Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених

7-03-2015, 14:33
2444
0
Геморагічна хвороба новонароджених
У деяких дітей між 24 та 72 годинами проявляються патологічні стани - підвищена кровоточивість з пупкової рани, кишечника, шлунка. Група подібних станів, що зустрічаються у 02-05% малюків, називається геморагічною хворобою новонароджених. Найчастіше дане захворювання - результат нестачі вітаміну К в організмі дитини. У немовлят на грудному вигодовуванні ця хвороба може проявитися і на третьому тижні життя. Пов'язано це з наявністю в молоці тромбопластин - фактора згортання крові. З'явилася на такому терміні геморагічна хвороба новонароджених вважається пізньої.
Існує дві форми цього захворювання: первинна коагулопатія у новонароджених, що розвивається при нестачі вітаміну К, і вторинна, до якої схильні недоношені та ослаблені діти зі слабкою функціональної печінкової активністю. Близько 5% новонароджених страждають від зниженого рівня До-витаминозависимых факторів згортання крові, якщо мати під час вагітності приймала антибіотики, аспірин, фенобарбітал або протисудомні препарати, що впливають на печінкову функцію. У групі ризику також діти, матері яких на пізніх термінах страждали від токсикозу, ентероколіту і дисбактеріозу.
Клінічна картина і діагностика
При первинному геморагічному діатезі у дітей спостерігаються носові, шлунково-кишкові кровотечі, синці на шкірі, гематоми. Такі прояви на шкірі називаються в медицині пурпурою. Діагностика кишкових кровотеч здійснюється по стільцю - випорожнення на пелюшці чорні з кривавим обідком. Часто це супроводжується кривавою блювотою. Найчастіше кишкові кровотечі одноразові і невеликі. Важка форма супроводжується безперервними кровотечами із заднього проходу, кров'янистої наполегливої блювотою. Іноді може виникнути навіть маткова кровотеча. На жаль, наслідки важкої геморагічної хвороби новонароджених при відсутності своєчасної медичної допомоги фатальні - дитина гине від шоку. Вторинна форма захворювання характеризується наявністю інфекції і гіпоксії . Крім того, може діагностуватися крововилив у мозок, легені, шлуночки мозку.
Діагностика геморагічної хвороби новонароджених заснована на клінічних даних і результати наступних досліджень (мазок крові, тромботест, підрахунок тромбоцитів, визначення активності факторів згортання і гемоглобіну). Одночасно новонародженого перевіряють на наявність інших геморагічних діатезів: гемофілії, хвороби Віллебрандта, тромбастении.
Лікування і профілактика
Якщо протягом даного захворювання неускладнене, то прогноз у цілому сприятливий. Надалі трансформація в інші типи геморагічних захворювань не відбувається.
Лікування ж будь кровоточивості у малюків перших днів життя починають з внутрішньом'язового введення вітаміну К, в якому організм відчуває нестачу. Обов'язково ведеться контроль за тромботесту, щоб відстежувати вирівнювання До-витаминозависимых факторів згортання крові.
Геморагічна хвороба новонароджених
Протягом трьох-чотирьох днів дитині вводять вікасол, а у важких випадках необхідно невідкладне вливання плазми (свіжозамороженої) з одночасним введенням вітаміну К. плазму вводять із розрахунку 10 мл на один кілограм ваги малюка. Симптоматичну терапію проводять тільки в спеціалізованих відділеннях.
Профілактика цього захворювання полягає в одноразовому введенні вікасолу малюкам, які народилися від протікала з токсикозом вагітності . В аналогічній профілактики потребують і новонароджені в стані асфіксії внаслідок внутрішньочерепної пологової травми або внутрішньоутробному інфікуванні.
Жінкам, у яких в минулому спостерігалися різні захворювання, які пов'язані з підвищеною або патологічної кровоточивістю, треба всю вагітність проводити під наглядом лікарів.
Читайте також
Гемофілія у дітей
Гемофілія у дітей
Гемофілія - порушення згортання крові - серйозне спадкове захворювання, для багатьох батьків звучить як вирок. Звичайно, сучасна медицина дозволяє
Гемолітична хвороба новонароджених
Гемолітична хвороба новонароджених
При цьому захворюванні розвивається анемія у крові з'являються молоді форми еритроцитів. В основі гемолітичної хвороби новонароджених лежить
Геморагічна хвороба новонародженого
Геморагічна хвороба новонародженого
Це досить рідкісне захворювання, основна ознака якого - крововиливи (видимі і приховані). В основі геморагічної хвороби новонародженого лежить
Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
Кіста яєчника у новонароджених [/b] дівчаток [/b] в останні роки стала зустрічатися все частіше. Її можна виявити навіть при ультразвуковому
Тромбоцитопенічна пурпура у дітей
Тромбоцитопенічна пурпура у дітей
Тромбоцитопеничсская пурпура - це хвороба, що супроводжується підвищеною кровоточивістю, в основі якої лежить підвищене руйнування тромбоцитів ...
Гемофілія у дітей: причини, симптоми і лікування
Гемофілія у дітей: причини, симптоми і лікування
Гемофілія-спадкове рецесивне, зчеплене з Х-хромосомою захворювання, яке проявляється частими і тривалими кровотечами внаслідок уповільненої зсідання