Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Омфаліт у новонароджених

7-03-2015, 16:34
915
0
Омфаліт у новонароджених
Коли в сім'ї народжується дитина - це, безумовно, велика радість для батьків. Тільки от догляд за новонародженою малятком повинен бути дуже ретельним. Особливо це стосується пупкової зони. Під час внутрішньоутробного життя - через пуповину проходять судини, які пов'язують дитину з мамою. Після пологів, коли дитина починає свою «незалежну» життя, зв'язок між ним і мамою переривається - обрізається пуповина.

Причини омфаліту


Найголовніша причина омфаліту - неналежний догляд за ранкою. В особливості це відноситься до первинній обробці пупочка відразу після пологів і протягом перших діб життя малюка.
Важливо знати, що шкірний покрив - це дуже важливий елемент захисту людини, а тим більше малюка від зовнішнього агресивного середовища. Коли шкірний покрив пошкоджений - з'являється «доступ» для різних мікроорганізмів, які доставляють неприємності. Тобто - пупкова рана є свого роду «вхід» для мікробів, і якщо не доглядати за нею належним чином, можливо запалення пупкової рани. Це називається омфалітом.

Симптоми омфаліту


Як ми згадували вище, омфаліт - це запальний процес пупкової ранки. Тому, зовнішні ознаки цієї інфекції є класичними - почервоніння, пухлина в зоні пупка, неприємний запах виділень.
Найчастіше - у 80% випадків, нагноєння ранки обумовлено попаданням Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок). Цей мікроорганізм дуже швидко проникає вглиб ранки, і за дуже короткий термін може дістатися до очеревини і внутрішніх органів.

Лікування омфаліту


В першу чергу, хочемо наголосити, що у разі, якщо ви помітили у вашого малюка перераховані вище ознаки того, що в пупкову ранку потрапила інфекція - зверніться до лікаря! Це обов'язково, так як у новонароджених немає власного імунітету, і будь-яка інфекція небезпечна для життя дитини. Саме з цієї причини в більшості випадків лікування проводиться в лікарні, де за дитиною будуть спостерігати досвідчені неонатологи.

Профілактика омфаліту


Уникнути цього неприємного ускладнення досить уважно доглядати за «Ахіллесовою п'ятою» малюка. Ось прості правила, якими потрібно керуватися:

 • Зберігайте шкіру навколо пупка сухий. Для цього, використовувати памперси які мають спеціальний виріз для пупочка, а так само вибирайте м'які бавовняні бодіки, які не викличуть роздратування пупкової зони.

 • Обробляйте ранку 2 рази на добу (не частіше!). Для цього вам знадобиться розчин перекису водню 3% концентрації,
  Омфаліт у новонароджених
  антисептик (зеленка або спиртовий розчин хлорфилипта).


 • У зручний для вас і малюка час (зазвичай після купання), за допомогою ватного тампона і перекису обробіть пупок і прилеглу зону. Після цього, використовуйте новий тампон, щоб очистити і висушити ранку. Не потрібно робити ніяких різких рухів - промокайте, поки не стане сухим. Після цього обробіть місце антисептиком.
  У нормі, протягом двох тижнів в районі пупка формується кірочка, яка сама відпадає. Завжди пам'ятайте, що найкраще лікування - це профілактика! Ростіть здоровими!
  Читайте також
  Кровит пупок у новонародженого
  Кровит пупок у новонародженого
  Однією з перших турбот, яка з'являється у щасливих батьків в перші дні після народження - догляд за пупковою ранкою малюка. Але іноді можна помітити,
  Обробка пупкової ранки дитини
  Обробка пупкової ранки дитини
  Догляд за пупковою ранкою новонародженого - процедура нескладна, але вимагає крайньої обережності. Для цього необхідно мати засоби для його обробки і
  Червоний пупок у дитини
  Червоний пупок у дитини
  Всі молоді батьки знають про необхідність догляду за пупком немовляти. Але трапляється, що пупок благополучно відвалився і ранка зажила і, раптом,
  Мокне пупок у дитини: причини і лікування
  Мокне пупок у дитини: причини і лікування
  З'явився на світ дитини з матір'ю пов'язує пуповина. Її відсікають лікарі і затискають спеціальної защібкою. Коли пупкова ранка повністю заживе,
  Мокне пупок у новонародженого
  Мокне пупок у новонародженого
  Ще в пологовому будинку молода мама дізнається про те, як правильно обробляти пупок малюка. Адже після видалення пуповини, яка відбувається під час
  Мокне пупок у новонародженого: правила обробки та способи лікування
  Мокне пупок у новонародженого: правила обробки та способи лікування
  Ще в пологовому будинку молода мама дізнається про те, як правильно обробляти пупок малюка. Адже після видалення пуповини, яка відбувається під час