Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Грудне молоко від нежитю

7-03-2015, 16:32
612
0
Грудне молоко від нежитю
Зіткнувшись з таким неприємним явищем як нежить у малюка, якому ще немає й року, мами замислюються про безпечному лікуванні. Залишати все як є не можна, тому що із-за особливостей будови носоглотки, немовлята просто не вміють дихати ротом. Прийом їжі стає серйозним випробуванням, оскільки цей процес неможливий без носового дихання.

Особливості нежиті у дітей до року

У таких маленьких дітей не буває ізольованого нежитю, знову ж таки із-за особливостей будови носоглотки. Інфекція спускається нижче і вражає глотку, а іноді доходить і до середнього вуха, викликаючи фарингіт.

Малюк страждає, тому що у нього болить горло або вушко. Але сказати, що він цього не може, обмежується лише плачем. Від цього кількість сопель тільки збільшується. Стан приносить дискомфорт, оскільки малята не в змозі самостійно доглядати за собою та высмаркиваться.

Як допомогти малюкові?

Насамперед потрібно очистити носик, щоб дати дитині можливість вільно дихати. Для цього є спеціальні відсмоктувачі для немовлят. Після цього потрібно закапати носик. Перше, що приходить на розум - це грудне молоко від нежитю. Це засіб пропагується нашими бабусями і частково мамами. Вважається, що грудне молоко містить багато імуноглобулінів і допомагає боротися зі шкідливими мікроорганізмами в носику малюка. Але чи так це насправді, чи варто капати грудне молоко в ніс, коли у малюка нежить?

Ґрунтуючись на здоровому розумінні, можна стверджувати, що, по-перше, ніяке молоко ніколи і ніде не використовується для дезінфекції. Більш того, саме в такому середовищі бактерії будуть відчувати себе як ніде добре і активно розмножуватися. По-друге,
Грудне молоко від нежитю
лікування нежиті грудним молоком не має сенсу, оскільки концентрація захисних речовин в тих же соплях набагато вище, ніж в будь-якому молоці.

Закапати грудне молоко в ніс можна лише з однією метою - розм'якшити утворилися носі скоринки, щоб потім їх легше було прибрати. А чим безрезультатно лікувати нежить грудним молоком, краще вдатися до дієвих методів.

Якщо причиною нежиті є віруси, наше завдання - зберегти оптимальну в'язкість носовій слизу, оскільки в слизу у величезній кількості містяться речовини для боротьби з вірусами. А щоб ці речовини могли діяти, консистенція соплів не повинна бути густою. Щоб не допустити загустіння слизу, дитині треба забезпечити прохолодний і досить вологе повітря, багато пиття, а для промивання носика можна застосовувати звичайний фізіологічний розчин - 1 ч. л. солі на 1 л кип'яченої води.
Читайте також
Лікування нежиті у дітей народними засобами
Лікування нежиті у дітей народними засобами
Хоч полиці аптек і заставлені препаратами, що обіцяють зняти закладеність носа і усунути нежить у дітей за лічені дні, багато мам все ж схиляються до
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Як вилікувати нежить у дитини?
Як вилікувати нежить у дитини?
З таким захворюванням, як нежить, знайомі всі без винятку. Малюки страждають від цієї недуги в 5 разів частіше, ніж дорослі. Батьки малюка задаються
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Як правильно лікувати нежить у немовляти
Нежить - це запальне захворювання слизової оболонки носа, супутнє ГРЗ, ГРВІ або застуді. У цій ситуації найчастіше застосовується позначення риніт.
Жовті соплі у дитини, як з ними боротися?
Жовті соплі у дитини, як з ними боротися?
Поява нежитю у дитини явище настільки часте і звичне, що часом здається, ніби це в порядку речей. Частково це так, адже організм маленького чоловічка
Як лікувати нежить у немовляти?
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?