Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Температура тіла у новонародженого

Температура тіла у новонародженого

7-03-2015, 16:13
1658
0
Температура тіла у новонародженого
Поява дитини завжди є новим етапом в житті родини. Новоспечені мама і тато прагнуть забезпечити дитину не тільки всім необхідним, але і всім найкращим, ретельно спостерігають за поведінкою і стан малюка, фіксуючи кожну дрібницю, кожну зміну. Звичайно ж, у недосвідчених батьків виникає безліч сумнівів, питань і тривог, пов'язаних зі здоров'ям і життям малюка: яка температура тіла у новонароджених, яким повинен бути стілець, скільки разів і коли годувати крихітку - все це перетворюється для батьків у найважливіші життєві проблеми. Про одну з частих батьківських тривог ми і поговоримо в даній статті. Мова піде про нормальної температури тіла новонародженого.

Температура тіла у новонароджених - норма


Температура тіла - найважливіший показник здоров'я (нездоров'я) людини. Вона залежить від безлічі факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх - температура навколишнього середовища, вологість повітря, стан системи внутрішньої терморегуляції людського організму.
У дітей до 3 місяців саморегуляція температури тіла ще не настільки ефективна, як у дорослих. Новонароджені дуже легко замерзають або навпаки, перегріваються. Завдання батьків у цей період - створити максимально комфортні для немовляти умови життя.
Важливо пам'ятати, що у дітей до 3-х місяців причиною підвищення температури не обов'язково є розвиток інфекційних процесів, це може бути і занадто гаряче повітря в приміщенні, надлишок одягу, коліки і навіть перенапруження або тривалий плач.
У нормі температура тіла новонародженої дитини коливається в межах 37-372°С. Звичайно ж, ці показники є усередненими і підходять для дітей, що народилися здоровими. Але навіть у цілком здорових дітей в перші дні після народження можуть спостерігатися помітні коливання температури і її підвищення аж до 39°С - це не завжди ознака хвороби, найчастіше організм дитини просто не може миттєво пристосуватися до життя поза утроби матері.

Вимірювання температури тіла новонародженого


Для вимірювання температури тіла використовуються три основних способи:

 • Вимірювання температури тіла в пахових западинах.

 • Орально (градусник під язик).

 • Ректально (вимірюється температура в задньому проході).


 • Звичайно ж, температура тіла неоднакова в різних його частинах. Для пахвових западин нормою для немовлят є показник 36-373°С, у роті (під язиком) - 366-375°С, в прямій кишці - 369-375°С.
  Звичайно ж, виміряти температуру тіла у дитини не так-то просто. Складність процесу ускладнюється ще й необхідністю отримати як можна більш точний результат, адже підвищення або зниження температури тіла може бути важливим симптомом розвивається захворювання.
  Найбільш точним і зручним способом вимірювання температури тіла у немовлят є ректальний, коли термометр вводиться в пряму кишку.
  Найбільш комфортна для малюка і зручна для батьків поза визначається індивідуально, хоча існують три найбільш поширені варіації, що підходять практично всім:

 • Малюк на боці, ніжки зігнуті і підтягнуті до животика. Один з батьків фіксує їх в такому положенні.

 • Дитина лежить животом на ваших колінах, ніжки звисають вниз.

 • Дитина на спині, ніжки зігнуті і підтягнуті до животика, мама або тато притримують їх в такому положенні.


 • До початку вимірювання слід змазати кінчик термометра і анус малюка вазеліном або будь-яким іншим нейтральним жирним кремом.
  В аптеках продаються спеціальні термометри для ректального вимірювання температури тіла. Краще всього використовувати саме такий.
  Не забувайте про важливість хорошої фіксації рук і ніг дитини - хаотичні рвучкі рухи можуть стати причиною травми кишечнику.
  Температура тіла у новонародженого

  Низька температура тіла новонародженого


  Знижена температура тіла у новонародженого частіше всього свідчить про переохолодженні, або ж про загальної слабкості організму.
  Варто також пам'ятати, що під час сну температура тіла нижче, ніж під час активності.
  Не варто панікувати, якщо температура тіла вашого малюка не відрізняється від норми більше ніж на 1 градус, і якщо помітних змін у поводженні і настрої дитини немає. Якщо ж малюк став млявим, не реагує на зовнішні подразники, відмовляється від їжі або постійно плаче - негайно звертайтеся до лікаря.
  Читайте також
  Температура у немовляти 37
  Температура у немовляти 37
  Недосконалий процес терморегуляції у новонароджених - причина занепокоєння багатьох молодих матерів. Завжди є крапля сумніви - а чи все в порядку з
  Яка температура повинна бути у місячної дитини?
  Яка температура повинна бути у місячної дитини?
  При народженні крихти починають адаптуватися до нових умов життя, адже в лоні матері вони були зовсім в іншому середовищі. Зокрема, система
  Температура у новонародженої дитини
  Температура у новонародженої дитини
  Висока температура у дитини здатна загнати в паніку навіть самих загартованих батьків. Але багато хто не знає про те, що невелике підвищення може
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  У перші тижні після народження батьки повинні стежити за показниками температури крихти, вимірювати її кілька разів в день. Але у багатьох виникає
  Як поміряти температуру немовляті?
  Як поміряти температуру немовляті?
  Вимірювання температури у дитини - одна з найбільш частих процедур в дитячому віці. Зробити це не так просто, адже малюк не буде слухняно сидіти з
  Температура у немовляти
  Температура у немовляти
  В арсеналі кожної людини є запас засобів і способів, що знижують температуру. Але більшість з них не підходять дітям грудного віку. Як бути в разі