Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Діафрагмальна грижа у новонароджених

7-03-2015, 14:35
2146
0
Діафрагмальна грижа у новонароджених

Діафрагмальна грижа у дітей - це вроджена грижа зустрічається у одного з п'яти тисяч новонароджених. Суть патології в тому, що внутрішньоутробно формування діафрагми відбувається неправильно - в ній утворюється отвір. Через нього в грудну порожнину можуть проникати інші органи, які здавлюють легені. Коли малюк народжується, у нього виникають проблеми з диханням, спинним мозком, нирками.
Основною і найбільш вагомою причиною розвитку у новонароджених діафрагмальної грижі вважають слабкість і недостатню еластичність сполучних тканин.
Лікування та прогнози
Діафрагмальна грижа у новонароджених потребує лікування, але починати його можна ще до народження. Якщо лікар виявив патологію плода під час УЗД черевної порожнини вагітної жінки, то використовується метод черезшкірної фетоскопической корекції. Це хірургічна операція, під час якої в трахею малюка вводиться балон, що стимулює розвиток його легенів. Однак дана процедура призначається при реальній загрозі для життя плода, тому що ризик розриву діафрагми і передчасних пологів вкрай високий.
Якщо симптоми діафрагмальної грижі виявлені після народження, то лікування починається з вентиляції легенів відразу після пологів. Потім дитині належить операція. Лікарі зашиють отвір у діафрагмі, а при необхідності вошьют відсутню синтетичну тканину. Через кілька місяців при повторній операції клапоть видалять.
Шанси дитини на виживання при діагностуванні діафрагмальної грижі коливаються в межах 60-80 %. Однак, ці цифри самі по собі нічого не значать, адже головними чинниками є ступінь тяжкості даного дефекту, а також місце розташування грижі (права чи ліва сторона тіла). Тільки лікар вам може розповісти про найбільш ефективні методи її лікування.
Читайте також
Пахова грижа у новонароджених
Пахова грижа у новонароджених
Пахова грижа - серйозне захворювання, особливо коли мова йде про новонароджених діток. Запорука успішного одужання - своєчасно розпочате лікування.
Пупкова грижа у новонародженого
Пупкова грижа у новонародженого
Нерідко трапляється так, що у новонароджених діток виявляються вроджені дефекти пупкового кільця, внаслідок чого утворюється пупкова грижа. Ця
Синдром дихальних розладів у новонароджених
Синдром дихальних розладів у новонароджених
Синдром дихальних порушень - досить серйозна патологія дихання, що виникає, як правило, у недоношених дітей або в результаті ускладнень, що виникли
Пупкова грижа у немовляти
Пупкова грижа у немовляти
Захворюваність пупковою грижею з кожним роком збільшується. За останніми даними вона зустрічається у 25% новонароджених. Надзвичайно важливо
Пупкова грижа у дітей
Пупкова грижа у дітей
Така проблема часто зустрічається у дітей грудного віку. Виникає вона внаслідок дефекту передньої черевної стінки і слабкості пупкового кільця.
Грижа у новонароджених
Грижа у новонароджених
У маленьких дітей нерідко виникає грижа. Явище це поширене, розвивається зазвичай на першому році життя. Приводів для паніки немає, однак і проявляти