Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Синдром дихальних розладів у новонароджених

7-03-2015, 14:35
1423
0
Синдром дихальних розладів у новонароджених
Синдром дихальних розладів (СДР) у новонароджених, простими словами - порушення дихання, дуже хвилює сучасну медицину і, звичайно ж, батьків новонароджених.
СДР зазвичай страждають діти, що народилися раніше терміну . Це захворювання виявляють відразу при появі дитини на світ, або ж буквально в перші 48 годин життя дитини.
Переважно СДР новонароджених виникає, якщо у матері раніше були аборти, викидні, ускладнення під час вагітності. Так само розвиток хвороби можливо за наявності у матері хронічних інфекційних, серцево-судинних захворювань.
Альвеоли легенів зсередини вистелені речовиною, що перешкоджає їх спадання, і порушення кровообігу всередині них. Якщо цього речовини (сурфактаната) недостатньо - це буде основним поштовхом до розвитку синдрому дихальних розладів.
Симптоми СДР наступні:

 • дитина відразу після народження важко і часто дихає;

 • при видиху чутний характерний (хрюкають) звук;

 • шкіра у такої дитини синюшна;

 • при прослуховуванні спостерігаються хрипи;

 • дитина млявий, у нього слабкі або взагалі відсутні фізіологічні рефлекси.


 • Можна передбачити заздалегідь розвитку СДР?


  Для цього проводять клінічні тести, і при найменшій підозрі на можливість виникнення захворювання проводять профілактичне лікування.
  Респіраторний дистрес-синдром новонароджених хлопчиків переслідує в два рази частіше, ніж дівчаток.
  Синдром дихальних розладів у новонароджених
  Протягом захворювання є три ступеня тяжкості, які оцінюють за шкалою Силвермена-Андерсена.
  Синдром дихальних розладів у дітей лікується наступним чином: дитину поміщають в спеціальний інкубатор, де підтримують необхідну вологість і температуру. Постійно подається кисень. Також ставлять крапельниці (глюкоза, плазма і т. д.).
  Майбутнім мамам слід з великою відповідальністю стежити за своїм здоров'ям. Вчасно проводити потрібні аналізи і дослідження. Тоді за здоров'я малюка не доведеться хвилюватися.
  Читайте також
  Синдром рухових порушень у новонароджених
  Синдром рухових порушень у новонароджених
  Синдром рухових порушень у новонароджених називають комплекс порушень рухової сфери. Однак не варто відразу малювати в голові страшні діагнози.
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  У перші тижні після народження батьки повинні стежити за показниками температури крихти, вимірювати її кілька разів в день. Але у багатьох виникає
  Церебральна ішемія у новонароджених
  Церебральна ішемія у новонароджених
  Церебральна ішемія (вона ж гіпоксично-ішемічна енцефалопатія ) - це ускладнення патології вагітності і пологів, яке викликано у новонароджених
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
  Кіста яєчника у новонароджених [/b] дівчаток [/b] в останні роки стала зустрічатися все частіше. Її можна виявити навіть при ультразвуковому
  Що означають бали за шкалою Апгар? Оцінка за шкалою Апгар
  Що означають бали за шкалою Апгар? Оцінка за шкалою Апгар
  Шкала Апгар була запропонована вперше в 1952 році американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар. Оцінка новонародженого за шкалою Апгар,
  Гемангіома у новонароджених
  Гемангіома у новонароджених
  Ви народили його, вашого довгоочікуваного малюка. У нього мамині очі, татів ніс, і червона пляма на шкірі, підозріло великого розміру. Швидше за все,