Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кіста головного мозку у новонароджених

7-03-2015, 16:32
1882
0
Кіста головного мозку у новонароджених
Якщо десять років тому про існування такого захворювання, як кіста головного мозку у новонароджених, було відомо одиницям, то сьогодні кожній третій дитині ставлять при пологах такий діагноз.

Причини утворення кісти


Кіста являє собою невеликий пухирець, наповнений рідиною. Така освіта може виникнути на будь-якій ділянці головного мозку. Причому утворень може бути відразу декілька. Іноді кіста в голові у новонародженого діагностується ще до народження. І хоч майбутня мати безмірно переживає, але така кіста може розсмоктатися без втручання. Небезпечніше, коли у дитини кіста формується після народження. Вона пов'язана з інфекцією або ускладненнями при пологах. Часто винуватцем виступає вірус герпесу. При недостатньому кровообігу в шлуночках мозку тканини починають поступово відмирати, а утворилися порожнини у мозку новонародженої дитини займає субэпендимальная кіста, яка вважається небезпечною патологією. Існує також арахноідальной кіста. Вона утворюється в будь-якій ділянці мозку і може мати різноманітні форми. Відповіді на питання про причини її формування вчені дати не можуть.
Причинами виникнення утворень в головному мозку немовлят можуть бути менінгіт, запальні процеси, травми, крововиливу. Справа в тому, що кіста мозку у новонароджених сама по собі взагалі не небезпечна, але вона зростає і здавлює інші ділянки, що призводить до незворотних наслідків.

Діагностика та лікування кісти


Найпростіший метод діагностики кісти судинного сплетення у новонародженого - це ультразвукове дослідження. Процедуру рекомендується зробити до того, як джерельце повністю закриється. Особливо в проведенні нейросонографії потребують недоношені діти. Незадовільний перебіг вагітності, пологів, а також гіпоксія плода - це приводи для проведення УЗД головного мозку немовляти.
Перед тим, як почати лікування кісти у новонароджених, необхідно точно встановити причину її утворення. Як вже зазначалося, кісти судинного сплетення найчастіше розсмоктуються до шести-дванадцятимісячним віком самостійно. Але це не означає, що за дитиною не повинен постійно спостерігати лікар.
При субэпендимальной кісті треба буде кілька разів на рік проводити процедуру МРТ або МР до повного зняття діагнозу. У разі якщо арахноідальной кіста, без радикальних заходів, на жаль, не обійтися. Сама собою вона не пропадає. Новонароджений з подібним розвитком головного мозку повинен регулярно оглядатися неврологом. В залежності від перебігу захворювання, немовляті призначать оперативне втручання. Неврологи зазвичай рекомендують один з трьох наявних методів видалення у новонароджених кіст в головному мозку: ендоскопічна, шунтирующая або микронейрохирургическая операція.
Кіста головного мозку у новонароджених

Важливо знати
Ігнорувати кісту головного мозку не можна ні в якому разі. Ймовірність того, що освіта зникне самостійно, мізерно мала в порівнянні з ризиками, викликаними її зростанням. Велика кіста змінює положення тканин, які її оточують, здавлює їх. Дитина реагує на ці процеси судорожними припадками прогресуючого характеру. З часом неврологічні симптоми тільки наростають, а загальний стан дитини помітно погіршується. У дошкільному віці дитина демонструє повну нездатність концентрувати увагу. Крім того, цей патологічний процес може бути посилений геморагічним інсультом.
Своєчасне звернення до невролога, правильна діагностика й адекватне лікування - запорука здоров'я вашого малюка.
Читайте також
Кіста в голові у новонародженого
Кіста в голові у новонародженого
Кіста в голові може довгий час існувати безсимптомно, а утворитися - ще до народження дитини. Тому будь-яка підозра на патології нервової системи у
Кіста судинного сплетення у новонародженого
Кіста судинного сплетення у новонародженого
Судинна кіста в головному мозку у дитини в утробі матері вважається нормальним явищем. Але вже у народженого малюка таких утворень бути не повинно.
Кіста мозку у новонароджених: причини і методи лікування
Кіста мозку у новонароджених: причини і методи лікування
Молоді матері часто лякаються, коли їх малюкові ставлять такий діагноз, як кіста мозку у новонароджених. Кожна четверта дитина з десяти
Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
Кіста яєчника у новонароджених: причини і лікування
Кіста яєчника у новонароджених [/b] дівчаток [/b] в останні роки стала зустрічатися все частіше. Її можна виявити навіть при ультразвуковому
Нейросонографія новонароджених
Нейросонографія новонароджених
Сьогодні, коли ультразвукові дослідження стали загальнодоступним методом діагностики, нікого не дивує, що до його допомогою часто вдаються дорослі.
УЗД головного мозку новонароджених
УЗД головного мозку новонароджених
Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною