Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Судоми у новонароджених

Судоми у новонароджених

7-03-2015, 16:03
1932
0
Судоми у новонароджених
Судоми у малюка, який тільки що з'явився на світло - явище, на жаль, досить поширене останнім часом. У цій статті ми розглянемо питання про судомах у новонародженої дитини, про їх причини, симптоми та особливості лікування.

Ознаки судомного синдрому в новонароджених


Судоми можуть початися у малюка відразу після пологів. При цьому здригається верхня частина його тіла, голова, ручки і ніжки. Судомний синдром може бути виражений і не так сильно: дрібно тремтить тільки підборіддя і ручки (це явище носить назву тремор новонароджених). Цей процес обумовлений спазмами м'язів, які виникають унаслідок невралгічних проблем.
Часто у новонароджених дітей бувають судоми уві сні, виникаючи переважно в ногах. Дитина веде себе неспокійно, прокидається, сильно кричить, смикає кінцівками. Такі судоми зазвичай спостерігаються у дітей на першому році життя, поки організм дитини не вирівняється у своєму розвитку і нервова система не дозріє до норми.

Причини виникнення судом у новонароджених дітей


Основна причина судомного синдрому у малюків - це внутрішньоутробне недорозвинення нервової системи, при якому центри нервових закінчень, які розташовані в головному мозку, призводять в рух м'язи частин тіла.
Крім того, непряма причина судом може критися також у надмірній кількості гормону норадреналіну в крові немовляти. За його виробництво відповідають наднирники: при їх недорозвиненості і спостерігається гіперсекреція цього гормону. Всі ці фактори свідчать про те, що новонародженому ще складно існувати поза материнського лона.
В більшості випадків виникають судоми у недоношених новонароджених , народжених на 1-2 місяці раніше терміну, а також після важких пологів, коли спостерігалася слабка родова діяльність матері, обвиття і асфіксія плоду, родові травми і пр. Це може відбуватися в результаті кисневого голодування, коли порушується цілісність оболонки плода. На наявність неврологічних порушень у дітей також впливає стан здоров'я матері під час вагітності. Словом, факторів, які призводять до появи судом у новонароджених, може бути дуже багато.

Методи лікування судом у новонароджених


Невралгічні захворювання у новонароджених лікуються наступними методами:

 • загальний розслабляючий масаж;
 • Судоми у новонароджених

 • лікувальна гімнастика;

 • регулярні прогулянки на свіжому повітрі;

 • загартовуючі процедури ;

 • чіткий режим дня новонародженого ;

 • доброзичлива обстановка в сім'ї, відсутність стресів.


 • Якщо вчасно звернути на це увагу і вжити відповідні заходи, вони обов'язково принесуть свої плоди, і вже до року стан дитини поліпшиться, розвиток стабілізується і судоми пройдуть. Однак дітям з судомним синдромом показаний профілактичний огляд у невролога кожні три місяці до повного одужання.
  Читайте також
  Трясеться нижня губа у новонародженого
  Трясеться нижня губа у новонародженого
  Батьки новонародженого, з розчуленням спостерігають за малюком перші тижні після народження, можуть помітити іноді дивне явище - тремтіння нижньої
  Енцефалопатія новонароджених
  Енцефалопатія новонароджених
  Енцефалопатія - комплекс симптомів, що вказують на порушення центральної нервової системи у новонароджених. Виникають ці проблеми як під час
  У новонародженого тремтить підборіддя
  У новонародженого тремтить підборіддя
  Молоді батьки з трепетом розглядають новонародженого малюка, і навіть тремтіння підборіддя не залишається непоміченим ними. Виявляється, не даремно.
  Судоми під час вагітності: причини та методи боротьби
  Судоми під час вагітності: причини та методи боротьби
  В якості профілактики від судом під час вагітності можна порадити вживати в їжу продукти, що містять цей мікроелемент. Це може бути мінеральна вода
  Тремтить підборіддя у дитини: основні причини виникнення
  Тремтить підборіддя у дитини: основні причини виникнення
  Новонароджений малюк - це завжди величезна відповідальність і переживання. Тому молоді батьки вкрай педантично ставляться до будь-яких ...
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною