Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вроджена катаракта

7-03-2015, 14:31
1687
0
Вроджена катаракта
На жаль, не всі діти народжуються здоровими. І хвороби очей - не виняток. Одна з них - вроджена катаракта у новонароджених дітей, що виникає в період внутрішньоутробного розвитку. Досвідчений лікар одразу зазначає помутніння очного кришталика. Однак лікування вродженої катаракти, яке необхідно починати без зволікання, вимагає ретельного попереднього обстеження, так як дане захворювання підрозділяється на кілька видів.

Види вродженої катаракти


Як вже зазначалося, захворювання буває чотирьох видів.

 • Перший - це полярна катаракта, яка є найбільш легкою формою. На кришталику відзначається сірувате помутніння, діаметр якого не перевищує двох міліметрів. Прогноз для дітей з таким видом вродженої катаракти дуже сприятливий. На зір вона практично не впливає. Якщо захворювання дитині не заважає, не прогресує, він добре бачить, то лікування не призначається.

 • Другий вид - це дифузна катаракта. Проявляється вона помутнінням всього очного кришталика. Найчастіше уражені обидва ока, і проблема без хірургічного втручання не вирішується.

 • Якщо на кришталик помітні плями у вигляді кілець, то її відносять до шаруватої.

 • І останній вид - це ядерна катаракта, прояв якої схоже з полярною. Проте відмінності є. По-перше, зір при такій формі страждає дуже сильно. По-друге, при розширенні зіниці зір поліпшується, що дає можливість встановити діагноз.


 • Причини
  Дане захворювання відноситься до спадкових, але причини катаракти у дітей також можуть бути пов'язані з деякими інфекціями. Крім того, захворювання у малюка провокує прийом матір'ю під час вагітності ряду лікарських препаратів. Крім того, якщо вагітність супроводжувалася гіпотиреозом або недостатньою кількістю вітаміну А, то ризик того, що у плода почне розвиватися вроджена катаракта, дуже високий.
  Вроджена катаракта

  Лікування


  Відразу ж після встановлення діагнозу слід лікувати катаракту. У більшості випадків позбутися від цього захворювання можна протягом перших місяців життя дитини. Але розглядати сумнівні народні методи лікування в цьому випадку не можна, так як є ймовірність повністю позбавити дитину зору.
  Боятися хірургічної операції не варто. Вже давно подібні методи успішно використовуються у всьому світі. Дитині видаляють уражений кришталик, замінюючи його штучним. Міняти його більше не потрібно, та й ніякі помутніння штучного кришталика не страшні. Операція дарує дитині можливість дивитися на світ не через окуляри або лінзи, а власними очима. Єдина умова - вибір надійної клініки.
  Читайте також
  Розширення субарахноїдального простору у немовляти
  Розширення субарахноїдального простору у немовляти
  На жаль, трапляється, що відразу після народження дитини батьків ошелешують незрозумілими і тому страшними діагнозами. Один з них - розширення
  Краснуха під час вагітності: методи лікування
  Краснуха під час вагітності: методи лікування
  Краснуха - це інфекційно-вірусна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Здебільшого зустрічається у дітей шкільного віку. Діти легко
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість - порушення зору, коли заломлення світлових променів відбувається позаду сітківки ока. Причини далекозорості у дітей
  Катаракта у дітей: причини і лікування
  Катаракта у дітей: причини і лікування
  Довгий час було прийнято вважати, що катаракта - явище старече. Але катаракта може бути і у дітей. Це захворювання очей, при якому страждає ...
  Синдром Марфана
  Синдром Марфана
  Хвороба Марфана також називають арахнодактилией, гиперхондроплазией, долихостеномелией. Зустрічається вона приблизно раз на 100000
  Галактоземія у новонароджених
  Галактоземія у новонароджених
  Як можна зрозуміти з назви захворювання, галактоземія це захворювання, що супроводжується підвищенням рівня галактози в сироватці крові.