
  Дитина впав і вдарився лобом
  Дитина впав і вдарився лобом
  Як би не намагалися батьки вберегти малюка від усіх небезпек і травм вони, рано чи пізно, все ж трапляються. Та найважливіше у цій ситуації не
  Гематоми у новонароджених: причини і методи лікування
  Гематоми у новонароджених: причини і методи лікування
  (з моменту народження до 12 місяців) Які процеси відбуваються в організмі дитини? Гематома - це скупчення кров'яних судин в тканинах під