Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Підвищений тонус у новонародженого

7-03-2015, 17:05
1676
0
Підвищений тонус у новонародженого
М'язовий тонус у новонароджених - це не тільки основа рухів, але і важливий показник роботи нервової системи і стану дитини в цілому. Відхилення в силі тонусу м'язів - це всього лише симптом, який сигналізує про цілу низку проблем.
Захворювання м'язового тонусу, при якому виникає перенапруження м'язів дитини, називається гіпертонус. Причинами його прояви можуть бути різні ускладнення під час вагітності - наприклад родова травма або плацентарна недостатність. Також підвищений м'язовий тонус може виникнути в результаті поразки тканин головного мозку в період вагітності або, безпосередньо, під час пологів, що призводить до гіперактивності мозкових структур, які впливають на тонус м'язів. Як правило, у більшості малюків у перші півроку життя підвищена напруга м'язів приймається за норму. Гіпертонус має відмінності від нормального фізіологічного тонусу м'язів і його можна визначити за численними зовнішніми ознаками.

Зовнішні ознаки підвищеного тонусу м'язів у новонароджених • Як правило, при гіпертонусі дитина дуже неспокійний, мало і дуже погано спить, часто «заходиться» в сильному плаче без причини, під час якого у малюка закидається назад голівка і починає тремтіти підборіддя. Після годування діти з таким захворюванням часто зригують. Їх може дратувати навіть не дуже яскраве світло і неголосні звуки.

 • Ознакою, що характеризує підвищений тонус у новонароджених, також є своєрідна поза під час сну - малюк закидає голову назад, а ручки і ніжки щільно стискає разом. Дитина не дає їх розвести, а при повторних спробах прокидається і починає сильно плакати.

 • Якщо малюка при гіпертонусі спробувати поставити на ніжки, взявши його за пахви і нахиливши трохи вперед, то він буде спиратися на «навшпиньки» і підтискати пальчики.

 • Найчастіше, при підвищеному тонусі м'язів дитина відстає в розвитку - він пізно починає тримати голівку, сидіти, стояти і ходити без підтримки.


 • Лікування підвищеного тонусу м'язів у новонароджених


  Звичайно, вам можуть привести безліч прикладів з життя», коли тонус м'язів у новонародженого проходить безслідно і без будь-якого лікування. Але хіба варто ризикувати здоров'ям своєї дитини? Адже це може призвести в майбутньому до порушення постави і ходи, а також може розвинутися кривошея і клишоногість.
  При легкій формі підвищеного тонусу м'язів у новонародженого, в якості лікування, достатньо буде провести кілька курсів професійного масажу і лікувальної гімнастики. Важливо, щоб дані процедури не супроводжувалися плачем дитини, так як це може призвести до ще більшого тонусом м'язів. Найчастіше, додатково до масажу і гімнастики призначають фізіолікування - це може бути електрофорез, парафінолікування або лікування озокеритом. Вечорами молодим мамам рекомендують робити для свого малюка розслаблюючі трав'яні ванночки і практикувати лікування аромотерапією.
  Підвищений тонус у новонародженого
  А також, не слід забувати про важливість прийому відповідних вітамінів. Як правило, такого лікування достатньо для того, щоб ближче до півтора років у дитини зняти всі ознаки підвищеного тонусу м'язів.
  При більш важких формах гіпертонусу, до всього вищепереліченого додають і медикаментозне лікування. Зазвичай, рекомендують прийом вітамінів групи В у комплексі з мидокалм для зняття м'язового напруги, з ноотропами для поліпшення кровопостачання головного мозку і сечогінними препаратами для зменшення рідини в головному мозку.
  Пам'ятайте, що навіть при самих сумнівних проявах гіпертонусу, не варто пускати все на самоплив. Нехай краще ваші переживання будуть помилкові. Будьте здорові, ви і ваш малюк!
  Читайте також
  Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
  Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
  Гіпертонус м'язів при народженні і до 3 місяців є абсолютно фізіологічним процесом, а далі, потроху ручки-ніжки малюка починають розслаблятися.
  Слабкий м'язовий тонус у дитини
  Слабкий м'язовий тонус у дитини
  Одним з патологічних станів новонародженого в перші місяці життя є наявність у нього слабкого м'язового тонусу, або гіпотонус. Таке явище обов'язково
  Тонус м'язів у немовляти
  Тонус м'язів у немовляти
  Порушення м'язового тонусу - часта проблема в дітей першого року життя. Але в більшості випадків виправити ситуацію мама може самостійно. Розглянемо
  Гіпертонус матки в період вагітності: причини і методи лікування
  Гіпертонус матки в період вагітності: причини і методи лікування
  Кожна жінка за період своєї вагітності хоча б раз чула про існування підвищеного тонусу матки або так званого гіпертонусу. Поговоримо про те, чому
  Гіпертонус у дітей: симптоми і лікування
  Гіпертонус у дітей: симптоми і лікування
  У дев'яти з десяти дітей зустрічається підвищений м'язовий тонус ( гіпертонус у дітей ). Справа в тому, що навіть у здорового новонародженого
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове