Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Синіє носогубний трикутник у новонародженого

7-03-2015, 16:46
1347
0
Синіє носогубний трикутник у новонародженого
Батьки часто відзначають синюшність носогубного трикутника у новонароджених. Це явище зустрічається як у абсолютно здорових дітей, так і дітей з порушеннями в роботі серцево-судинної, нервової та інших систем.
У нормі насиченість крові киснем у дітей досягає 95%, під час крику або плачу новонародженого показник може впасти до крайнього мінімуму - 92%. Всі показники нижче мінімальних є патологіями. При зниженні рівня кисню в крові у немовляти синіє носогубний трикутник. Це явище називається ціанозом.

Синюшність носогубного трикутника у здорових дітей


У перші тижні життя дитини може з'явитися синява, яка викликається ціанозом легеневого походження. Явище спостерігається в момент крику або плачу, коли у дитини знижується рівень кисню в крові. У міру його дорослішання і вдосконалення систем такі прояви зникають. Якщо після декількох тижнів життя дитини синява залишається, дитину слід показати фахівцям. До питання слід підійти серйозно, оскільки такий же ефект дають патологічні стани, що супроводжуються дефіцитом кисню в крові.
Синюшність носогубного трикутника у новонароджених може бути пов'язана з дуже тонкою і прозорою шкірою в даній області. За рахунок такої будови і просвічують крізь шкіру сплетень вен, вона приймає синюватий відтінок. Якщо синюшність носогубного трикутника новонароджених викликано саме цим фактором, то турбуватися не варто - дитина здорова.

Синюшність носогубного трикутника під час хвороби


Носогубний трикутник у новонародженого може придбати синій колір при важкому перебігу захворювань дихальних шляхів. Яскравими прикладами є такі недуги як пневмонія і патологічні стану легенів. Ці захворювання супроводжуються зблідненням всієї шкіри, важким диханням і одышками, носять нападоподібний характер. Чим сильніше напади, тим яскравіше виражені зміни кольору шкіри. Тривале простудне захворювання або вірусна інфекція у немовлят з-за впливу на легені також можуть спровокувати появу описуваних симптомів.
Синюшність носогубного трикутника у новонародженого може бути викликано знаходженням стороннього тіла в дихальних шляхах. Якщо такі симптоми спостерігаються вперше і дитина не може зробити вдих, терміново слід оглянути його і викликати лікарів швидкої допомоги.

Синюшність носогубного трикутника при патологічних станах


Найбільш частою причиною прояви синяви носогубного трикутника у новонародженого стає вроджений порок серця. Такі ж симптоми можуть дати вади розвитку легеневої артерії та гостра серцева недостатність. Всі ці стани можуть діагностувати тільки фахівці.
Синіє носогубний трикутник у новонародженого
Якщо синява спостерігається довше норми і в моменти, коли дитина не виявляє ознак сильного занепокоєння у поведінці, слід терміново повідомити про це лікаря.
Для діагностики патологічних станів при цианозе фахівець проводить ультразвукове дослідження серця, рентгенограму грудної клітки та електрокардіограму. Якщо порок серця був виключений, то лікар може направити дитину до невропатолога.
Найчастіше невропатологи діагностують недостатній розвиток дихальної системи немовляти. У цьому випадку мамі рекомендують збільшити час прогулянок і направляють малюка на сеанси масажу. Як правило, до відновлюється і симптоми зникають. У будь-якому випадку, самолікуванням займатися фахівці не рекомендують, також не слід ставитися до цих симптомів халатно. При перших проявах ціанозу потрібно повідомити про це дільничного педіатра.
Читайте також
ВПС у дітей
ВПС у дітей
Однією з серйозних патологій розвитку є вроджені вади серця у дітей. Займаючи невеликий відсоток від загальних проблем при народженні, вони, при
Синій носогубний трикутник у немовляти
Синій носогубний трикутник у немовляти
Одного разу побачивши, як особа малюка синіє, рідкісний батько не впаде в паніку. Однак, таке явище - далеко не рідкість і у здорових діток, хоча,
Порок серця у новонароджених
Порок серця у новонароджених
Вроджений порок серця - для багатьох батьків такий діагноз новонародженого звучить,як вирок. Однак, не варто впадати у відчай, сучасна хірургія
У немовляти тремтить підборіддя
У немовляти тремтить підборіддя
Ви спостерігаєте, як іноді у вашого малюка тремтить підборіддя, і вас це призводить в паніку? Не поспішайте впадати у відчай, в більшості випадків,
Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
«Моїй улюбленій донечці Софійці у 5 місяців зробили щеплення АКДС. Після щеплення АКДП - через 6 днів у неї піднялася температура до 39°С і
Вроджений порок серця у новонароджених
Вроджений порок серця у новонароджених
Вроджені вади серця у дітей (ВПС) - це патологічні стани, що об'єднують аномалії формування структури і положення серця, а також магістральних судин,