Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Атрезія стравоходу у дітей

7-03-2015, 16:13
653
0
Атрезія стравоходу у дітей
Атрезія стравоходу представляє собою найбільш важкий порок розвитку, диагностируемый у новонароджених, що характеризується непрохідністю стравоходу. У 90% випадків вона супроводжується наявністю нижнього трахеопищеводного свища.

Вроджена атрезія стравоходу у новонароджених


Вже у новонародженої дитини в пологовому будинку можна виявити наявність патології органів травної системи:

 • з носової і ротової порожнини у малюка виходить слиз з піною;

 • дитина не може ковтати; випльовуючи все назад;

 • у нього відзначаються блювотні позиви і частина вмісту може виходити через ніс;

 • відзначається сильний кашель з ознаками задухи;

 • здуття живота.


 • У більшості випадків, як наслідок, у новонародженого розвивається аспіраційна пневмонія.
  В якості діагностичної процедури застосовують зондування стравоходу із застосуванням проби Елефанта: при введенні повітря в стравохід він виходить через ніс і рот (це свідчить про позитивній пробі). Також лікар призначає рентгенографію, на якій дивляться не тільки стан стравоходу, але й легкі.
  Навіть при незначному підозрі на наявність у тільки що народженої дитини атрезії стравоходу слід негайно провести санацію верхніх дихальних шляхів з метою виключення аспіраційної пневмонії. І потім переводити немовля в хірургічне відділення для подальшого лікування.

  Атрезія стравоходу у дітей: причини і симптоми


  Основною причиною атрезії стравоходу є порушення росту і розвитку травного тракту в період внутрішньоутробного розвитку (до 12 тижнів вагітності).

  Атрезія стравоходу: лікування


  Необхідно як можна раніше почати лікування новонародженої дитини, оскільки тривале відсутність можливості годування веде до зневоднення організму і виснаження, що ускладнює подальші маніпуляції.
  Атрезія стравоходу лікують шляхом оперативного втручання, результат якого найбільш ефективний, якщо її провели в перші 24 години після народження дитини. Після проведеної операції дитину поміщають в індивідуальний бокс в реанімації, де продовжують комплексне лікування. Проте в післяопераційному періоді можуть спостерігатися ускладнення з боку легенів.
  В окремих випадках лікар може накласти гастростому (спеціальний отвір, виведена на передню стінку черевної порожнини, через яку за допомогою катетера хворому надходить харчування).
  Однак і до пологів можна при повторних УЗД відстежити відсутність або наявність у плода шлунка. Але не всі апарати УЗД можуть визначити цю аномалію.
  У жінки в період вагітності часто відзначається багатоводдя та загроза переривання вагітності, що також може служити ознакою наявною у дитини атрезії стравоходу.
  Складність даного захворювання пояснюється супроводом
  Атрезія стравоходу у дітей
  його інших вад розвитку органів і систем: часто відзначаються хромосомні аномалії і вади розвитку серцево-судинної системи майже в половині випадків.
  Успішність лікування атрезії стравоходу була б вище, якщо до першого годування відразу після пологів кожній дитині робили б зондування стравоходу для оцінки його прохідності. У такому разі оперативне втручання, зроблене в перші години життя дитини, дозволило б збільшити його шанси на виживання.
  Важливо вчасно діагностувати атрезія стравоходу і почати лікування, оскільки дане захворювання може сприяти летального результату. У більшості випадків прогноз несприятливий внаслідок великої кількості супутніх ускладнень і часто більш пізнього оперативного втручання.
  Читайте також
  Піелоектазія у новонародженого
  Піелоектазія у новонародженого
  Піелоектазія - збільшення ниркових мисок - нерідко діагностують ще внутрішньоутробно і у новонароджених дітей. Захворювання може мати різні причини,
  Кривошия у немовлят: причини і лікування
  Кривошия у немовлят: причини і лікування
  Якщо м'язи на одній частині шиї коротше або слабкіше, ніж на іншій, шия починає кривитися набік. Функція шиї полягає не тільки в підтримці
  Харчування дитини при печії
  Харчування дитини при печії
  Печія з'являється, коли шлунковий сік з якихось причин проникає в нижній відділ стравоходу; соляна кислота, що міститься в шлунковому соку, дратує
  У дитини закладений ніс, а соплів немає: в чому причина?
  У дитини закладений ніс, а соплів немає: в чому причина?
  Нерідко зустрічається закладеність носа без всяких ознак нежиті. Наприклад, у стартовій частини застуди, коли не всі ознаки захворювання ще
  Атрезія стравоходу у дітей: симптоми і лікування
  Атрезія стравоходу у дітей: симптоми і лікування
  Атрезія стравоходу відноситься до найбільш важких діагнозів, це означає, майже повна відсутність стравоходу у дитини, він не може ковтати звичайну
  Зригування у новонароджених
  Зригування у новонароджених
  Організм маленького, тільки що народженої людини, можна порівняти з нерозпустившоюся бутоном. Він ще до кінця не сформований, багато процеси в ньому