Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пінистий стілець у немовляти

7-03-2015, 16:03
3336
0
Пінистий стілець у немовляти
У перші місяці кожна деталь життя дитини не повинна залишатися непоміченою, тим більше, такий важливий показник функціонування організму, як стілець. Варто бити тривогу, якщо у дитини пінистий стілець, і чому це може виникати, розглянемо в цій статті.

Причини пінистого стільця у немовляти


У нормі стілець новонародженого дитини, який формується з другого тижня життя, являє собою кашкоподібну масу жовтуватого або коричневого кольору. Пінистий стілець у дитини не обов'язково сигналізує про будь-яких захворюваннях, особливо, якщо спостерігається одинично і без супроводу інших насторожуючих симптомів.
Пінистий стілець у новонародженого, місячного і старше дитини може бути наслідком реакції організму на нові продукти у своєму або материнському раціоні, на раннє введення прикорму, води, а також прийом медикаментів. Годуючій мамі варто простежити за своїм харчуванням і при необхідності його відкоригувати. Дитині, що знаходиться на штучному вигодовуванні, може не підійти і викликати алергічні реакції суміш.
Одна з причин рідкого пінистого стільця в дитини - дисбаланс переднього і заднього молока. Це відбувається, коли при неповному спустошенні однієї грудей дитині пропонують другу. Внаслідок цього він недоотримує заднє, більш жирне і поживне молочко, не наїдається. Крім того, саме в задніх порціях молока міститься фермент лактаза, при недоліку якого в дитячому організмі надходить з переднім молоком цінний вуглевод лактоза не засвоюється повністю. Аналіз калу на вуглеводи допоможе виявити лактазну недостатність, у разі якої може знадобитися додаток введення цього ферменту.

Пінистий стілець разом з іншими симптомами

Пінистий стілець у немовляти

Якщо поряд з пенистость стілець набуває різкий запах, стає зеленуватим, в ньому присутня слиз, неперетравлені фрагменти, це може свідчити про дисбактеріозі у новонароджених . При цьому також може змінюватися частота випорожнень, поноси змінюються запорами.
У разі кишкової інфекції пінистий пронос у дитини з виділенням вмісту зеленого кольору (іноді з домішками крові) спостерігається до 10 - 12 разів на добу і супроводжується слабкістю, підвищенням температури тіла, відсутністю апетиту.
Пам'ятайте, що навіть якщо пінистий стілець не носить тривалий характер, і дитина зовні виглядає бадьорим і здоровим, консультація фахівця ніколи не буде зайвою.
Читайте також
Стілець у немовляти
Стілець у немовляти
Стілець у немовляти часто викликає безліч запитань у матусь. Яким він повинен бути в нормі у дитини, в залежності від типу годівлі, ми і розповімо в
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у немовляти
Водянистий стілець у дитини грудного віку не є нормою. Швидше за все, це пов'язано з проблемами в і без того незрілому травному апараті. Завдання
Чому у дитини зелений стілець?
Чому у дитини зелений стілець?
У перший рік життя функції травної системи у малюка ще повністю не розвинені, у зв'язку з цим, випорожнення у дітей має деякі характерні особливості.
У новонародженого зелений стілець
У новонародженого зелений стілець
Перший кал у малюка відходить вже через 8-10 годин після його народження і називається «меконій». Меконій являє собою слизову пробку, яка містить
Пінистий стілець у новонародженого
Пінистий стілець у новонародженого
Травний процес у немовляти відбувається зовсім не так, як у дорослих. Не дивно, що вперше зіткнувшись з такою проблемою, як пінистий стілець у
Колір калу у новонароджених
Колір калу у новонароджених
Батьки завжди з увагою ставляться до будь-якого продукту життєдіяльності малюка. Не дивно, що стільки запитань виникає з приводу того, яким повинен