Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Токсична еритема новонароджених

7-03-2015, 16:33
1677
0
Токсична еритема новонароджених
Немовлята з самої першої хвилини своєї появи на світ проходять процес адаптації до навколишнього середовища. Адаптується і шкіра малюків, яка ще не в змозі повністю виконувати покладені функції. Процес пристосування шкіри малюка супроводжується низкою реакцій, які можуть бентежити молодих батьків, але при цьому, вони захворюванням не є.
Еритема
Фізіологічна еритема у новонароджених - це явище, яке спостерігається у малюків протягом першого тижня життя. Проявляється воно як почервоніла шкіра, іноді з синюватим відтінком. Симптоми фізіологічної еритеми проявляються на другий день життя малюка.
Причини виникнення еритеми у дітей
Шкіра у малюків ще дуже тонка і не виконує належним чином теплорегулюючі функцію. Шкірні капіляри з-за цього надмірно наповнюються кров'ю, особливо при перегріві малюка, і дають ефект почервоніння шкіри.
Лікування
Ніякого лікування при фізіологічній еритеми не потрібно. Малюка абсолютно нічого не турбує. Щоб почервоніння шкіри пройшло швидше, необхідно лише частіше влаштовувати малюкові повітряні ванни. Проходить фізіологічна еритема у новонароджених через 5-7 днів.
Токсична еритема у новонароджених
Проста еритема у новонароджених на другий - третій день життя може супроводжуватися висипаннями. Представляють вони собою яскраво виражене почервоніння шкіри з невеликим білим вузликом. Також можуть з'являтися на шкірі новонародженого дрібні пухирці, наповнені рідиною. Основні місця скупчення вузликів - це згини рук і ніг немовляти, сідниці, груди і волосиста частина голови. Ці симптоми характерні для токсичної еритеми.
Токсична еритема у новонароджених зустрічається рідко. Це може бути посилена стан фізіологічної еритеми або ж реакція організму малюка грудне молоко. Якщо причиною виникнення токсичної еритеми стало грудне молоко, згодом дитина, найчастіше, виявляється схильним до алергічних реакцій.
Лікування
Токсична еритема у новонароджених не вимагає лікування, необхідний лише ретельний догляд. Серед основних рекомендацій можна відзначити повітряні ванни. Їх слід приймати дитині як можна частіше.
Токсична еритема новонароджених

При токсичної еритеми важливо виключити момент подальшого погіршення стану шкіри новонародженого. Для цього слід дбайливо ставитися до бульбашок на шкірі, наприклад, акуратно промокати ці місця після купання. Необхідно стежити за тим, щоб бульбашки не растерлись і не лопнули - це загрожує появою гнійних вузликів.
Загальний стан дитини і температура його тіла при токсичної еритеми не змінюється, а тому ніяких ліків не потрібно. Іноді фахівці прописують малюкам прийом 5%-го розчину глюкози в обсязі до 50 мл.
Основні симптоми токсичної еритеми при дотриманні рекомендацій проходять через тиждень. Повністю шкіра дитини відновлюється до кінця першого місяця життя.
Читайте також
Висипання на шкірі у немовлят
Висипання на шкірі у немовлят
Шкіра новонародженого має потребу в особливому догляді, який з усіх сил намагаються забезпечити батьки малюка. Тим не менше, нерідко відбувається
Запор у новонародженого - що робити?
Запор у новонародженого - що робити?
Травна, як і інші системи новонародженої дитини, яка ще не повністю налагоджена, тому нерідко відбуваються збої. Однією з таких проблем може стати
Інфекційна еритема у дитини: симптоми і лікування
Інфекційна еритема у дитини: симптоми і лікування
Інфекційна еритема у дітей викликається паровирусом В19.Типичными симптомами цього захворювання є червоні бляшки на щічках, що супроводжуються
У новонародженого прищики на обличчі
У новонародженого прищики на обличчі
Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
Почервоніння щік у дитини
Почервоніння щік у дитини
Багато мам панікують, помітивши у дитини «палаючі» щоки. Підстави для побоювань у такій ситуації є, оскільки це може бути симптомом діатезу. Однак не
Висипання на обличчі у новонародженого
Висипання на обличчі у новонародженого
Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. І, звичайно, вона уважно придивляється до будь-яких змін, що відбуваються з малюком...