Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

М'язова гіпотонія

7-03-2015, 15:25
831
0
М'язова гіпотонія
Яка радість - у вашій родині, нарешті, з'явився новий чоловік. Маленький, тендітний, але такий улюблений і бажаний. Але що це з малюком, чому у нього так розслаблені ручки і ніжки, адже дітки до 3-4 місяців прагнуть згорнутися в той самий зручний грудочку, яким вони були в животі у мами. Відповідь проста у малюка синдром дифузної м'язової гіпотонії. А з-за чого він виник і як від нього позбавитися - поговоримо далі.

Звідки береться синдром м'язової гіпотонії?


Звідки ж у малюка, здавалося б, здорової мами, нормально проходила всю вагітність, з'являється таке неприємне захворювання?
Серед багатьох чинників, до речі, сюди входить і майстерність акушерів, і поведінку породіллі, і ліки , які мама пила під час цікавого періоду, і пологопомічні речовини.
До них можна ще додати цукровий діабет , збої в роботі щитовидної залози або гіпофіза і серцеву недостатність. А ще багато сучасні жінки страждають звичкою палити і пити пиво, і, на жаль, не відмовляються від неї навіть під час виношування дитини.
Але все-таки найчастіше причиною синдрому м'язової гіпотонії стають родові травми, недолік кисню і захворювання нервової системи малюка, чомусь з'явилися ще під час внутрішньоутробного розвитку плоду.

Ознаки синдрому м'язової гіпотонії


Говорячи про клінічній картині, слід зазначити, що м'язова гіпотонія буває двох видів - дифузна і локальна.

 • Локальна форма проявляється слабістю і зниженням тонусу м'язів тільки однієї ручки, або однієї ніжки, або ніжки і ручки з одного боку тіла.

 • Дифузна м'язова гіпотонія на відміну від локальної форми, захоплює всі м'язи без винятку. А поза малюка нагадує позу розпластаної жаби.


 • Способи лікування м'язової гіпотонії


  Так як і локальна, і дифузна м'язова гіпотонія - це лише синдром якогось внутрішнього захворювання, то і головне її
  М'язова гіпотонія
  лікування, в основному, медикаментозне і спрямоване в першу чергу на усунення основного захворювання. Виліковний причину, зникне і наслідок.
  На додаток до ліків при лікуванні м'язової гіпотонії призначають масаж, ЛФК та інші фізіопроцедури. Природно, підбирати препарати, їх дозування і допоміжні процедури повинен досвідчений лікар-педіатр. Але якщо жінка дорожить своїм здоров'ям, береже себе під час вагітності і уважно підходить до вибору пологового будинку, то і лікувати в 999% випадків нічого не доводиться.
  Читайте також
  Міотонічний синдром у дітей
  Міотонічний синдром у дітей
  Під поняттям міотонічний синдром ховається порушення м'язового тонусу, а саме його розслабленість. Лікарі нерідко ставлять такий діагноз і,
  Дибазол для дітей
  Дибазол для дітей
  Дибазол - вазодилатирующий препарат, що володіє судинорозширювальним, що стимулює функції спинного мозку і імунітет дією, застосовується і в
  Слабкість при вагітності: чи потрібно турбуватися?
  Слабкість при вагітності: чи потрібно турбуватися?
  Коли на світ з'являється малюк, багато мам згадують період вагітності, як найкращий час. Але є й ті, які пережили багато горя та негараздів, що
  Елькар для новонароджених
  Елькар для новонароджених
  На жаль, навіть у новонароджених діток в наш час можуть спостерігатися проблеми зі здоров'ям. Нерідко лікарі діагностують у малюків ...
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове
  Може це рахіт?
  Може це рахіт?
  Часто мами 1-15-місячних крихт скаржаться на такі симптоми у малюків як дратівливість, вздрагивание, капризи, пітливість волосистої частини голови