Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Температура у новонародженої дитини

7-03-2015, 16:46
1272
0
Температура у новонародженої дитини
«Маленькі діти - маленькі проблеми», - говорять наші бабусі. Але, коли в будинку з'являється дитина, будь-яке відхилення від норми здатне привести молоду маму до паніки. Найчастіше саме висока температура тіла новонародженого стає одним з головних приводів для занепокоєння.

Яка температура вважається нормою для новонародженого?


Для початку давайте визначимося, яка температура у немовляти може вважатися нормальною. Норма температури у новонароджених може коливатися в межах 363-375°С, і безпосередньо залежить від часу доби і місця вимірювання. Температура може підвищуватися на кілька десятих градуса в вечірній час, і опускатися рано вранці. Також характерно те, що під час сну температура може бути трохи нижче, ніж при годуванні і активному пильнуванні. Вимірювати температуру у новонародженого можна в прямій кишці, в пахвовій западині і в роті. Середня ректальна (вимірюється в прямій кишці) температура може перевищувати 1°С пахвову температуру, і на 03-04°С температуру в ротовій порожнині.

Як правильно виміряти температуру тіла у новонародженого?


Для немовлят до 5-6 місяців найоптимальнішим способом вимірювання температури є ректальний. Для цієї маніпуляції краще використовувати не ртутний, а спеціальний електронний градусник, кінчик якого потрібно змастити дитячим кремом. Під час вимірювання температури дитина не повинен рухатися, тому що це може привести до пошкодження кишечника.
Існує кілька положень, у яких зручно здійснювати дану процедуру:

 • дитина лежить на боці з підтягнутими до тельцю ніжками;

 • дитина лежить на животику, звісивши ніжки вниз (мама тримає малюка на колінах);

 • дитина лежить на спині з піднятими догори ніжками.


 • Причини підвищення температури у новонародженого


  Температура тіла вважається підвищеним, якщо ректальна перевищує 38°С, пахвова - 37°С, а оральна - 375°С. Ознаками температури у новонароджених є не тільки підвищені показники градусника, але і безперервний плач, відмова від їжі.
  Висока температура - це не хвороба, а симптом. Тому найчастіше підвищення температури є наслідком захисної реакції організму на вірусну інфекцію. Іноді підвищення температури виникає в результаті перегрівання, але така температура швидко знижується, якщо дитину распеленать або роздягнути.
  У новонародженого температура тіла може підвищуватися після щеплення. Це нормальна реакція імунної системи малюка.
  Як допомогти немовляті при підвищенні температури?
  Важливо: пахвова температура вище 38°С дуже небезпечна для дітей віком до 1 року, особливо для немовлят до 3-х місяців. Надмірне підвищення температури у новонародженого може спричинити судоми, тому в цьому випадку потрібно негайно викликати лікаря!

 • Підвищення температури тягне за собою втрату вологи організмом, тому навіть новонародженої дитини потрібно додатково поїти водою.

 • Необхідно створити сприятливий температурний режим в кімнаті 18-20°С
  Температура у новонародженої дитини
  і забезпечити приплив свіжого повітря з допомогою провітрювання.

 • Призначати ліки від температури для новонароджених повинен тільки лікар. Саме лікар повинен порадити, як збити температуру у новонародженого. Зазвичай немовлятам виписують сиропи або свічки з парацетамолом. Свічки вважаються оптимальним засобом від температури для новонароджених, тому що ефект від свічок більш тривалий, ніж від сиропів або суспензій.

 • Сьогодні одним з найбільш ефективних препаратів, придатних для зниження температури у немовлят, багато педіатри вважають гомеопатичні свічки вібуркол. На даний момент препарат не має протипоказань і побічних ефектів.
 • Читайте також
  Температура у немовляти 37
  Температура у немовляти 37
  Недосконалий процес терморегуляції у новонароджених - причина занепокоєння багатьох молодих матерів. Завжди є крапля сумніви - а чи все в порядку з
  Температура тіла у новонародженого
  Температура тіла у новонародженого
  Температура тіла новонародженої дитини - один з показників, за яким необхідно стежити перші місяці життя малюка. І у батьків завжди виникає маса
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  Як виміряти температуру у новонародженого?
  У перші тижні після народження батьки повинні стежити за показниками температури крихти, вимірювати її кілька разів в день. Але у багатьох виникає
  Як поміряти температуру немовляті?
  Як поміряти температуру немовляті?
  Вимірювання температури у дитини - одна з найбільш частих процедур в дитячому віці. Зробити це не так просто, адже малюк не буде слухняно сидіти з
  Температура у немовляти
  Температура у немовляти
  В арсеналі кожної людини є запас засобів і способів, що знижують температуру. Але більшість з них не підходять дітям грудного віку. Як бути в разі
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Яку температуру потрібно збивати дитині?
  Багато батьки, побачивши навіть невелике підвищення температури у дитини, поспішають збити її до норми. Проте лікарі стверджують, що не у всіх