Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Впалый джерельце

7-03-2015, 14:57
809
0
Впалый джерельце
Джерельця - ділянки на голові малюка, не закриті черепними кістками. Такі проміжки вистелені сполучної мембраною і покриті шкірою. Завдяки їм дитина здатний проходити по родових шляхах. Під час пологів зміщуються кістки черепа, з-за чого дитині вдається переміщатися через великий і малий таз матері. Витягнута спереду назад голівка в перший час є нормою. Але вже через кілька днів після пологів голова новонародженого стає округлою.
Таким чином, джерельця створюють дитині додатковий обсяг не тільки після народження, але і в перші місяці життя, дозволяючи пом'якшувати дрібні удари і поштовхи. Великого тім'ячка називається ромбовидное простір в місці з'єднання лобових і тім'яних кісток. Вже в 15 -2 років цей проміжок закривається.

Впалый джерельце у немовляти


Джерельце малюка безпосередньо пов'язаний з головним мозком, і будь-які зміни в прилеглих тканинах миттєво на ньому відображаються.
Так, при збільшенні внутрішньочерепного тиску, навіть незначному, може проявлятися пульсація тім'ячка (періодичні набухання і западання). Це можна виявити неозброєним оком або на дотик при огляді пальцями. Якщо така ситуація виникає періодично, під час крику або занепокоєння немовляти, це вважається проявом норми і ніякого лікування не потрібно. Однак якщо пульсація стає постійною і не зменшується з віком малюка, то необхідно терміново звернутися до лікаря-невропатолога і, згодом, зробити УЗД головного мозку (нейросонографію).
Впалый джерельце у новонароджених може бути при інфекційному захворюванні, високій температурі, проносі і блюванні. У цьому випадку це є ознакою зневоднення організму. Під час лікування призначається вживання антибіотиків для знищення інфекції і питво різних рідин, які підвищують водний баланс в організмі малюка.
Впалый джерельце

Щоб не стикатися з випадком, коли у дитини впадає джерельце, необхідно перш за все сприяти його своєчасному закриттю:

 • збалансоване харчування, підтримує рівномірну інтенсивність росту;

 • не допускати зниження кальцію в організмі дитини (регулярний прийом молока);

 • отримання достатньої кількості вітаміну D3 придбаного організмом з сонячним світлом, але сонце не завжди може в повному обсязі задовольнити потреби нашого організму у вітаміні D3. Для таких цілей слід використовувати вітаміни, які продаються в аптеках.
 • Читайте також
  Джерельце у дитини
  Джерельце у дитини
  Джерельце у малюка - тема, яка завжди хвилює батьків, викликає переживання і безліч питань. Давайте спробуємо разом розібратися, і дати відповіді на
  Джерельце не заростає
  Джерельце не заростає
  Природа все передбачила, і для проходу новонародженого по родових шляхах подбала про його голівці, зробивши свого роду амортизатори - джерельця.
  Коли у дітей заростає джерельце?
  Коли у дітей заростає джерельце?
  До родничку дитини багато батьків ставляться з побоюванням, боячись доторкнутися до нього зайвий раз. Чимало питань виникає і щодо термінів
  Джерельце у новонароджених
  Джерельце у новонароджених
  Всі батьки чули такий вислів, як «джерельце у новонароджених». А деякі, напевно, в курсі, що це таке і для чого він потрібен. Тим не менше, навіть
  Маленький струмок у новонародженого
  Маленький струмок у новонародженого
  Природа передбачила все: народжуючись і проходячи крізь родові шляхи, череп немовляти стискається за допомогою "амортизатора" - джерельця. За його
  Нейросонографія новонароджених
  Нейросонографія новонароджених
  Сьогодні, коли ультразвукові дослідження стали загальнодоступним методом діагностики, нікого не дивує, що до його допомогою часто вдаються дорослі.