Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Діакарб для новонароджених

7-03-2015, 16:13
669
0
Діакарб для новонароджених
Коли новонароджений малюк погано і мало спить, часто і надривно плаче, багато молоді батьки впевнені, що це і є норма, адже це властиво немовлятам. Але не завжди це відповідає дійсності. На думку лікарів, постійне занепокоєння дитини може свідчити про те, що у нього підвищений внутрішньочерепний тиск.
Найчастіше таку проблему діагностують у тих діток, чиїм мамам довелося перенести важку вагітність, боротися з токсикозом або самі пологи були довгими і важкими. Такі ускладнення могли привести до того, що ще під час розвитку в утробі дитина недоотримував кисень. А якщо головний мозок тривалий час отримує недостатню кількість кисню, то клітини перестають нормально функціонувати. З цієї причини рідина, що оточує мозок (спинномозкова), починає вироблятися у великих кількостях і чинить тиск на мозок. Ось звідки беруться у немовлят головні болі, плаксивість, поганий сон і капризи.
Внутрішньочерепний тиск: постановка діагнозу
Щоб точно переконатися в правильності діагнозу, необхідно надати лікарю відомості про історію протікання вагітності і пологів, визначити у малюка м'язовий тонус, зробити томографію. Якщо дані підтвердяться, то необхідно починати лікування якомога швидше. Сьогодні при ВЧТ лікарі часто призначають діакарб для новонароджених - діуретик, який зменшує вироблення в мозку цереброспінальної рідини.

Застосування диакарба


Діакарб відноситься до тих препаратів, які самостійно не призначаються. Тільки невролог може виписати для дітей діакарб, грунтуючись на результатах досліджень. Цей діуретик разом з водою вимиває з дитячого організму і калій, необхідний для повноцінної роботи серця. Саме тому діакарб і аспаркам для новонароджених виписуються одночасно. Якщо дитині призначили діакарб, то дозування і схема лікування будуть підібрані індивідуально, так як значення має вага малюка, кількість цереброспінальної рідини і загальне самопочуття. Те ж саме стосується і дозування аспаркама. Зазвичай дітям до року діакарб дають один раз на добу по 1/4 таблетки, а аспаркам необхідно приймати в день три рази. Але ще раз підкреслимо, перед тим як давати дітям діакарб, консультація лікаря - обов'язкова!
Побічні ефекти
До побічних дій диакарба відносяться гіпокаліємія, судоми, діарея, міастенія, шкірний свербіж, нудота і блювота. Якщо даний лікарський препарат дитина приймає довше п'яти днів, то може розвинутися метаболічний ацидоз.
Аналогічних недоліків не позбавлений і аспаркам. Крім усього, побічним ефектом при прийомі цих ліків може стати гіперемія шкіри обличчя, м'язова слабкість, спрага і суттєве зниження тиску.
Про передозування диакарба відомостей не надходило. У разі якщо з боку ЦНС проявляються порушення, приймання необхідно припинити, а рівень рН калію крові слід тримати під контролем.
Діакарб для новонароджених

Серед протипоказань диакарба надчутливість до його компонентів, значне зниження в крові рівня калію, недостатністю наднирників, глаукома, цукровий діабет.
Мамі на замітку
Якщо лікар вважає, що показання до прийому диакарба є, відмовлятися від лікування не стоїть. За кілька місяців прийому препарату ваш малюк повністю позбутися від головних болів і поганого самопочуття. До 12 місяців ви вже забудете про те, що приносило дитині муки. Ігнорування проблеми може стати в майбутньому причиною відставання в розвитку, мігрені. Крім того, ВЧТ позначається і на характері, роблячи дитини примхливим, неслухняним і неврівноваженим.
Читайте також
Внутрішньочерепний тиск у новонароджених
Внутрішньочерепний тиск у новонароджених
Внутрішньочерепний тиск у новонароджених може підвищитися короткочасно або носити регулярний характер. Ознаки ВЧТ проявляються через скупчення зайвої
Аспаркам дітям
Аспаркам дітям
Недолік навіть одного з мікроелементів в організмі дитини може призвести до серйозних порушень у розвитку. Так, при нестачі калію педіатри
Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
Ентерол для дітей - ефективна боротьба з діареєю
Діарея (у народі пронос) - знайоме всім мамам явище, коли дитина мучиться від болю в животі. Особливо вона загострюється в теплу пору року. З діареєю
Аквадетрим для новонароджених
Аквадетрим для новонароджених
Немає жодних сумнівів у тому, що організму новонародженої дитини просто необхідний вітамін D - саме від нього залежить ріст кісток. І хоча цей
Еспумізан для новонароджених
Еспумізан для новонароджених
Що може бути гірше для батьків, ніж засмучений новонароджений малюк, якого не виходить заспокоїти ні іграшками-брязкальцями, ні носінням ...
Цинаризин для новонароджених
Цинаризин для новонароджених
Здавалося б, у новонароджених немає інших турбот - тільки їсти, спати і набиратися сил. Але іноді навіть у таких малюків бувають проблеми зі